السد &ndash پرسپولیس چگونه تبدیل به بسکتبالی کم گل شد؟

به گزارش تور ارمنستان ارزان، نکات آماری از مهیج ترین بازی هفته دوم لیگ قهرمانان

بازی السد - پرسپولس جدا اینکه در انتها نتیجه ناراحت کننده ای برای فوتبالوستان ایرانی و بخصوص طرفداران پرسپولیس داشت اما از کیفیت فوق العاده بالایی برخودار بود و آنهایی که این مسابقه را برای تماشا انتخاب کردند با وجود شکست پرسپولیس، از تماشای نود دقیقه فوتبال زیبا و تهاجمی که سرشار از موقعیت و صحنه خطرناک روی دروازه ها بوده لذت برده اند.

السد &ndash پرسپولیس چگونه تبدیل به بسکتبالی کم گل شد؟

نکته مهم این بازی آنجاست که پرسپولیس و السد هر دو در ارائه تاکتیک های مد نظر خود کاملا پیروز عمل کردند و شاید این بازی در حالت طبیعی تر و کمی سست آمدن مدافعان و دروازه بان های دو تیم می توانست گل های زیادی به همراه داشته باشد اما در نهایت یک گل در موقعیت آفساید ،تعیین نماینده برنده این مسابقه بود.

اتفاق ویژه این مسابقه آنجاست که تقریبا در تمام طول نود دقیقه بازی خیلی کم شاهد رد وبدل شدن توپ در میانه میدان بودیم توپ ها خیلی زود به یک سوم دفاعی حریفان می رسید و تبدیل به موقعیت گل می شد.

با اینکه مالکیت توپ 65.5 به 34.5 به سود تیم میزبان این مسابقه بود اما به هیچ وجه نمی توانید پرسپولیس را به بازی دفاعی محکوم کنید .این تیم هیچ گاه به دفاع مطلق رو نیاورد و در نبردهای تن به تن آماری نزدیک به السد داشت.پرسپولسی ها 44.7 دوئل ها را بردند در حالی که السدی ها در 55.3 درصد دوئل ها برنده شدند.

شاید جالب باشد بدانید این دو تیم در مجموع نزدیک به 50 شوت به سمت دروازه حریف داشته اند که سهم السد 26 و سهم پرسپولیس 13 تا بوده است.البته وقتی بدانیم فقط 2 شوت پرسپولیسی ها در چارچوب بوده بی دقتی بازیکنان این تیم را ثابت می نماید.در نقطه مقابل السدی ها هم فقط 6 شوت در چارچوب زدند که نشان می دهند آنها هم در این زمینه پیروز عمل نکردند.از آن 6 ضربه هم بسیاری را بیرانوند و مدافعان مهار کردند و فقط یکی به تور نشست که آن هم در موقعیت آفساید بود.

اما چیزی که در این مسابقه بیش از حد به چشم آمد فشردگی ، دقت و ظرافت بازیکنان پرسپولیس در دفاع بود به طوری که چهار مدافع این تیم بسیار حواس جمع و متمرکز بازی کردند و تا جایی که السد مجبور شد 12 شوت بیرون از چارچوب داشته باشد.این آمار در خصوص پرسپولیس فقط یک بود چرا که آنها سعی داشتند تا نزدیک دروازه سعد الشیب جلو بروند و در نهایت ضربه آخر را بزنند که پیروز هم نبودند.

در دقت شوت هر دو تیم ضعیف عمل کردند (26.1 به 12.5 درصد به نفع السد) تا تعیین گردد چرا این مسابقه شبیه بسکتبال فقط یک گل در ثانیه های پایانی داشت و کم گل از آب در آمد.

اجازه بدهید بار دیگر به بحث دفاعی پرسپولیس برگردیم و اینکه مدافعان این تیم چه کار ویژه یا مقابل السد قدرتمند و آن خط آتش کم نظیرش انجام دادند.در این بازی پرسپولیسی ها 25 بار پوشش انجام دادند تا حملات حریف را خنثی نمایند که این می تواند یک رکورد فوق العاده برای مدافعان سرخ و برانکو باشد.در تعداد تکل ها هم یک مقدار آمار پرسپولیس بهتر است(18 به 17) اما دقت تکل ها در خصوص حریف قطری (70.6 به 50 درصد) رجحان آنها در دفع موقعیت های پرسپولیس را نشان می دهد.

به خاطر بازی مالکانه السد در خانه خود تعداد پاس های بازیکنان این تیم نسبت به پرسپولیس تقریبا دو برابر بود(512 به 270) ضمن اینکه دقت پاس السدی ها هم بالاتر بود که (80.1 به 60.1) با توجه به نوع بازی این تیم و استراتژی اش طبیعی به نظر می رسید.

در یکی دیگر از آیتم ها فشردگی مدافعان پرسپولیس نشان می دهد السدی ها چقد روی ارسال از کناره ها و ضربات بونجاح حساب باز نموده بودند(23 به 11) اما جالب است که دقت سانتر بازیکنان قطری پائیین تر از پرسپولیس بوده(39.1 به 54.5 درصد) است تا تعیین گردد تیم برانکو در این آیتم هوشمندانه و با دقت بیشتری دنبال گل از روی ارسال ها بوده است.

بازی السد - پرسپولیس یکی از دیدارهای فوق العاده مهیج و زیبا به لحاظ تاکتیکی و فنی بود که می توان از جزئیات آمار ی اش نکات ویژه یا بیرون کشید اما شاید آنچه برای پرسپولیس مهم بود بازگشت به فرم خوبش در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا بود که هنوز طرفداران این تیم را به صعود امیدوار نگه می دارد.

3-670

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 413

به "السد &ndash پرسپولیس چگونه تبدیل به بسکتبالی کم گل شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "السد &ndash پرسپولیس چگونه تبدیل به بسکتبالی کم گل شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید