بازی های پلی استیشن 4 سازگاری بهتری با دوال سنس پیدا نموده اند

به گزارش تور ارمنستان ارزان، این را می دانیم که بازی های پلی استیشن 4 که با توجه به قابلیت پشتیبانی از نسل قبل روی پلی استیشن 5 اجرا می شوند، از ویژگی های جدید کنترلر دوال سنس بهره نمی برند مگر اینکه نسخه نسل بعدی آن ها عرضه گردد و سازندگان از این ویژگی ها استفاده نمایند. با این حال، اگر به تازگی متوجه شده اید که ویبره دسته پلی استیشن 5 در بازی های پلی استیشن 4 کمی احساس بهتری پیدا نموده است، شما تنها نیستید و درباره این قضیه اشتباه نمی کنید.

بازی های پلی استیشن 4 سازگاری بهتری با دوال سنس پیدا نموده اند

در اواسط ماه آوریل سونی یک به روزرسانی عظیم برای پلی استیشن 5 منتشر کرد که این به روزرسانی با تغییرات قابل توجهی همراه بود. اگر کنسول پلی استیشن 5 داشته باشید، به احتمال زیاد به خاطر دارید که پس از نصب این آپدیت دستگاه از شما می خواست تا دسته را به وسیله سیم به کنسول وصل کنید تا با دریافت یک به روزرسانی دسته هم بهینه سازی گردد و عملکردش بهبود پیدا کند. در آن موقع، سونی اطلاعات زیادی درباره این قضیه منتشر نکرد اما در نهایت به لطف عرضه به روزرسانی جدید لست آو آس پارت 2 و البته مهم تر از آن صحبت اخیر یکی از کارگردانان این بازی یعنی کرت مارگِناو (Kurt Margenau) متوجه شده ایم که این بهینه ساز چه تأثیری در دسته پلی استیشن 5 داشته است.

پس از عرضه به روزرسانی جدید لست آو آس که نرخ فریم آن را در پلی استیشن 5 دو برابر کرد و به 60 فریم بر ثانیه رساند، کرت مارگِناو در نوشته ای در توییتر خود اطلاعات جالبی را با هواداران به اشتراک گذاشت. او در نوشته خود خطاب به هواداران خاطرنشان کرد که ممکن است تا به امروز متوجه بازخورد و ویبره بهتر دسته ی پلی استیشن 5 در بازی لست آو آس پارت 2 شده باشید. اگرچه این بازی به صورت طبیعی و کامل از ویژگی بازخورد لمسی (هپتیک فیدبک) دوال سنس بهره نمی برد، اما مارگِناو دلیل این عملکرد بهتر را همین بهینه ساز اخیر سونی برای دوال سنس می داند. طبق گفته او، بازی های پلی استیشن 4 که روی پلی استیشن 5 اجرا می شوند، اکنون باید احساس نزدیک تری به تجربه واقعی خود روی پلی استیشن 4 و با استفاده از دوال شاک 4 داشته باشند.

کارگردان لست آو آس در ادامه شرحاتش اشاره می نماید که این فرصت را در اختیار داشته تا با گروه طراحی دوال سنس ارتباط برقرار کند و درباره تجربه این دسته به آن ها بازخورد بدهد. او می گوید: چند ماه پیش، من باید به تیم دوال سنس در سونی درباره بهبود زمان بندی دقیق، شدت و عملکرد ویبره و بازخورد این دسته در بازی های پلی استیشن 4 که با توجه به قابلیت بکوارد اجرا می شوند، بازخوردهایی می دادم.

این در حالی است که دسته پلی استیشن 5 در زمان عرضه کنسول قادر به چنین کاری در بازی های پلی استیشن 4 نبود و عملکرد فعلی یک بهبود واضح به حساب می آید. به گفته کرت مارگِناو، به دلیل تفاوت ساختاری در دسته دو کنسول، برطرف این مشکل پیچیده بوده است.

کارگردان لست آو آس شرح می دهد: دوال شاک 4 ارتعاشات یا همان ویبره را به وسیله دو وزنه با اندازه متفاوت که در داخل دسته می چرخند، ارائه می دهد. در حالی که دوال سنس دارای دو وزنه است که به جلو و عقب حرکت می نمایند و می توانند فرکانس و دامنه را با وفاداری بسیار بالا و تأخیر کم (تقریبا مانند یک بلندگو) بیان کند.

در واقع اگر به ساختار و همچنین نحوه عملکرد ویبره دو دسته پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 نگاه کنید، به صورت واضح تفاوت آن ها را مشاهده می کنید. به همین خاطر، تیم توسعه دهنده دسته باید با این به روزرسانی عملکرد دوال سنس را در بازی های پلی استیشن 4 با دسته همسان سازی می کردند.

به ترجمه ساده، کاری که تیم توسعه دهنده دوال سنس در این زمینه انجام داده، چیزی شبیه معجزه بوده است یا اگر بخواهیم واقعی تر سخن بگوییم، این حاصل کار و زحمت فراوان آن ها بوده است.

منبع: Polygon

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1999

به "بازی های پلی استیشن 4 سازگاری بهتری با دوال سنس پیدا نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی های پلی استیشن 4 سازگاری بهتری با دوال سنس پیدا نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید