به بنای اصلی مقبره الشعرا آسیب وارد شده

به گزارش تور ارمنستان ارزان، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: بیش از 40 میلیارد تومان اعتبار برای اتمام عملیات سامان دهی مقبره الشعرا احتیاج است که سال جاری حدود 9.5 میلیارد تومان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 9 میلیارد تومان هم از سوی شهرداری به این پروژه اختصاص یافته است.

به بنای اصلی مقبره الشعرا آسیب وارد شده

به گزارش تور ارمنستان ارزان، جواد رحمتی در نشست آنالیز آخرین وضعیت سامان دهی مجموعه تاریخی مقبره الشعرای تبریز، با ابراز تأسف از وضعیت فعلی مقبره الشعرا، گفت: موضوع توسعه این مجموعه تاریخی بدون توجه به مسائل فرهنگی، تاریخی و معماری و هماهنگی آثار موجود در آن صورت گرفته، در حالی که مهم ترین شرط مداخله در مجموعه های تاریخی، داشتن اطلاعات تاریخی کافی است.

وی گفت: هماهنگی بین آثار تاریخی موجود مانند امامزاده سید حمزه و ایجاد پیوند بین این عناصر و همچنین محورها، چشم اندازها و حریم بصری مجموعه مورد بی توجهی قرار گرفته و بخشی از ساخت وسازها نیز به بنای اصلی مجموعه آسیب وارد نموده است.

رحمتی اضافه نمود: اعتبارات اختصاص یافته به این پروژه نیز متناسب با حجم عملیات آن نبوده و همین امر موجب طولانی شدن اجرای آن شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: با توجه به وضعیت فعلی مجموعه که حضور مردم و گردشگران را با مشکل روبرو نموده است، ضروری است عملیات سامان دهی با اولویت ایمن سازی بنای موجود و محوطه سازی ادامه یابد و ساخت وسازهای جدید در مراحل بعدی انجام گردد.

وی تأکید کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات، ضروری است عملیات سامان دهی با اولویت محوطه سازی و آماده کردن مجموعه برای حضور گردشگران و مردم ادامه یابد و هیچ هزینه ای برای ساخت وسازهای جدید صورت نگیرد.

در این نشست پس از تشریح طرح منظر محوطه مقبره الشعرا از سوی مشاور طرح، اعضای حاضر در جلسه به بحث و گفتگو در مورد روند سامان دهی این مجموعه تاریخی پرداختند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 679

به "به بنای اصلی مقبره الشعرا آسیب وارد شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به بنای اصلی مقبره الشعرا آسیب وارد شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید