افول گوگل استیدیا؛ گوگل در پی فروش زیرساخت استیدیا است

به گزارش تور ارمنستان ارزان، طبق گزارش ها، گوگل پلتفرم استریم بازی های خود یعنی استیدیا را اولویت و تمرکز خارج نموده است و اکنون علاقه اش به مذاکره برای آوردن عناوین پرفروش به این سرویس را کاهش داده است و تمرکز خود را تا حد زیادی به فروش فناوری زیربنایی این سرویس به شرکت های شخص ثالث معطوف نموده است. اتفاقی که شاید حدس زدن آن زیاد سخت نبود.

افول گوگل استیدیا؛ گوگل در پی فروش زیرساخت استیدیا است

بدشانسی های گوگل استادیا به خوبی مستند شده است. با وجود ستایش اولیه از قابلیت های استریم این سرویس در زمان راه اندازی در سال 2019، عرضه آهسته و مشکل ساز به این معنی بود که گوگل نتوانست از علاقه اولیه مصرف نمایندگان استفاده بهینه ای ببرد. مقدار ناکامی استیدیا وقتی به صورت آشکار مشخص شد که گوگل فقط پس از 14 ماه از ورود جدی به این صنعت گفت که استودیوهای داخلی خود برای توسعه بازی ها را می بندد. پس از آن هم گزارش های بعدی ادعا می کردند که این پلتفرم استریم صدها هزار نفر از کاربران فعال خود را از دست داده است.

اگرچه گوگل همچنان اصرار داشت که استیدیا با به فرایند خود در سال 2021 ادامه خواهد داد و زنده و سالم است و ابتکارات مختلفی را برای تقویت پشتیبانی از این سرویس در نظر گرفت که از آن کارها می توان به دموهایی با زمان محدود و البته طرح هایی برای عایدی توسعه دهندگان اشاره نمود. گزارش تازه Business Insider ادعا می نماید که این شرکت اکنون این سرویس را از لحاظ داخلی از اولویت های اصلی خود خارج نموده و علاقه خود را به جذب عناوین شخص ثالث بلاک باستر برای تقویت لیست بازی های خود کاهش داده است. کمتر از 20 درصد از تمرکز تیم استیدیا اکنون بر روی این سرویس و تقویت آن برای مصرف نماینده در نظر گرفته شده است و مابقی تمرکز بر فروش فناوری آن به شرکت های علاقه مند است.

علائم تغییر استراتژی استیدیا اولین بار در کنار اخبار بسته شدن استودیوهای بازی سازی گوگل در سال گذشته ظاهر شد، زمانی که این شرکت گفت که فروش فناوری خود را به شرکت های شخص ثالث شروع خواهد نمود. Business Insider می گوید که اکنون این اولویت اصلی برای راهنمایی و پیشروی استیدیا است و اکثریت قریب به اتفاق تیم آن ها روی تضمین قراردادهای برای فناوری خود تحت نام تازه گوگل استریم متمرکز شده اند.

به عنوان بخشی از این گفت وگوها، گفته می گردد که گوگل درباره تأمین فناوری خود با کپ کام مذاکراتی نموده است که این موضوع ناشر را قادر می سازد تا دمو عناوین را به وسیله وب سایت خود پخش کند و بعلاوه گفته می گردد که مذاکرات گوگل با بانجی هم پیشرفت قابل توجهی در رابطه با یک معامله مشابه داشته است. با این حال، منابع Business Insider می گویند که مشخص نیست تصاحب بانجی به وسیله سونی با مبلغی 3.6 میلیارد دلاری چه تأثیری بر این برنامه ها خواهد داشت.

درباره اینکه همه این ها در نهایت برای استیدیا چه معنایی خواهد داشت، در حال حاضر مشخص نیست و همچنان باید صبر کنیم. گوگل در بیانیه ای به Business Insider گفت: هنوز بر روی آوردن بازی های عالی به استیدیا در سال 2022 متمرکز است. آن ها به این موضوع اشاره نمودند که می خواهند حدود 100 بازی به لیست بزرگ بازی های استیدیا که دارای 200 اثر است، اضافه نمایند. با این حال، سؤال این است که این پشتیبانی تا چه زمانی می تواند دوام داشته باشد؟ یکی از منابع به Business Insider گفت: افراد زیادی در تیم داخلی استیدیا وجود دارند که دوست دارند این پلتفرم را نگه دارند و آن را ادامه دهند، پس آن ها به همین دلیل واقعا سخت کار می نمایند تا مطمئن شوند که استیدیا از بین نمی رود اما آن ها نیستند که چک ها را می نویسند.

منبع: Eurogamer

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2342

به "افول گوگل استیدیا؛ گوگل در پی فروش زیرساخت استیدیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افول گوگل استیدیا؛ گوگل در پی فروش زیرساخت استیدیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید