کوشش انگلیس برای گسترش روابط با کشورهای آمریکایی پس از برگزیت

به گزارش تور ارمنستان ارزان، وزیر خارجه انگلیس میخواهد طی هفته جاری با هدف گسترش روابط با کشورهای غیراروپایی به ایالات متحده، مکزیک و کانادا سفر کند.

کوشش انگلیس برای گسترش روابط با کشورهای آمریکایی پس از برگزیت

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، دفتر دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس بیان کرد: وزیر خارجه انگلیس طی هفته جاری به کشورهای ایالات متحده، مکزیک و کانادا سفر می نماید.

این سفر در حالی انجام می گردد که انگلیس در آستانه خروج از اتحادیه اروپا واقع شده است و می خواهد روابط خود را با کشورهای غیر اروپایی توسعه دهد.

دومینیک راب ماه گذشته توسط بوریس جانسون نخست وزیر جدید انگلیس انتخاب شده است. جانسون وعده داده است تا انگلیس را 31 اکتبر با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج کند.

هفته گذشته نیز وزیر خارجه انگلیس از بانکوک پایتخت تایلند دیدن کرد، جایی که 20 وزیر خارجه از منطقه آسیا اقیانوسیه حضور داشتند تا درباره فرصت های تجاری و تقویت روابط دیپلماتیک رایزنی نمایند.

راب در آستانه سفر به تورنتو با انتشار بیانیه ای بیان کرد: مصمم هستم تا روابط مالی و تجاری لندن با کشورهای یر اروپایی را تقویت کنم. این به معنای همکاری با این کشورها و تقویت مبادلات مالی و تجاری پس از برگزیت خواهد بود. قصد داریم قراردادهای تجاری گسترده ای با کشورهای غیر اروپایی منعقد کنیم.

در حالی که اتحادیه اروپا بزرگترین شریک تجاری بریتانیا به شمار می رود، ولی حامیان برگزیت بر این باورند که لندن پس از خروج از اتحادیه اروپا می تواند قراردادهای تجاری دوجانبه جدیدی را با سایر کشورهای دنیا منعقد کند.

دولت انگلیس اعلام نموده است که حجم مبادلات تجاری این کشور با 3 کشور آمریکا، مکزیک و کانادا به بیش از 225 میلیارد پوند می رسد.

دومینیک راب در جریان سفر به کشورهای آمریکایی میخواهد درباره مسائل مهم بین المللی از جمله روسیه، ایران و مقابله با تروریسم و تغییرات اقلیمی رایزنی کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 537

به "کوشش انگلیس برای گسترش روابط با کشورهای آمریکایی پس از برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش انگلیس برای گسترش روابط با کشورهای آمریکایی پس از برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید