آموزش رنگ آمیزی دیوار با تکنیک های جدید و جالب در طراحی

به گزارش تور ارمنستان ارزان، رنگ چیزهای زیادی به خانه اضافه می نماید؛ فضا را گرم، آرامش بخش و برجسته و شاخص نشان می دهد. بنابراین یادگیری و آموزش رنگ آمیزی دیوار مطابق با تکنیک های جدید و بروز کاری ضروری بنظر می رسد تا همواره با ایده های خلاقانه جلوی تکراری شدن طرح ها را بگیریم. در این مطلب با بعضی از این تکنیک ها بهمراه عکس هایی برای فهم بهتر موضوع آشنا خواهید شد که امیدوارم برای هدایت و ایده گیری شما عزیزان مفید واقع گردد.

آموزش رنگ آمیزی دیوار با تکنیک های جدید و جالب در طراحی

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ صنعتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

هر کدام از این تکنیک های زیبا برای رنگ آمیزی دیوار را می توان با صدها مدل و دکوراسیون داخلی خانه هماهنگ نموده و بهترین دکوراسیون داخلی را ایجاد نمود. آموزش رنگ آمیزی دیوار برای طراحی های مدرن و زیبا و همچنین استفاده در منازلی با طراحی کلاسیک بسیار مناسب خواهد بود و می تواند در کنار استفاده از وسایل منزل زیبا و جذاب، نسبت به زیباسازی و طراحی بهتر فضای داخلی خانه بسیار مناسب باشد.

برای ایده گیری بهتر می توانید از جدیدترین دکورهای طراحی شدن در منازل مسکونی و تجاری بهره ببرید و نوع رنگ آمیزی و نقاشی آنرا در خانه یا محل کار خودتان پیاده کنید. در شکل های زیر با کالکشنی از عکس های جدید روبرو خواهید شد که دقیقا از همین مثال ها نمونه گیری شده اند، طرح هایی تزیین شده با تکنیک های چشم گیر، از ترکیب های رنگی محو شونده در یکدیگر گرفته تا رنگ های تکی برجسته و جسورانه که به کار بردن آنها در فضای داخلی، جرآت زیادی می خواهد، همگی در ادامه آورده شده اند.

یکی از جالب ترین رنگ هایی که احتمالا اسم آنها به گوشتان نخورده است، رنگ میکروبی است، همانطور که در شکل های زیر تعیین است، این رنگ طرحی شبیه به باکتری ها یا موجودات تک یاخته ای دارد که اغلب زیر میکروسکوپ مستند های علمی دیده ایم. طرحی بسیار جالب و خلاقانه که اولین بار در سال 1981 یعنی 36 سال پیش معرفی گردید. در دهه تکرار نشدنی 80 میلادی، بسیاری از طرح های جالب و جسورانه معرفی گردیده و محبوبیت زیادی نزد مردم یافتند اما امروزه نیز دوباره شاهد افزایش محبوبیت چنین طرح هایی در دکوراسیون داخلی هستیم.

از این طرح زیبا و جذاب می توان در هر مکانی استفاده کرد! بهتر است دیوارها را از آن حالت سادگی و یکنواختی خارج نموده و به یاری آموزش رنگ آمیزی دیوار که در این مطلب درج شده و استفاده از اینگونه طرح های منحصر بفرد، دیوارها را تبدیل به موجوداتی زنده! همراه با طرح هایی پرجنب و جوش کنیم تا زیبایی فضای داخلی را چندین برابر نموده باشیم. مطمئناً دیواری که دارای طراحی و سرزندگی باشد بسیار زیباتر و چشمنوازتر خواهد بود. همچنین استفاده از طرح و رنگ میکروبی بر روی دیوار، دیوارها را تبدیل به یک تابلوی هنری نموده و قابلیت های یک دیوار را ارتقا می بخشد.

یکی دیگر از طرح های جالب که در تکنیک های جدید آموزش رنگ آمیزی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد، طرح نقاشی پاششی است. از آنجایی که در این طرح از رنگ های زیادی استفاده می گردد، شکل زیر فقط یک نوع از این رنگ را نشان می دهد که طرحی خال دار است. تکنیک جالب دیگر رقیق کردن رنگ با آب است، با این کار می توانید طرحی شبیه سنگ مرمری ایجاد کنید. البته این تکنیک بیشتر بروی دیوار صاف راحت اجرا می گردد اما تا خشک شدن رنگ ممکن است رنگ ها کمی بهم بخورند، برای ساده تر شدن کار می توانید این رنگ را بروی بوم های نقاشی پیاده نموده و پس از خشک شدن، بروی دیوار بچسبانید، طرحی که شبیه کاغذ دیواری شده و براحتی نیز از دیوار جدا خواهند شد.

یک تکنیک جالب دیگر استفاده از اسفنج است. اسفنج دریایی یکی از بهترین ابزار برای اضافه کردن بافت و الگوهای جذاب به دیوار است. البته پیاده کردن این روش احتیاج به آموزش کاملی دارد که با جست و جو در اینترنت می توانید آنرا پیدا کنید. در این روش ابتدا با استفاده از اسفنج، لعابی شفاف از رنگ به روی دیوار زده می گردد، به این صورت که اسفنج را به دیوار زده و برمیداریم و سپس با اسفنجی دیگر این لعاب زده شده بروی دیوار را پاک می کنیم تا رنگ یکدست گردد. نتیجه کار رنگی ساده اما بافت دار و زیبا خواهد شد. برای یادگیری بیشتر در این زمینه مطلبی در آینده منتشر خواهد شد. پس اگر علاقه مندید دوباره به سایت اتاق سر بزنید. البته نکته بسیار مهم در خصوص آموزش رنگ آمیزی دیوار در طرح های مختلف این است که قاعدتاً زمان نسبتاً بیشتری نسبت به رنگ آمیزی ساده دیوارها خواهد داشت زیرا قرار است طرحی زیبا را با حوصله بر روی یک یا چند دیوار خود ایجاد نمایید. در ایجاد چنین طرح اسفنجی می بایستی دقت، حوصله و وقت لازم برای اجرای آنرا داشته باشید تا نتیجه کار، مطلوب و مورد قبول باشد. همچنین از آنجایی که زدن و برداشتن اسفنج روی دیوار به راحتی انجام می گردد شاید دلهره و استرسی از بابت ناهماهنگی طرحها با یکدیگر نداشته باشید زیرا خاصیت این طرح، مختلف بودن نقاط رنگیِ قرار گرفته در کنار یکدیگر است.

تکینک محبوب دیگر در رنگ آمیزی دیوار خانه، رنگ آمیزی نواری است. البته در این روش از نوارهای زیادی استفاده نمی گردد نهایتا دو نوار پهن اما چیزی که این طرح را جالب می نماید محو شدن رنگ ها در یکدیگر و ایجاد حسی رویاگونه در نقاشی دیوار است. در نمونه زیر، ترکیب رنگ روشن آبی با رنگ هلویی دیوار این اتاق خواب را نقطه کانونی دکوراسیون تبدیل نموده است. ایده های خلاقانه در این زمینه بسیار است. با انتخاب رنگ های همسان و شبیه به هم، به شیوه ای بسیار زیبا می توانید رنگ ها را در یکدیگر محو کنید، مانند شکل زیر.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را نیز خوانده اند:

خطوط صاف مستقیم بین رنگ های متفاوت نیز یک ایده بسیار جالب در طراحی داخلی است که شکل های زیر به تکنیک های متفاوت را نشان می دهد. در عکس اول خطوط نقاشی شده کاملا تعیین هستند در صورتی که در مدل بالایی این خطوط کاملا محو هستند. تکنیک جالب دیگر رنگ زدن فقط قسمتی از دیوار است. بجای اینکه کل دیوار را رنگ بزنید فقط قسمتی از اتاق را رنگ آمیزی کنید. یک شکل مثلا مستطیلی انتخاب نموده و بعد با کشیدن این رنگ بروی قسمتی از سقف، مدلی شبه سه بعدی در اتاق ایجاد بهره ببرید.

خطوط صاف مستقیم بین رنگ های متفاوت نیز یک ایده بسیار جالب در طراحی داخلی است که شکل های زیر به تکنیک های متفاوت را نشان می دهد. در عکس اول خطوط نقاشی شده کاملا تعیین هستند در صورتی که در مدل بالایی این خطوط کاملا محو هستند. تکنیک جالب دیگر رنگ زدن فقط قسمتی از دیوار است. بجای اینکه کل دیوار را رنگ بزنید فقط قسمتی از اتاق را رنگ آمیزی کنید. یک شکل مثلا مستطیلی انتخاب نموده و بعد با کشیدن این رنگ بروی قسمتی از سقف، مدلی شبه سه بعدی در اتاق ایجاد بهره ببرید.

همانطور که در تمامی تصاویر ادامه این مطلب مشاهده می کنید آموزش رنگ آمیزی دیوار یعنی بازی با رنگ ها آن هم به شکلی استادانه و زیبا. می توان از یک یا چند رنگ استفاده های بسیار متنوعی کرد و نه فقط به صورت ساده بلکه به شکل ترکیبی و مختلط آنها را به کار برد.

منبع: اتاق
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1594

به "آموزش رنگ آمیزی دیوار با تکنیک های جدید و جالب در طراحی" امتیاز دهید

1 کاربر به "آموزش رنگ آمیزی دیوار با تکنیک های جدید و جالب در طراحی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش رنگ آمیزی دیوار با تکنیک های جدید و جالب در طراحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید