جزئیات پیش نویس قطعنامه امریکا و سه کشور اروپایی در شورای حکام علیه ایران

به گزارش تور ارمنستان ارزان، آمریکا و سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان روز چهارشنبه در پیش نویس قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، ضمن تکرار بعضی ادعا های بی اساس، خواهان همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی شدند.

جزئیات پیش نویس قطعنامه امریکا و سه کشور اروپایی در شورای حکام علیه ایران

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، در این پیش نویس قطعنامه پیشن های امریکا و سه کشور اورپایی، ضمن تکرار بعضی ادعا ها مبنی بر وجود سایت های هسته ای اعلام نشده در ایران، نسبت به این موضوع ابراز نگرانی شده است.

در این پیش نویس، از ایران خواسته شده تا نسبت به حل و فصل موضوعات پادمان ها، بی درنگ همکاری کند. این پیش نویس بعلاوه درخصوص ادعایی مبنی بر عدم پاسخ ایران به موضوع ذرات اورانیوم اعلام نشده، ابراز نگرانی می نماید.

در این پیش نویس بعلاوه ادعا شده است که ایران درخصوص فعالیت های هسته ای خود پنهانکاری می نماید.

آژانس بین المللی انرژی هسته ای پیش تر با انتشار گزارشی تحریک آمیز ادعا کرد که ایران در ارائه پاسخ های معتبر فنی به سوال های این سازمان درباره پیدا شدن مواد هسته ای در سه مکان اعلام نشده، ناکام بوده است.

در این گزارش که یک نسخه آن به رویت رویترز رسیده ادعا شده است: ذخایر اورانیوم غنی سازی شده ایران به 18 برابر حد مجاز در توافق هسته ای رسیده است. آژانس بین المللی انرژی اتمی بر همین اساس نتیجه گیری نموده است که مسائل پادمانی مربوط به این سه مکان به جای مانده است.

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2433

به "جزئیات پیش نویس قطعنامه امریکا و سه کشور اروپایی در شورای حکام علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پیش نویس قطعنامه امریکا و سه کشور اروپایی در شورای حکام علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید