10 رستوران برتر برای صبحانه در کوالالامپور

به گزارش تور ارمنستان ارزان، کوالالامپور از مراکز مهم گردشگری در جنوب شرقی آسیا محسوب می گردد. برای آغاز یک روز خوب هیچ چیز بهتر از یک صبحانه لذیذ و انرژی بخش نیست. با خبرنگاران همراه باشید تا با بهترین رستوران های این شهر برای صرف صبحانه آشنا شویم.

10 رستوران برتر برای صبحانه در کوالالامپور

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به دلیل تنوع زیاد رستوران ها در کوالالامپور و افتتاح کافه رستوران های جدید در گوشه و کنار این شهر، افراد محلی و همچنین توریست های این منطقه، گزینه ها و انتخاب های زیادی پیش رویشان قرار گرفته است بنابراین برای آن ها انتخاب از بین این همه رستوران و اینکه در کدام رستوران صبحانه خود را صرف کنند، کمی سخت می گردد. با وجود این تنوع زیاد و سخت بودن انتخاب، افرادی که به وعده صبحانه خود اهمیت می دهند از صرف صبحانه در 10 رستورانی که معرفی خواهد شد قطعا لذت خواهند برد.

ییست بیسترونمی (Yeast Bistronomy)

از زمان افتتاح رستوران ییست بیسترونمی در سال 2012، این رستوران توانسته افراد مشهور و شناخته شدهی مالزی را به سمت خود جذب کند به طوری که بعضی افراد مشهور مالزی از مشتریان دائمی این رستوران هستند. این استقبال گسترده گواه و دلیلی بر کیفیت بالای غذاهای این رستوران است. یکی دیگر از نقاط قوت این رستوران این است که گوشت خوک در آن سرو نمی گردد. از نظر ظاهری، این کافه رستوران به سبک رستوران های کلاسیک فرانسوی طراحی شده است و غذاهای ارائه شده در این رستوران از نظر کیفیت با غذاهای اصیل رستوران های فرانسوی برابر می کند. موسس و مدیر این رستوران کریستف چاترون میچاد و سرآشپز آن فرانک دنیس روداوت رستورانی را اداره می کنند که با معیارهای رستوران های درجه یک فرانسوی که اصطلاحا میشلین استارد (Michelin starred restaurants) نامیده می شوند، مطابقت دارد . این سطح بالای استاندارد، شامل کارکنان این رستوران نیز می گردد به طوری که آن ها دانش گسترده ای درباره منوی فرانسوی دارند. این سطح از استاندارد رستوران ییست بیسترونمی را به یک مورد خاص و استثنایی در مالزی تبدیل کرده است به طوری که رستورانی با این کیفیت و ویژگی ها در مالزی نادر و کمیاب است.

غذاهای بسیار متنوعی با استفاده از تخم مرغ در این رستوران سرو می گردد که ذائقه ما را وسوسه می کند تا مزه آن ها را امتحان کنیم. علاوه بر این مجموعه متنوعی از نان شیرینی های تازه و نان های تهیه شده با مخمرهای طبیعی در این رستوران عرضه می گردد. صبحانه مشهور این رستوران، تخم مرغ با گوشت اردک دودی شده و پنیر گرویر (gruyrer)است. کارکنان کارکشته و با تجربه این رستوران با توانایی و قابلیت های بالای خود به بهترین شکل ممکن، غذاهای فرانسوی را به مشتریان خود ارائه می کنند.

آدرس: بنگسر، 24 G جالان تِلووی، رستوران ییست بیسترونمی

رستوران آرتیزن رُست کافی (Artisan Roast Coffee)

این رستوران از آن دسته رستوران های تازه تاسیس در کوالالامپور نیست. آرتیزن رُست کافی دو سال پیش توسط تایم اوت کوالالامپور به عنوان بهترین کافه رستوران این شهر انتخاب شده است. مایکل که مدیر این رستوران است با یاری همسرش امیره مکانی با حال و هوای ییلاقی را برای مشتریانشان ایجاد نموده است که دکوراسیون داخلی این رستوران از خانه های ییلاقی و رستوران Kaffeine شهر لندن الهام گرفته شده است. در این رستوران قهوه و هنر با یکدیگر آمیخته شده اند. بر روی دیوارهای سالن و در میان دیوارنگاره ها، تصویری از یک فرد هندی ساراواک (ساراواک یکی از ایالت های مالزی است) کشیده شده است که با آرامش و وقار در حال مزه مزه کردن قهوه اسپرسو است. این تصاویر و دیوارنگاره ها توسط ساری سارتج هنرمند اندونزیایی ترسیم شده است. یکی از نکات جالب این رستوران این است که آثاری از هنرمندان محلی نیز در آن به چشم می خورد که باعث زیبایی دو چندان آن شده است.

صبحانه های محبوب این رستوران همگی نشان دهنده دوره های سختی است که مالک این رستوران در اسکاتلند گذرانده است. نان تست فرانسوی و دیگر نان های این رستوران با یک لایه آرد جو پوشانیده شده اند که باعث ترد و برشته شدن این نان ها می گردد. صبحانه های درجه ی یک این رستوران باعث می گردد که بعد از گشت و گذار و تفریحات شبانه در کولالامپور بتوانید تجدید قوا کنید و یک روز بی نظیر دیگر را شروع نمایید. افرادی که به غذا و خوراک خود اهمیت می دهند به خوبی ارزش این رستوران را درک می کنند. این رستوران غذاهای بی نظیری را به مشتریان خود ارائه می دهد؛ یکی از ویژگی های خاص این رستوران استفاده از تخم مرغ های محلی است که در مالزی به راحتی و در هر رستورانی یافت نمی گردد. اگر به دنبال تجربه ای ناب از صبحانه در کوالالامپور هستید رستوران آرتیزن رست کافی را در لیست انتخاب های خود قرار دهید.

آدرس: کوالالامپور، تامان تون دکتر اسماعیل، لورانگ رحیم کاجِی

رستوران نوتمگ (Nutmeg)

این کافه رستوران که توانسته حتی افراد دقیق و مشکل پسند را تحت تاثیر قرار دهد از زمان افتتاح و شروع به کار خود، در سال 2013 جزء بهترین های کولالامپور بوده است. این رستوران که در بنگسر واقع است فضایی ساده و بی تکلف دارد و هر روز هفته آماده پذیرایی از میهمانان است. رستوران نوتمگ قیمت های مناسبی برای غذاهایش در نظر گرفته است تا طیف وسیع تری از مشتریان را جذب کند. دکوراسیون داخلی این رستوران توسط لوکاس لیم طراحی شده و آثاری از هنرمندان و عکاسان محلی در آن به چشم می خورد. در نگاه اول حتما نظر شما به آثار هنرمندان خاصی که در دکوراسیون استفاده شده است، جلب خواهد شد. بالکن پشتی این رستوران با خزه های زیبا تزئین شده است. این فضای سرسبز و منوی مفصل این رستوران خوردن صبحانه را برای شما لذت بخش تر خواهد نمود. خوراک گوشت و سیب زمینی و نان بریُوش فرانسوی (brioche) از جمله لذیذترین غذاهای این رستوران به شمار می روند که چشیدن مزه آن به همه توصیه می گردد.

آشپزخانه این رستوران کاملا در معرض دید قرار گرفته است و مشتریان کنجکاو از پشت پیشخوان این رستوران می توانند قبل از صرف غذای خود، چگونگی طبخ غذا را مشاهده کنند. غذاهای عالی رستوران نوتمگ حاصل کوشش گروهی مالک و سرآشپزهای این رستوران است که با ویژگی های خاص یک رستوران مالزیایی، بهترین غذاهای اروپایی را به مشتریانش ارائه می کنند. این رستوران به کیفیت عالی غذاهایش افتخار می کند. خوراک سوسیس، خوراک گوشت، سس چیلی، لوبیای پخته، نان بریوش و نان شیرینی های متنوع این رستوران با بهترین کیفیت ممکن ارائه می شوند.

آدرس: کوالالامپور، بنگسر بارو، جالان تِلووی ساتو،UGF-28A بنگسر ویلیج

گاراژ 51 (Garage 51)

این رستوران از جمله رستوران هایی است که بهترین صبحانه را در کوالالامپورسرو می کنند به طوری که ویژگی های خاص آن بهترین تجربه را از یک صبحانه لذیذ برایتان رقم خواهد زد. این رستوران بی دلیل در بین برترین ها قرار نگرفته است بلکه ویژگی های منحصر به فرد آن باعث شده است که به عنوان یکی از بهترین رستوران های کوالالامپور انتخاب گردد. صاحب خوش ذوق این رستوران، ابتکار به خرج داده است و با استفاده از نقش و نگارهای کلاسیک و بشکه های فولادی لعاب داده شده و دیگر وسایل به جای مانده از یک گاراژ قدیمی، فضایی خاص و منحصر به فردی برای مشتریانش ایجاد نموده است. این رستوران در مکانی قرار گرفته است که پیش از این یک گاراژ قدیمی بوده است. نور سالن به وسیله پنجره های بزرگ سالن و به طور طبیعی تامین می گردد این پنجره ها طی بازسازی رستوران برای سالن تعبیه شده اند. درباره نمای بیرونی گاراژ 51 باید گفت که بیشتر شبیه به یک بوم نقاشی بزرگ است؛ یک نقاش محلی با اسم هنری Kenzy. Is. noyzمهارت و هنر نقاشی خود را بر روی این بوم به نمایش گذاشته است. یک کانتینر مخصوص حمل و نقل در بالای رستوران قرار داده شده است که آشپزخانه را از سالن غذاخوری جدا می کند. صاحبان این رستوران که برادر نیز هستند بعد از موفقیت خود در تاسیس رستوران CoffeeSociete ایده ایجاد رستوران گاراژ 51 به ذهنشان خطور کرده است. نکته مهم در خصوص این دو کافه این است که هردوی آن ها مورد تایید انجمن تخصصی قهوه اروپا هستند.

صاحبان این رستوران، در مرکز قهوه ملبورن اولین تجربه کاری خود را داشته اند و تجربیات بسیاری اندوخته اند. صاحبان این رستوران توصیه می کنند که حتما صبحانه های محشر این رستوران را تجربه کنید. از جمله غذاهای لذیذ این رستوران، ترکیب متفاوتی از ماکارونی، جوجه کباب دودی(chicken smoked) ، هَش براون (نوعی غذا که با استفاده از سیب زمینی ریزخرد شده، طبخ می گردد)، تخم مرغ و سس هالِندیز می باشد که به همراه نان حلقه ای سرو می شوند.

آدرس: سلنگار، بندر سان وی، PJS11/9 جالان

رستوران ثرتی 8 (THIRTY8)

این رستوران با چشم اندازی وسیع و پانورامیک از شهر کوالالامپور و برج های نمادین پتروناس یکی از بهترین رستوران های کوالالامپور برای صرف یک صبحانه خوب است. کیفیت غذاهای ثرتی 8 به مانند چشم انداز تماشایی آن فوق العاده است. چهار اثر هنری میکس مدیا از احمد شکری محمد، هنرمند شناخته شده و قدیمی مالزی، جذابیت و زیبایی خاصی را به این رستوران بخشیده است. در حالی که تامی فرانسیلا سرآشپز این رستوران هر هفت روز هفته غذاهای عالی و درجه یک آماده و طبخ می کند به شما توصیه می گردد که صبحانه های روز یکشنبه ثرتی 8 را به هیچ وجه از دست ندهید. بوفه این رستوران به طور هفتگی تغییر می کند تا اینکه غذاها به صورت تازه سرو شوند. بنابراین مشتریان می تواند انتظار این را داشته باشند که میگو ، صدف خوراکی و تخم مرغی را در این رستوران میل کنند که به تازگی و مطابق با سفارش آن ها آماده و طبخ شده است. یکی از ویژگی های ممتاز ثرتی 8 این است که غذاهای چینی، ژاپنی و اروپایی این رستوران، مستقیما توسط سرآشپز رستوران سرو و بر سر میز مشتری ها آورده می گردد که مشتریان می تواند نظر خود را در خصوص منو و غذا مستقیما با سرآشپز درمیان بگذارد. از قلم نیاندازید که حتما با یکی از نوشیدنی های بی نظیر این رستوران، غذای خود را کامل کنید.

آدرس: کوالالامپور، جالان پینانگ، گرند حیات، طبقه 38

رستوران رد بین بَگ (Red Bean Bag)

این رستوران مدرن که الهام گرفته از سبک کافه های استرالیایی است به خاطر قهو ه های درجه یک و بی نظیری که ارائه می دهد، بسیار مشهور و شناخته شده است. جیسون لو از کارکنان این کافه رستوران، در سال 2013 در رقابت های Malaysia Barista Champion به عنوان نفر اول برگزیده شد. بدون شک رد بین بَگ به کیفیت این نوشیدنی محبوب، اهمیت بسیاری می دهد بنابراین در کوالالامپور طعم و کیفیت واقعی قهوه را باید در رد بین بگ جستجو کنید. کارکنان این کافه رستوران واقعا خوش برخورد هستند و اما سرآشپز اصلی این رستوران با خلاقیت و نوآوری هایی که داشته است صبحانه هایی سرو می کند که کیفیت بی نظیر آن ها باعث شده است که این رستوران محلی، در کوالالامپور به جایگاه مناسبی دست پیدا کند. شاک شوکا shak shuka)) با گوشت بره یکی از بهترین غذاهای منوی این رستوران به شمار می رود. شاک شوکا غذایی است که با تکه های درشت گوشت بره که به آرامی در سس گوجه فرنگی پخته شده اند، تهیه می گردد. این غذا با نان روتی چنای(roti canai) سرو می گردد.

غذاهای اروپایی این رستوران شامل انواع پن کیک با شیره افرا و تخم مرغ می باشد. این رستوران در داخل مرکز خرید پابلیکا گالری واقع شده است که دقیقا در کنار یک سالن اجرای تئاتر و موسیقی قرار گرفته است و از طبقه اول این رستوران، چشم اندازی زیبا از کاخ سلطنتی پیش روی مشتریان قرار گرفته است. یکی دیگر از امتیازاتی که این رستوران دارد این است که مشتری ها می توانند شاهد رخدادهای فرهنگی و هنری مختلفی از جمله هنرهای تجسمی و فستیوال های ادبی باشند که در تمام طول سال در این منطقه اتفاق می افتد.

آدرس:کوالالامپور، جالان دوتاماس، سولاریس دوتاماسA4-1-08

ایمبی مارکت (Imbi Market)

برای کسانی که مایل هستند روز خود را با کمی ماجراجویی شروع کنند، سخت است که از کنار بازارهای شلوغ و پر جنب و جوش کوالالامپور گذر کنند و به این بازارها سری نزنند. اگرچه بازار خیابان پتالینگ (Petaling) برای توریست های این منطقه شناخته شده تر از بازارهای دیگر است اما بازار ایمبی که سابقا با نام بازار بارو بوکیت بینتانگ شناخته می شده است از جمله بازارهای معروف این منطقه است. در این بازار، دکه ها و بساط های اغذیه فروشی بسیاری وجود دارد که انواع غذاهای سنتی و اصیل این منطقه را به مشتریان عرضه می کنند. افراد ماجراجو در رستوران های بازار ایمبی تجربیات جدیدی را به دست می آورند از جمله این که با غذاهای متنوع مالزیایی آشنا خواهند شد. یکی از نکات مثبت بازار ایمبی این است که دست فروشان، غذاهای محبوب و محلی این منطقه را با قیمتی بسیار مناسب به مشتریان و توریست ها عرضه می کنند. غذاهایی مانند سوپ لاکسا، نودل، کاستارد، کریسپی پوپیا و ناسی لمارک و قهو ه سنتی مالزی از جمله غذاها و نوشیدنی هایی است که در این منطقه وجود دارد. بعد از صرف صبحانه های لذیذ بازار ایمبی به قسمتی از بازار که که میوه های تازه در آن عرضه می گردد، سری بزنید و برای میان وعده بعد از ظهر خود میوه تازه خریداری کنید. به تازگی قرار است بازار ایمبی به منطقه دیگری از شهر منتقل گردد و این منطقه به یک مرکز تجاری تبدیل گردد. قبل از این که افسون و جاذبه بکر و دست نخورده این بازار خیابانی به خاطر توسعه شهری از دست برود حتما سعی کنید از آن دیدن کنید. این بازار صبحگاهی از روز سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 6:30 دقیقه صبح تا کمی گذشته از نیمروز (حدودا ساعت یک بعد از ظهر) دایر است. اکثر فروشندگان تا ساعت 8:30 صبح در محل هستند و کار خود را شروع کرده اند. این بازار روزهای دوشنبه تعطیل است.

آدرس: کوالالامپور، پودو، جالان ملاتی 8، بازار راکیات، ایمبی مارکت

رستوران پیکل اند فیگ (Pickle & Fig)

با رونق دریافت ایجاد و افتتاح رستوران های مستقل (رستوران هایی که هیچ شعبه دیگری ندارند) در کوالالامپور، مدیر رستوران پیکل اند فیگ از این موج جدید استفاده کرده و رستوران خود را افتتاح کرده است. غذای خاص و منحصر به فرد این رستوران Rotkraut Pastrami Panini است که مشتریان از آن استقبال گسترده ای کرده اند. گوشت این غذا با میزان متعادلی از ادویه آماده می گردد، بر روی این غذای خوش عطر و بو پنیر موزارلا ریخته می گردد. معجون های تازه این رستوران به طور صد در صد طبیعی و مطابق با سفارش مشتری تهیه می شوند. این رستوران کیفیت بالای مواد غذایی و نوشیدنی های خود را سرلوحه کار خود قرار داده است. این موضوع کیفیت باعث شده تا این رستوران در سال 2013 توسط Time out KL food awards در لیست بهترین رستوران هایی که غذای سالم ارائه می کنند، قرار بگیرد. صاحبان این رستوران ابتکار عمل به خرج داده اند و از اشیاء و اثاثیه قدیمی برای دکوراسیون داخلی استفاده کرده اند. در این رستوران یک تخته سیاه بسیار بزرگ بر روی دیوار نصب شده است که مشتری ها می توانند نظرات و نقدها خود را بر روی آن بنویسند و یا اینکه به غذا و خدمات ارائه شده در این رستوران نمره بدهند. این تخته سیاه با کف بتونی رستوران و میز و جایگاه های چوبی آن در تضاد است و کنتراست بسیار جالبی را ایجاد نموده است. صاحبان این رستوران، مشتریان را به دریافت عکس های سلفی در هنگام میل کردن صبحانه تشویق می کنند.

آدرس: کوالالامپور، تامان تون دکتر اسماعیل، جالان تون محمد فواد، پلاک 26

رستوران برد فوروتس (Bread Fruits)

با افزایش روز افزون تعداد کسانی که به رژیم غذایی خود توجه می کنند، رستوران برد فوروتس این هدف را دنبال می کند که نظر تمام مشتریان را جلب کند و آن ها را راضی نگه دارد. بیشتر مشتریان این رستوران را کسانی تشکیل می دهند که به غذاهای سالم اهمیت می دهند. این رستوران غذاهای طبیعی و فرآوری نشده را به مشتریان خود ارائه می دهد به طوری که مشتریان می توانند با خیالی راحت غذایی سالم و متنوع را سفارش دهند. برد فوروتس هم یک کافه است و هم یک خواروبار فروشی که دیوارهای آن با تصاویری از مراحل کشت و پرورش سبزیجات و میوه ها مزین شده است.

برای کسانی که به غذای سالم خیلی اهمیت نمی دهند غذای Roasted Banana Bacon French Toast توصیه می گردد این غذا در سال 2013 به عنوان بهترین و لذیذترین صبحانه توسط The Yum List انتخاب شده است. رستوران برد فوروتس به سرعت پله های ترقی را طی کرده و خود را به عنوان یک رستوران ممتاز در پایتخت مالزی مطرح کرده است. این بهترین بودن، گاهی بدان معناست که در این رستوران باید کمی صبر کنید تا صبحانه ای لذیذ و سالم روی میز شما قرار بگیرد؛ ضرب المثلی در این مورد وجود دارد که می گوید کسانی که صبر می کنند بهترین ها را بدست می آورند.

آدرس: کوالالامپور، دسا سری هارتاماس، جالان a70/26

کافی امو (Coffee Amo)

تخصص مالک رستوران کافی امو این است که با کیفیت ترین مواد اولیه را در منطقه برای رستورانش تهیه می کند و بهترین اسپرسو را به مشتریان عرضه می کند. اگرچه تخصص این رستوران ارائه بهترین اسپرسوی این منطقه است ولی این بدان معنا نیست که سایر نوشیدنی های آن بی کیفیت هستند. تمام نوشیدنی های این رستوران با دقت و ماهرانه آماده می شوند. کافی امو به خاطر تزئین و طراحی های سه بعدی بی نظیر قهوه هایش که با استفاده از شیر بر روی هر شات اسپرسو انجام می گردد، درکوالالامپور به شهرت فراوانی دست یافته است. این رستوران بر روی هر شات اسپرسوی خود تصاویر زیبایی از حیوانات طراحی می کند که برای بسیاری از مشتریان جالب توجه است. در حالی که تمرکز این رستوران بر روی تهیه قهوه های بی نظیر است ولی طعم کیک پنیر این رستوران نیز که یادآور کیک های خانگی است برای عاشقان کیک و شیرینی، بهترین صبحانه خواهد بود. منوی این رستوران شامل شیرینی وافل، انواع ساندویچ و شیرینی پای می باشد. این رستوران در محله قدیمی چینی ها واقع شده است که نزدیک بودن این محله به جایی که فستیوال های فرهنگی در آن برگزار می گردد، یکی از جذابیت های این منطقه قدیمی است که باعث شده مالکین این رستوران، کافی امو را در این منطقه دایر کنند.

آدرس: کوالالامپور، جالان سلطان، پلاک 54 طبقه اول

منبع: theculteretrip

منبع: کجارو
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 565

به "10 رستوران برتر برای صبحانه در کوالالامپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 رستوران برتر برای صبحانه در کوالالامپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید