شروع فعالیت اجرایی حفاظتی هیأت آلمانی در تخت سلیمان تکاب

معاون میراث فرهنگی آذربایجان غربی از فعالیت اجرایی حفاظتی هیئت آلمانی تخت سلیمان تکاب در تابستان 98 اطلاع داد.

شروع فعالیت اجرایی حفاظتی هیأت آلمانی در تخت سلیمان تکاب

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی، حسن سپهرفر گفت: تفاهم نامه همکاری بین مجموعه جهانی تخت سلیمان و دانشگاه فنی درسدن آلمان به همت معاونت میراث فرهنگی کشور و پشتیبانی های فنی اداره کل میراث فرهنگی استان منعقدشده است.

او با اشاره به این که این تفاهم نامه در راستای استحکام بخشی ایوان غربی منعقدشده است، اضافه کرد: این پروژه از سال 1396 پس از نشست های متعدد و آنالیز طرح هیئت مذکور وارد فاز اجرایی شده و بخش هایی از آن تاکنون به انجام رسیده است، در این مرحله انواع تست های فنی و آنالیز شیوه های حفاظت صورت گرفته است.

معاون میراث فرهنگی آذربایجان غربی گفت: مردادماه تابستان امسال فعالیت های انجام گرفته مربوط به دوخت و دوز و استحکام بخشی یک سوم فوقانی جرز شرقی انجام گرفته است.در این عملیات نیدل گذاری این بخش ها و تزریق گچ انجام گرفته و همچنین تثبیت مقرنس سوم به جرز نیز با استفاده از نیدل و رزین اپوکسی صورت گرفته است.

او توضیح داد: بخشی از فعالیت های اجرایی حفاظتی نیز مربوط به پوشش بقایای معماری فوقانی است که با استفاده از لایه ای از ملات گچ نیم کوب نیم پخت پوشش داده شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 9 مهر 1398 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 608

به "شروع فعالیت اجرایی حفاظتی هیأت آلمانی در تخت سلیمان تکاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فعالیت اجرایی حفاظتی هیأت آلمانی در تخت سلیمان تکاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید