اولویت اصلی همچنان تمرکز بر لغو تحریم های ضدایرانی آمریکا است

به گزارش تور ارمنستان ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی رویترز، وانگ فون (Wang Qun) نماینده چین در سازمان ملل متحد و نماینده این کشور در مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین امروز سه شنبه و پس از اتمام گفتگوهای جاری خاطرنشان کرد: اولویت اصلی همچنان تمرکز بر لغو تحریم های ضدایرانی آمریکا است.

اولویت اصلی همچنان تمرکز بر لغو تحریم های ضدایرانی آمریکا است

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، نماینده چین در گفتگوهای امروز در وین ادامه داد: همه طرف ها مواضع روشنی در مورد اصول نهایی برای بازگرداندن ایران و آمریکا به پایبندی به توافق (برجام) دارند.

انریکه مورا (Enrique Mora) معاون جوزف بورل دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا (نماینده اتحادیه اروپا در نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در شهر وین) نیز پس از اتمام گفتگوهای جاری در پیامی توییتری نوشت: کمیسیون مشترک برجام در شهر وین به اتمام رسید. مذاکرات و رایزنی های برجامی طی دو هفته گذشته در وین با پیشرفت همراه بوده است؛ اما همچنان راه سختی پیش رو داریم. سومین گروه تخصصی برای آنالیز توالی موضوعات تشکیل شد. من هنوز هم فکر می کنم دیپلماسی تنها راه عبور از چالش های برجام است.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین نیز پیشتر و با اتمام نشست کمیسیون مشترک برجام در پیامی توییتری اعلام نمود: نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در مورد پیشرفت در مذاکراتِ مربوط به احیای توافق هسته ای رضایت بخش بود. تصمیم گرفته شد وقفه ای در مذاکرات ایجاد گردد تا نمایندگان با پایتخت ها به مشورت بپردازند. کمیسیون مشترک برجام اوایل هفته آینده بار دیگر برگزار می گردد.

نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور مقاماتی از کشورهای 1+4 و ایران ساعاتی پیش در شهر وین شروع شد.

این نشست در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزرات خانه های امور خارجه ایران، فرانسه، انگلیس، آلمان، روسیه و چین و نیز انریکه مورا به نمایندگی از مسول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در وین برگزار گردید.

ریاست هیأت ایرانی را در این جلسه عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران بر عهده داشت و ریاست نشست بر عهده معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1959

به "اولویت اصلی همچنان تمرکز بر لغو تحریم های ضدایرانی آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت اصلی همچنان تمرکز بر لغو تحریم های ضدایرانی آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید