بیماری نادری که نابغه با آن دست و پنجه نرم می نماید

به گزارش تور ارمنستان ارزان، نوشاد عالمیان برای اولین بار ازمشکلی که در طی 4، 5 سال گذشته با آن درگیر بوده، پرده برداری کرد.

بیماری نادری که نابغه با آن دست و پنجه نرم می نماید

به گزارش فارس، احتشام زاده پدر و پسر افتخارات زیادی در تنیس روی میز ایران دارند تا جایی که احتشام زاده پدر یعنی امیر به عنوان پدر تنیس روی میز ایران شناخته می گردد، اما با توجه به شرایطی که نوشاد عالمیان رقم زد این رشته را در کشور می توان به قبل و بعد از نوشاد تقسیم کرد.

بازیکنی از شهرستان بابل با حمایت های پدرش و پشتکاری که خودش داشت به نابغه تنیس روی میز ایران تبدیل شد و بسیاری از اولین ها را در این رشته رقم زد که شاید بزرگترین آن کسب مدال بازی های آسیایی باشد. او در بازی های 2018 جاکارتا پیروز شد مدال برنز را کسب و تاریخ سازی کند. کسانی که با این رشته آشنایی دارند می دانند که کسب مدال در آسیا یعنی کسب مدال در جهان، چرا که قدرت های جهانی این رشته از جمله چین، ژاپن کره جنوبی و چند کشور دیگر همه در آسیا حضور دارند.

پسر محجوب تنیس روی میز ایران یکی از کم حاشیه یا شاید هم یکی از بی حاشیه ترین ورزشکار ایران شناخته می گردد. تمرین حرف اول را برای این بازیکن و برادرش یعنی نیما می زند و این دو به خوبی مکمل هم هستند و از تمرین در پارکینگ منزل پدری بود که به عناوینی رسیدند که شاید کمتر کسی فکر آن را می کرد. نوشاد سال 1401 را با درخشش در مسابقات بین المللی سنگاپوربه خاتمه رساند و انگیزه زیادی دارد تا در بازی های آسیایی هانگژو مدال دوره قبل این رقابت ها را تکرار و خودش را جاودانه کند.

برای دقایقی با این بازیکن هم صحبت شدیم که ماحصل آن را در زیر می خوانید:

فارس: سال 1401 برای نوشاد چطور سپری شد؟

خوشبختانه عملکرد خوبی داشتم و در تمام مسابقاتی که شرکت کردم نتایج نسبتا مناسبی را کسب کردم. در مسابقات جهانی نمایش خوبی داشتم و در کاپ آسیا نیز به جمع 8 نفر برتر رسیدم و توانستم نفر 11 جهان را شکست دهم. در مسابقات سنگاپور هم تا قبل از بازی آخر که اتفاقات عجیبی برایم افتاد، بازی های خوبی را انجام دادم.

فارس: چه اتفاقی؟

فرم خوبی در این مسابقات داشتم و با انگیزه بودم، اما قبل از بازی آخر به علت فشار زیادی که در مسابقات به من وارد شده بود، خون دماغ شدم و تمرکزم از دست رفت. شرایط خوبی نداشتم و اگر این اتفاق نمی افتاد، شانس زیادی برای بردن داشتم.

فارس: یک ویدیو هم فدراسیون جهانی از بازی تو گذاشته بود که بازتاب زیادی داشت.

بله آن امتیاز به عنوان برترین امتیاز شناخته شده بود و خوشبختانه مردم هم خیلی خوش شان آمده بود. این حرکات زیاد اتفاق نمی افتد وهرکسی هم انجام نمی دهد، اما الان یکی از تاکتیک های من شده و به همین علت جلب توجه می نماید.

فارس: کمتر پیش آمده که با دست راست بازی کنی، تسلط زیادی با این دست نداری؟

من چپ دست کامل نیستم و از هر دو دست استفاده می کنم. مثلا برای نوشتن و غذا خوردن از دست راست استفاده می کنم و در بازی پینگ پنگ چپ دست هستم. البته فوتبال را هم با پای چپ بیشتر بازی می کنم. شاید این موضوع هم چیز عجیبی باشد. البته در چند سال گذشته مسئله ای برای دست چپم به وجود آمد که تا به امروز آن را بازگو ننموده ام. یکی از دلایل افت 4، 5 سال گذشته نیز همین موضوع بوده است.

فارس: چه مسئله ای؟

این مشکل به ندرت برای کسی پیش می آید و مربوط به عصب است و برای من هم پیش آمده است. این بیماری که با نام سندروم تونل کارپال شناخته می گردد، بیشتر برای پیانیست ها و تایپیست ها به وجود می آید و آن هم به خاطر استفاده بیش از حد از دست است. من هم در این سال ها به علت تمرین زیاد و با توجه به اینکه با دست چپ بازی می کردم، برایم به وجود آمد. البته باید اعتراف کنم که مراقبت خوبی هم از آن نداشتم.

فارس: به خاطر همین است بیشتر بک هند بازی می کنی؟

بله فکر می کنم این سوال برای خیلی ها پیش آمده باشد. من بیشتر با بک هند میز را پوشش می دهم و بعضی اوقات هم با دست راست بازی می کنم. برای زدن فورهند به علت اینکه حس دستم را از دست داده ام، مشکل دارم.

فارس چطور با این موضوع کنار آمدی؟

شاید اگر این اتفاق برای هر بازیکن دیگری می افتاد باید پینگ پنگ را کنار می گذاشت. هرچند بودند کسانی که این کار را کردند و کنار رفتند. خوشبختانه با یاری های مربی تیم ملی و پدرم اعتماد به نفس گذشته را کسب کردم و از لحاظ ذهنی خودم را کنترل و تمریناتم را ادامه دادم. خوشبختانه دوباره اعتماد به نفس گذشته را پیدا نموده ام و به نوعی با این مشکل یا بیماری کنار آمده ام.

فارس: سال آینده بازی های آسیایی را پیش رو دارید، مدال تاریخی جاکارتا که کسب کردی می تواند تکرار گردد؟

بعد از بازی های آسیایی جاکارتا یک اندازه افت کردم که کم کم به شرایطی که خودم و مربیان، فدراسیون و مردم دوست دارند، می رسم. بازی های آسیایی هم بسیار مهم است و من هم باید ازعنوان سومی ام دفاع کنم و هرکاری ممکن است، انجام دهم. خوشبختانه تیم خیلی خوبی هم داریم و همه بچه ها با انگیزه و در شرایط قابل قبولی قرار دارند. ما الان به فکر این هستیم که در بخش تیمی هم نتایج خیلی خوبی را کسب کنیم.

فارس: شرایط برای این اتفاق فراهم است؟ امکانات و ...؟

به هرحال شرایط موجود همین است و ما هم درک می کنیم، اما از سوی دیگر باید در نظر گرفت که حریفان هم هر روز سطح خود را بالا می برند وپیشرفت می نمایند. اگر می خواهیم عقب نمانیم باید از تمام ظرفیت ها استفاده کنیم و مسئولان هم همت بیشتری نمایند.

فارس: سال بعد اگر مدال بازی های آسیایی را کسب کنی، به نظر می رسد در تنیس روی میز ایران جاودانه خواهی شد.

اگر تکرار کنم خیلی خوب می گردد و برای این کار تمام کوششم را خواهم کرد. البته این عنوان برای ایران و مردم ایران است و ما هم در میادین مختلف برای شاد کردن آن ها کوشش می کنیم.

فارس: داستان نوشاد و لیگ فرانسه همچنان ادامه دارد؟

بله فعلا در لیگ فرانسه هستم و برای تیمم بازی می کنم. فصل بعد هم تعیین نیست چه اتفاقی بیفتد و فعلا تصمیمی نگرفته ام.

فارس: در ایام نوروز هستیم، بیشتر عیدی می دهی یا میگیری؟

کوچکتر که بودیم من و نیما عیدی می گرفتیم، اما الان فقط باید عیدی بدهم (باخنده)

فارس: آرزویت برای سال نو؟

آرزویم این است که در سال 1402 مسائل مردم رفع گردد و به امید خدا رنگ آرامش و شادی زیادی را در سال نو ببینند. از مسئولان هم درخواست داریم که بیشتر کوشش نمایند تا این مسائل حل نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 فروردین 1402 بروزرسانی: 1 فروردین 1402 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2569

به "بیماری نادری که نابغه با آن دست و پنجه نرم می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری نادری که نابغه با آن دست و پنجه نرم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید