خبرنگاران 2هزار و 100میلیارد ریال اعتبار برای طرح های تحقیقاتی کشور هزینه شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، آبادان - خبرنگاران - معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: 2هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار برای طرح های پژوهشی و تحقیقاتی کشور هزینه شد.

خبرنگاران 2هزار و 100میلیارد ریال اعتبار برای طرح های تحقیقاتی کشور هزینه شد

به گزارش خبرنگاران غلامحسین رحیمی شعرباف چهارشنبه در بازدید از دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر بودجه آموزش عالی کشور در سال آینده را حدود 240 تا 250 هزار میلیارد ریال بیان کرد و گفت: از این میزان اعتبار به صورت خاص بیش از 10 درصد به تحقیقات اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه هایی که از بودجه دولتی استفاده می کنند 40 درصد اعتبارات تحقیقاتی خود را باید از طریق دانشگاه ها و پژوهشگاه ها هزینه کنند اضافه نمود:به منظور استفاده از این اعتبار پیوند بین دستگاه ها و پژوهشگاه ها را خوب برقرار کنیم هر چند امسال قدم های خوبی برداشته شده است.

رحیمی شعرباف اضافه نمود: پژوهش در کشور خوشبختانه به ویژه در دهه اخیر توسعه خوبی پیدا کرده و دانشگاه های به صورت گسترده ای وارد بحث پژوهش شدند و نتایج پژوهشی خود را در بهترین ژورنال های بین الملل به چاپ رسیده است.

وی در ادامه گفت: در چند سال اخیر رشد کیفی مقالات چاپ شده در مجلات بین المللی شرایط بسیار خوبی داشته و هم اکنون رتبه های کیفی مقالات ما در سطح دنیا 15 است و به زودی به رتبه 14 تبدیل خواهد شد.

رحیمی شعرباف بیان داشت: باید در جهتی پیش رویم که موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور که دوره های رسمی برگزار و مجوز رسمی گرفتند در این توسعه علمی و تحقیقاتی مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: نسبت جمعیت دانشجو و استاد در خوزستان شرایط خوبی ندارد و در مقایسه با استان های دیگر پایین تر است به همین دلیل باید اهتمام بسیار جدی برای ارتقای آموزش عالی و تحقیقاتی آن انجام شود.

رحیمی شعرباف اضافه نمود: به رغم وجود پتانسیل فراوان در استان خوزستان موسسات و نهادهایی که میزبان هسته ها و شرکت های فناوری و دانش بنیان هستند توسعه پیدا نکرده اند و استان از یک پارک جامع علمی برخوردار نیست.

وی ادامه داد: قطعا یکی از برنامه های وزارت علوم این است که با کمک مسئولان استان، فرمانداران و کننده های مردم در مجلس شورای اسلامی توسعه مراکز و واحدهای فناور را انجام دهد.

رحیمی شعرباف با بیان اینکه مراکز رشد از یک طرف به مراکز علمی و از طرف دیگر به بازار مرتبط هستند گفت: مراکز رشد و فناوری و بعضا پارکهای علم و فناوری مهمترین واحدهایی می باشند که اشتغال دانش بنیان دانش آموختگان دانشگاهی را رقم می زنند و یکی از محل های مناسب برای اشتغال فارغ التحصیلان هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1794

به "خبرنگاران 2هزار و 100میلیارد ریال اعتبار برای طرح های تحقیقاتی کشور هزینه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 2هزار و 100میلیارد ریال اعتبار برای طرح های تحقیقاتی کشور هزینه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید