رمزگشایی از مثلث برمودا با چند نظریه

به گزارش تور ارمنستان ارزان، به نقل از فهرست ورس، مثلث برمودا از جمله بدنام ترین اسرار در دنیا است. این مثلث شیطانی مسئول ناپدید شدن بیش از دوازده مورد هواپیما و کشتی و همینطور مرگ حدود یک هزار نفر بوده است. سالانه تقریبا 20 قایق در مثلث برمودا ناپدید می شوند.

رمزگشایی از مثلث برمودا با چند نظریه

این منطقه مثلثی شکل در دریا که بین برمودا، پورتوریکو و فلوریدا واقع شده است، در دل دانشمندان و متخصصان و ملوانان و خلبانانی مجبور هستند از آن عبور نمایند، ترس و وحشت ایجاد می نماید. با همه آنچه درباره مثلث برمودا می دانیم، هنوز هیچ پاسخ قطعی برای حل معمای این مکان وجود ندارد. در اینجا نظریه های که پدیده مثلث برمودا را شرح می دهند آورده شده است.

نظریه کرمچاله

یکی از نظریه های مطرح شده درباره مثلث برمودا، کرم چاله است. برای علاقه مندان به داستان های علمی، این نظریه باید جالب باشد. وقتی مردم در مثلث برمودا ناپدید می شوند، هیچ اثری برای ردیابی آن ها باقی نمی ماند. کرم چاله، که اساسا یک پورتال سفر در زمان است، دلیل این امر را شرح می دهد. متأسفانه، دانشمندان هنوز در این زمینه شواهد محکمی از کرم چاله ها پیدا ننموده اند، اما نبود مدرک مانع از این باور نشده است که کرم چاله ها می توانند دلیل حوادث مثلث برمودا باشند.

در سال 1941 ناو نیروی دریایی یواس اس پروتئوس که 58 مسافر و بار را حمل می کرد، ناگهان در مثلث برمودا ناپدید شد. یک ماه بعد، کشتی دیگری به نام USS Nereus هم با 61 مسافر ناپدید شد. هیچ کس نمی داند چه اتفاقی افتاده و هیچ سیگنال شرایط اضطراری از سوی کاپیتان داده نشده است. تیم های جستجو بعلاوه هیچ شواهدی از کشتی ها یا اجساد را پیدا نکردند.

تئوری گاز متان

در سال 2016، دانشمندان چندین دهانه بزرگ در سواحل نروژ کشف کردند. طول دهانه ها تقریبا نیم مایل طول و 45 متر عمق دارد. دانشمندان بر این باورند که حباب های حاصل از نشت گسترده گاز متان در بستر عمیق دریا، دهانه ها را تشکیل داده است، اما به سراغ تئوری گاز متان برویم. بعضی دانشمندان فکر می نمایند گاز متان مسئول غرق شدن کشتی ها و نابودی هواپیما ها در مثلث است.

تحقیقات بیشتر بعلاوه ثابت نموده است که در بعضی از نقاط اقیانوس گاز متان بیشتر از منطقه ها دیگر است. اگر آن گاز در آب آزاد گردد، می تواند به سرعت کشتی ها را غرق نموده و باعث سقوط هواپیما ها گردد. این اتفاق در عرض چند ثانیه اتفاق می افتد و فرصت کافی برای درخواست یاری یا رها کردن کشتی برای مسافران باقی نمی ماند.

تداخل الکترومغناطیسی

مکان های خاصی بر روی زمین بر قطب نما ها تأثیر منفی می گذارد و باعث می گردد آن ها در نشان دادن جهت شمال مشکل داشته باشند. صحرای گوبی یک نمونه از این مکان هاست و مثلث برمودا یک مثال دیگر است. این موضوع به دلیل تداخل الکترومغناطیسی است. دانشمندان بر این باورند که این تداخل الکترومغناطیسی یکی از دلایل ناپدید شدن کشتی ها و سقوط هواپیما ها در مثلث برمودا است.

در طول سال ها اخیر، بسیاری از افراد که به مثلث رسیده اند گزارش های عجیبی در قطب نما های خود مطرح نموده اند. در سال 1895، جوشوا اسلوکوم، اولین مردی بود که به تنهایی در سراسر دنیا قایقرانی می کرد. او هنگام سفر از جزیره مارتاز وین یارد به آمریکای جنوبی در یک سفر ناپدید شد. کارشناسان دلیل ناپدید شدن وی را به مثلث برمودا نسبت می دهند؛ چرا که مردم معتقد بودند اسلوکوم یک ملوان عالی بود و هرگز در دریا گم نمی شد.

حادثه دیگری در سال 1945 رخ داد که پنج بمب افکن اژدر از بالای اقیانوس اطلس پرواز کردند. ستوان چارلز سی. تیلور، رهبر پرواز، پس از مشاهده نارسایی قطب نما و حرکت هواپیما ها در راستا نامناسب با این تصور که به فلوریدا می فرایند به ناوگان خود دستور داد که به شمال شرقی پرواز نمایند، اما او به اعماق اقیانوس اطلس سفر کرد. وقتی هواپیما ها به مثلث برمودا نزدیکتر شدند، سیگنال ها و ارتباطات خود را از دست دادند و دیگر هرگز دیده نشدند.

گردباد دریایی

گردباد های دریایی مانند تورنادو ها هستند، اما به جای خشکی بر روی توده های آب شکل می گیرند. مردم چندین بار گردباد های دریایی را در مثلث برمودا مشاهده نموده اند و بعضی معتقدند که این ها عامل ناپدید شدن کشتی ها و هواپیما ها هستند. هنگامی که یک گردباد ایجاد می گردد، آب های اقیانوس فوران می نمایند. اگر این اتفاق در هنگام عبور کشتی یا هواپیما رخ دهد، به راحتی در چند ثانیه باعث واژگون شدن یا سقوط آن ها می گردد. علاوه بر این، بعضی از قسمت های جریان گلف استریم با لبه مثلث برمودا هم مرز است. این جریان منجر به ایجاد امواج بزرگ می گردد که می توانند به سرعت کشتی ها و قایق ها را غرق نمایند.

یکی از نمونه های این نظریه ناپدید شدن پرواز شماره 19 پس از جنگ دنیای دوم است. آخرین سوابق ارتباطی پرواز گزارش های نگران نماینده ای از مسافران بود که توصیف می کردند چگونه همه چیز عجیب به نظر می رسد. یکی از خلبانان گفت که آن ها وارد آب سفید می شوند و کاملاً گم شده اند. پس از آن گزارش، هواپیما ناپدید شد.

بیگانگان

در هر مسئله رازآلودی که مطرح می گردد، پای نظریه دخالت بیگانگان و موجودات فضایی هم به آن باز می گردد. مثلث برمودا هم از این قاعده مستثنی نیست. با اینکه هیچ مدرکی برای مقصر دانستن بیگانگان به اسم دلیل وقوع حوادث مثلث برمودا وجود ندارد، اما در شرایطی که ما به سختی می توانیم دلیل ناپدید شدن هواپیما ها را شرح دهیم، فضایی ها گزینه راحت تری برای توجیه هستند. افرادی که این نظریه را باور دارند، مدعی هستند که مثلث برمودا محل تجمع بیگانگان است و در آن برای انجام تحقیق افراد را می ربایند.

کریستوفر کلمب در حالی که برای اولین سفر خود در این منطقه بود، روایت می نماید که او شعله ای را در دریا دیده است. او می گوید چند هفته هم دوباره یک نور عجیب در فاصله دور ظاهر می شد. آیا این می تواند یک مشاهده بیگانه باشد؟

دزدان دریایی

دزدان دریایی از زمانی که سارقان توانستند در دریا سفر نمایند ایجاد شدند.. کارشناسان این نظریه به وجود واقعی دزدان دریایی کارائیب اشاره می نمایند و معتقدند که دزدان دریایی می تواند یکی از دلایل ناپدید شدن مثلث برمودا باشند. البته ایالات متحده، بار ها به مسافران و ملوانان در خصوص احتمال برخورد با کشتی هایی که مشغول فعالیت غیرقانونی نزدیک به باهاما هستند هشدار داده است، اما قطعا دزدان دریایی نمی توانند عمل سقوط هواپیما ها بوده باشند.

نتیجه گیری

مثلث برمودا یکی از عجیب ترین اسرار دنیا است. نظریه های زیادی پیرامون این قطعه از اقیانوس شکل گرفته است، اما به نظر می رسد هیچ یک از آن ها پاسخ رضایت بخشی ارائه نمی دهند. فقط زمان کلید این معما را برای ما روشن می نماید، یا شاید هم اینطور نباشد. در حال حاضر، ما فقط منتظریم ببینیم که آیا نظریه های نو خاتمه جواب قطعی مورد نظر ما را می دهند یا خیر.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2096

به "رمزگشایی از مثلث برمودا با چند نظریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمزگشایی از مثلث برمودا با چند نظریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید