رایگان شدن استفاده از اتوبوس های شهری یزد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، به منظور کاهش مسائل ترافیک، طرح رایگان شدن استفاده از اتوبوس های شهری به کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد ارائه می گردد.

رایگان شدن استفاده از اتوبوس های شهری یزد

محمدرضا شفیعی رییس سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد اعلام نمود:

طرح رایگان شدن استفاده از اتوبوس های شهر یزد پس از واکاوی، آنالیز و کارشناسی راهکارهای قانونی اجرایی شدن طرح در قالب لایحه پیشنهادی از سوی سازمان و شهردار محترم در صحن اصلی شورای شهر یزد ارائه می گردد.

شفیعی گفت:

چنانچه لایحه مورد نظر پس از دفاع در صحن شورای شهر، رای موردنیاز را کسب کند و گامی به سوی اجرایی شدن بردارد، می توان مطرح نمود که یکی از مهم ترین برنامه های سازمان حمل و نقل شهرداری یزد محقق شده است.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن این طرح و استقبال بیشتر شهروندان از این خدمات و تردد کمتر خودروهای تک سرنشین در شهر، یکی از عمده ترین مسائل شهر یزد که مسئله ترافیک است، خود به خود رفع گردد. بعلاوه مسافران با اجرای این طرح می توانند نسبت به برنامه ریزی و استفاده مطلوب تر از وقت و زمان گرانبهای خود مدیریت بهتری داشته باشند.

این مسئول در این باره توضیح داد:

رایگان شدن سفرهای شهری با اتوبوس از هدر رفتن وقت و زمان شهروندان برای خرید یا شارژ کارت بلیط شهروندی جلوگیری می نماید، بعلاوه مانع از ترافیک مسافر در هنگام پیاده و سوار شدن که باید به وسیله تماس کارت خود به دستگاه کارت خوان، هزینه سفر درون شهری خود را نیز پرداخت کند، خواهد شد و همین اتفاقات ساده ولی مهم، در کنار هم باعث ایجاد سرعت، دقت و اطمینان مردم به مجموعه ناوگان حمل و نقل شهری می گردد.

شفیعی گفت:

امیدواریم با اجرای این طرح شاهد استقبال بیشتر شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی و در پی آن کاهش مسائل ناشی از آلودگی های صوتی، هوا، محیط زیستی و بهداشتی و بعلاوه صرفه جویی زمانی در شهر یزد باشیم.

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر یزد به دشواری های بعد ابلاغ اجرای شدن این طرح نیز اشاره نمود و گفت:

قطعاً هزینه ای که می بایست این سازمان یا بهتر بگویم شهرداری یزد در برابر اجرای طرح تامین و به بخش خصوصی پرداخت کند، چشم گیر خواهد بود؛ چرا که در حال حاضر ماهانه حقوق کلیه رانندگان اتوبوس های شهری مبلغی بالغ بر یک میلیارد و 300 میلیون تومان است که باید به آن هزینه جاری اتوبوس ها که آن نیز حدود 7 میلیون تومان است را نیز افزود که تامین این هزینه ها، پس از رایگان شدن، خود بار اقتصادی اضافه ای را بر شهرداری یزد متحمل خواهد نمود.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2301

به "رایگان شدن استفاده از اتوبوس های شهری یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایگان شدن استفاده از اتوبوس های شهری یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید