دیوار چین ، طولانی ترین سازه دست بشر و جاذبه های گردشگری چین

به گزارش تور ارمنستان ارزان، دیوار چین که یکی از جاذبه های گردشگری چین است و یکی از سازه ها و بناهایی است که ساخت آن، توانایی بشر را در ساخت بناهای غول آسا و حیرت آور به چالش کشیده است و به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید شناخته می گردد. این دیوار با شکوه و فوق العاده دورتادو کشور چین را در بر گرفته است و یکی از شگفت انگیزترین بناهای ساخت دست به حساب می آید. دیوار بزرگ چین به علاوه این که یک بنای تاریخی به حساب می آید، جزو استحکامات و ساختمان های دفاعی نیز شمرده می گردد. در ساخت این سازه دست بشر از سنگ، آجر، خاک کوبیده و چوب و مصالح مستحکم دیگر استفاده شده است که از امپراطوری چین و مرزهای این کشور محافظت کند.

دیوار چین ، طولانی ترین سازه دست بشر و جاذبه های گردشگری چین

با مجری مستقیم تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

دیوار چین را بهتر بشناسیم

این دیوار، که یکی از جاذبه های گردشگری چین است، در طول خطی سراسری از شرق به غرب در مرزهای باستانی شمال این کشور ساخته شده است. دیواری طولانی و بلند که مرزهای خاکی چین را به طور کامل پوشش می دهد. بخش جنوبی و شرقی چین که به دریای آزاد راه دارد و ساخت دیوار برای آن، عملاً کاری بی فایده بوده است. این دیوار برای حفاظت از کشور چین در برابر هجوم گروه های مختلف از عشایر استپ های اوراسیایی و مغولستان و... را بگیرد. این سازه دست بشر در قرن هفتم قبل از میلاد ساخته شده است و چنین سازه منسجم و مستحکمی قرن ها است که از چین و مرزهای داخلی آن محافظت می نماید. دیوارهای مختلفی در سال های مختلف ساخته شده بود که همه آنها در طول زمان به یکدیگر پیوسته اند. سازه ای که امروزه به نام دیوار چین و یکی از عجایب هفتگانه جدید می شناسیم.

طول دیوار چین

آن چه که در خصوص دیوار بزرگ چین یکی از پربازدید ترین جاذبه های گردشگری چین، گفته شده است، این دیوار در ابتدا پنج هزار کیلومتر (5000 کیلومتر) طول داشته است و به اندازه ای بوده که نزدیک به یک میلیون سرباز در تمام این دیوار مستقر و برای جنگ آماده می شده اند. طولی بسیار شگفت انگیز که وسعت این کشور را نیز به رخ می کشیده است. این دیوار ابتدا در زمان چین شی هوان، اولین امپراطور این کشور در تاریخ آمده است.و بعدها نیز در سلسله بعدی به نام هان، 5000 کیلومتر دیگر هم به این دیوار اضافه شده است. اضافه شدن به این دیوار در سلسله های امپراطوری بعدی از جمله هان و مینگ، به اندازه ای بوده که به پنجاه هزار کیلومتر رسیده است. دیواری که امروز وجود دارد، در زمان سلسله مینگ و در بین سال های 1368 تا 1644 میلادی ساخته شده است. انتهای غربی این دیوار به دروازه جایو گوان در استان گانسو از سمت شرق به ساحل رود یالو در استان لیائونینگ در شمال شرقی کشور منتهی می گردد. طول فعلی دیوار چین در حال حاضر 7300 کیلومتر است و 9 استان و ناحیه های زیر مجموعه آنها در محدوده این دیوار قرار گرفته است.

دیوار چین چه کاربردی داشته است؟

یکی از مهم ترین اهداف ساخت دیوار بزرگ چین، مسائل نظامی بوده است. اضافه شدن سالیان طولانی به این سازه ساخت دست بشر نیز بیشتر برای حفاظت از داخل مرزهای کشور بوده است. اما دلایل مالی هم در ادامه به آن اضافه شده است. کنترل ورود و خروج به این کشور که در جهت جاده ابریشم بوده است و اعمال مقرراتی برای کنترل مهاجرت و تشویق برای تجارت و صادرات نیز از دیگر دلایل آن بوده است. این سازه دست بشر یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان و میراث فرهنگی یونسکو شناخته می گردد.

محل دقیق دیوار چین

یکی از ویژگی های تعیین دیوار بزرگ چین در طولانی بودن آن است و شاید به همین دلیل یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان به حساب می آید. اگر برای دیدن این سازه دست بشر به این کشور سفر کنید، می توانید این دیوار را در بخش های شمالی و غرب این کشور پیدا کنید. یعنی جایی که پکن، پایتخت این کشور قرار گرفته است و یکی از جاهای دیدنی پکن است. بخش هایی از دیوار مانند بادالینگ و جویونگ گوان توسط دولت چین به خوبی محافظت شده اند. در طول هفته بخش بادالینگ نسبت به جویونگ گوان، جمعیت کمتری را به خود می بیند، و خب دسترسی به آن هم ساده تر به نظر می رسد. برای رفتن به دیوار چین از پکن، تورهایی در نظر گرفته شده است که حدود 365 یوان هزینه در بر دارد. البته اگر در فصول سرد به این کشور سفر کنید، هزینه این تورها نیز کاهش پیدا می نماید. به همین دلیل رفتن به دیوار بزرگ چین در بهار و پاییز و اوایل تابستان وقت مناسبی برای رفتن به این سازه دست بشر است. دیوار چین در فصل سرما، پوشیده از برف و بسیار سرد است. همچنین در آخر هفته ها و تعطیلات عمومی نیز با توجه به استقبال از این دیوار، زمان مناسبی نیستند. به خصوص اول تا سوم می و یکم تا هفتم ماه اکتبر هم جزو تعطیلات عمومی شلوغ به شمار می روند.

بخش های مختلف دیوار چین

  1. برای دیدن اجمالی و کوتاه، بهترین بخش دیوار چین، جویونگ گوان است که دیوار بزرگ به حساب می آید.
  2. شکوه دیوار چین در بخش بازسازی شده آن به نام بادالینگ بهتر دیده می گردد. این بخش نزدیک به شهر پکن است.
  3. بخش هایی از دیوار هم با پوشش گیاهی پوشیده شده است و جمعیت زیادی هم به آن سر نمی زند. دیوار بزرگ موتیاتیو یکی از این بخش ها است و برای سر زدن به همراه بچه ها مناسب است.
  4. بخش هایی از دیوار هم به طور نصفه و نیمه بازسازی شده اند، اما اصالت دیوار در آن حفظ شده است. این بخش ها شامل شیژیاگان، جیانکو، جینشانلینگ، گوبیکو، هوانگ هواچنگ و سیماتای می شوند که برای بازدید شما مناسباست.

نکته بسیار مهم: بخش هایی از دیوار بزرگ جیانکو جزو مناطق ممنوعه است که طبق قانون و آیین نامه رسمی برای پیاده روی گردشگران مناسب نیست و در صورت حضور در آنجا، مسئولیت آن به عهده افراد است.

منبع: همگردی
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 646

به "دیوار چین ، طولانی ترین سازه دست بشر و جاذبه های گردشگری چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوار چین ، طولانی ترین سازه دست بشر و جاذبه های گردشگری چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید