آشوب در اکران جوکر

به گزارش تور ارمنستان ارزان، مردی که در سالن نمایش جوکر در پاریس فضای سینما را به آشوب کشید از سوی پلیس دستگیر شد.

آشوب در اکران جوکر

به گزارش گروه فرهنگی تور ارمنستان ارزان به نقل از ورایتی، مردی که یکشنبه شب 27 اکتبر در سینمایی در پاریس موجب وحشت مردم شد تحت تعقیب پلیس نهاده شد.

این مرد 34 ساله در حین نمایش فیلم جوکر از جایش بلند شد و فریاد الله اکبر سر داد. وی اندکی بعد از سوی پلیس دستگیر شد و برای تحقیقات درباره تروریسم تحت بازپرسی نهاده شد.

این مرد که با فردی دیگر در سینمای گرند رکس به تماشای جوکر نشسته بود ابتدا با صدای بلند گفت: این سیاسی است و پس از چند بار تکرار این عبارت در حین نمایش فیلم از جایش بلند شد و الله اکبر سر داد. این فریاد ها فضایی ترسناک برای دیگر تماشاگران ایجاد کرد و بسیاری از مردم آغاز به فرار از سینما کردند.

به گفته مالک سینما در حالی که فضا بسیار متشنج شد، حدود 30 نفر سینما را ترک کردند و پس از این که این تشنج رفع شد، بیش از 200 تن به تماشای بقیه فیلم نشستند.

چندین تماشاگر و گارد مراقب سینما با مرد گلاویز شدند، اما او توانست از سینما فرار کند. با این حال او با فاصله کمی توسط پلیس پاریس دستگیر شد.

به گفته روزنامه های پاریسی این مرد مسلح نبود و پس از انتها نمایش فیلم مسئولان بمب یاب راهی سینما شدند و برای یافتن اسلحه احتمالی، سینما را بازرسی کردند، اما چیزی نیافتند. این مرد که دستگیر شده اکنون تحت بازپرسی قرار گرفته است.

فرد مظنون که روز یکشنبه بازداشت شد، روز دوشنبه در بیمارستان روانی تحت آنالیز نهاده شد. دادستانی فرانسه نیز وی را به ظن تروریسم مورد بازپرسی قرار داد و علاوه بر این سالن سینما گرند رکس نیز برای ایجاد مزاحمت از وی شکایت کرد.

چند نفر از تماشاگران نیز گفته اند در حین این شلوغی از آن ها سرقت شده و حالا مقامات پلیس در حال آنالیز هستند که ببینند آیا این نقشه ای برای سرقت بوده است یا خیر.

پلیس پاریس گفته است در حین نمایش جوکر در پاریس در هیچ مورد دیگری اخلالی ایجاد نشده است.

جوکر با توجه به شخصیت اصلی فیلم و تمرکز بر رفتار های خشونت آمیزی که جامعه می تواند موجب آن گردد، با انتقاد هایی در آمریکا روبرو شده و بعضی هشدار داده اند که تماشای این فیلم می تواند در بعضی از افراد، منجر به خشونت واقعی در زندگی آن ها گردد. سال 2012 یک مرد مسلح در سالن نمایش شوالیه تاریکی برمی خیزد در کلرادو موجب کشته شدن 12 نفر شده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 827

به "آشوب در اکران جوکر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشوب در اکران جوکر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید