همه چیز درباره قوانین حمل حیوانات خانگی برای سفرهای هوایی

به گزارش تور ارمنستان ارزان، یکی از آمارهای جالبی که در خصوص سفرهای هوایی منتشر می گردد پرواز میلیون ها حیوان خانگی در امنیت و آرامش به مقصد به همراه صاحبان شان است. کارکنان ایرلاین ها نیز تمام کوشش شان را می نمایند تا آن چه لایق این حیوانات خانگی دوست داشتنی را در زمان حمل هوایی آن ها انجام دهند و آن ها را سالم به مقصد برسانند. قوانین حمل هوایی حیوانات خانگی برای جا به جایی هوایی حیوانات باعث می گردد تا مسافران، حیوانات خود را با امنیت کامل با خود حمل نمایند. البته جدا از این قوانین کلی، در زمان سفر با هر ایرلاینی باید نسبت به خدمات ایرلاین مربوطه در خصوص حمل حیوانات خانگی مطلع شوید.

همه چیز درباره قوانین حمل حیوانات خانگی برای سفرهای هوایی

قوانین حمل حیوانات با هواپیما در پروازهای داخلی و خارجی فرق دارد. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را با هواپیما در سفر داخلی یا خارجی حمل کنید، ضروری است نکاتی را در این زمینه بدانید. در این مقاله سعی داریم تا به مسائل مهم، شرایط و مدارک لازم جهت سفر حیوانات خانگی بپردازیم. با رعایت این نکات امیدواریم سفری ایمن و راحت همراه با حیوان خانگی خود را تجربه کنید.

مسائل و نکات قوانین حمل حیوانات با هواپیما

قوانین حمل هوایی حیوانات خانگی شامل مسائل مختلفی می گردد. قوانین حمل حیوانات با هواپیما برای ایرلاین های داخلی و خارجی باید به دقت رعایت گردد. این قوانین برای حفظ امنیت و راحتی سایر مسافران و بعلاوه حفاظت از حیوانات قرار داده شده است.

اولین قانون مهم این است که هر ایرلاین ممکن است دستورالعمل های خاص خود را برای حمل حیوانات داشته باشد. بنابراین قبل از سفر حتماً باید با ایرلاین مورد نظر تماس بگیرید و دستورالعمل های آن ها را رعایت کنید. در ادامه بیشتر به ایرلاین های مختلف خواهیم پرداخت. اما پیش از آن باید به این مسئله اشاره داشته باشیم که پیش از سفر باید مدارکی را آماده کنید. پس از آماده کردن این مدارک باید شرایط حمل و نقل کشور مبدا و مقصد را آنالیز کنید. ممکن است کشور مقصد شما محدودیت هایی اعمال نموده باشد و باید از آن آگاه شوید.

مرحله بعد دریافت تاییدیه شرکت هواپیمایی است. باید مدارکی که آماده نموده اید و هزینه پرداختی را همراه با فرم درخواست به شرکت هواپیمایی ارائه دهید و سپس، منتظر بمانید تا شرکت درخواست شما را تایید کند. در صورت رد شدن نگران نباشید، همواره راه های دیگری برای سفر وجود دارد.

علاوه بر خرید بلیط هواپیما، اگر حیوان خانگی تان را به همراه دارید می بایست برای او هم مدارک مورد احتیاج را آماده کنید. برای حمل حیوانات خانگی با ایرلاین های بین المللی مستلزم کارت میکروفیپ است. کارت میکروفیپ در واقع کارتی الکترونیکی است که نشان دهنده سلامت و انجام واکسیناسیون حیوان است و نشان می دهد که شما می توانید او را به همراه خود داشته باشید. کارت میکروفیپ و گزارشات سلامت ثبت شده باید مطابق با استانداردهای ISO 11784/11785 باشد. این شماره، کدی پانزده رقمی است که در فرودگاه ها از آن برای استعلام سلامت حیوان خانگی شما استفاده می گردد. البته گفتنی است که این کد پانزده رقمی باید بر روی تمام مدارک سلامت دیگر ثبت شده باشد.

چطور با حیوان خانگی سفر هوایی داشته باشیم؟

بعضی از ایرلاین ها در صورتی به مسافران اجازه می دهند تا حیوان خانگی شان را به داخل کابین بیاورند که بتوان حیوان را در قسمت جلوی صندلی و در سبد نگهداری حیوان جا داد و البته حیوان از بودن در آن قسمت احساس رضایت داشته باشد. یکی از سوالاتی که از مسافران برای حمل حیوانات خانگی شان در کابین می گردد این است که آیا حیوان خانگی شما می تواند در جای خود و در سبد مخصوص بچرخد و یا بایستد؟ این سوال به به این دلیل مطرح می گردد که از احساس راحتی و جلوگیری از آزار و خفه گی حیوان خانگی شما در صورتی که نتواند این اعمال را انجام دهد اقدامات لازم انجام گردد.

اگر حیوان خانگی شما از میزان بزرگی برخوردار باشد، ایرلاین موردنظر شما خدماتی مانند چمدان های مخصوص به شما ارائه می دهد تا بتوانید به راحتی حیوان خانگی خود را حمل کنید و از طرفی دیگر قوانین حمل هوایی حیوانات خانگی را نیز رعایت نموده باشید. در مواقعی لازم می گردد که حیوان خانگی شما با هواپیمایی جدا گانه با شما به مقصد پرواز کند؛ در این صورت نگران نباشید و تنها موردی که آنالیز می کنید این باشد که آیا هر دو پرواز در یک زمان انجام می گردد یا خیر. از قلم نیاندازید که در سرانجام سفر، اگر سگ یا گربه شما و یا هر حیوان خانگی که به همراه داشته اید را در مقصد در فرودگاه تحویل بگیرید. بسیاری از مسافران به اشتباه به سمت ترمینال برای تحویل حیوان خانگی خود می روند.

قوانین حمل هوایی حیوان خانگی: سن حیوان خانگی

یکی از مهم ترین سوالاتی که ایرلاین ها برای حمل حیوان خانگی شما بنا بر قوانین حمل هوایی حیوان خانگی از شما می پرسند سن حیوان شما است. آن ها می خواهند بداند که حیوان خانگی شما به میزان کافی بزرگ شده است و آماده پرواز هوایی هست یا خیر. سن یکی از مهم ترین شاخصه ها برای جا به جایی حیوانات است؛ چرا که در بسیاری از پروازها پیش آمده که به خاطر جثه بسیار کوچک و به اصطلاح بلوغ نشدن حیوان، شرایط جوی و فشار هوا در ارتفاع به شدت روی این حیوانات تاثیر گذاشته و متاسفانه به آن ها آسیب های جدی رسیده است.

حیوان خانگی شما برای سفر هوایی می بایست حداقل 15 هفته اش باشد و در غیر این صورت، جا به جایی او دچار مشکل خواهد شد و بسیاری از ایرلاین ها مسئولیت این جا به جایی را به عهده نمی گیرند.

کدام یک از پروازها برای حیوانات خانگی راحت تر است؟

در جواب این سوال، علاوه بر قوانین حمل هوایی حیوانات خانگی، می توان گفت در هر زمانی که توانستید خرید بلیط هواپیما برای پرواز مستقیم و بی توقف انجام دهید، درنگ نکنید. چه بهتر اگر بتوانید هماهنگ با خرید بلیط هواپیما، اقدام به رزرو هتل در مقصد موردنظر تان انجام دهید. سعی کنید در روزهایی که شرایط جوی مساعد نیست، برای همراه کردن حیوان خانگی خود برنامه ریزی نکنید؛ حیوانات در شرایط جوی نامساعد به شدت دچار اضطراب می شوند و پرواز در چنین شرایطی برای شان بسیار سخت و مشکل ساز است. هوای بسیار سرد و بسیار گرم نیز برای حمل هوایی حیوانات خانگی نیز مناسب نیست.

البته اگر مجبور هستید که در زمانی که هوا بسیار سرد و یا گرم است سفر کنید و حیوان خانگی خود را به همراه داشته باشید، از طرف بسیاری از ایرلاین ها مدرک استاندارد دما نیز برای حیوان خانگی شما و بعلاوه نوع و نژاد آن بسته به این که تاب آوری دارد یا خیر مورد قبول است. در خصوص این شرط می توانید قبل از پرواز از ایرلاین موردنظر تان سوال کنید و به طور مختص از چند و چون ماجرا باخبر شوید.

از آرامبخش ها استفاده نکنید

علاوه بر این که در قوانین حمل هوایی حیوانات خانگی استفاده از آرامبخش ها برای آرام نگه داشتن حیوان در طول سفر تایید نشده است، باید گفت در بسیاری از مواقع و بنا بر تجربیاتی که مسافران در استفاده از آرامبخش ها برای حیوان خانگی خود داشته اند، استفاده از آرامبخش ها باعث به وجود آمدن رفتارهای غیر قابل پیش بینی در حیوانات می گردد و همین موضوع به جای این که کار را راحت کند بدتر دچار رفتارهای عجیب و غریب در آن ها می گردد.

در عوض می توان از آرام نماینده های طبیعی که به طور ویژه برای حیوانات خانگی تجویز می گردد را جایگزین آرام بخش ها کنید؛ خوراکی های بسیاری برای تغذیه حیوانات خانگی فراهم شده است که می تواند در طول سفر به شما برای تسلط بر رفتارهای هیجانی و مضطرب حیوان خانگی تان یاری کند. تنفس حیوانات بر حال روحی آن ها بسیار تاثیر دارد. تنها باید دقت داشته باشید که مکمل های غذایی آرام نماینده برای حیوانات خانگی آن ها دچار اختلال در تنفس تنها در صورتی از دارو بهره ببرید که طبق دستور دامپزشک باشد. نکند.

مدارک لازم در قوانین حمل هوایی حیوانات خانگی

طبق قوانین حمل حیوانات با هواپیما همراه با درخواست برای حمل باید مدارک زیر را ارائه دهید:

شناسنامه یا گذرنامه حیوانات

اصل گواهی معتبر بهداشتی بین المللی

تایید کتبی قرنطینه دامپزشکی در فرودگاه

مدارک واکسیناسیون معتبر

تکمیل فرم درخواست انجام امور حمل و نقل حیوان خانگی

همراه داشتن و ارائه اصل برگه پرداخت کرایه حمل و نقل حیوان خانگی

ارائه گواهی معتبر بهداشتی بین المللی، تنها برای مسیرها و سفرهای خارجی ضرورت دارد و در صورت انجام سفر داخلی به آن احتیاج نخواهید داشت.

روش های حمل و نقل حیوان های خانگی با هواپیما

اگر حیوان خانگی دارید احتمالاً نگرانش هستید و دوست دارید در تمام مسیر سفر هوایی در کنار شما باشد. در بعضی از کشورهای خارجی این امکان فراهم شده است و حتی در ژاپن پروازهای مخصوص وجود دارد که افراد با سگ خود می توانند سفر نمایند. اما این مسئله در کشور ما امکان پذیر نیست. ورود هر گونه حیوان به داخل کابین و محل صندلی ها ممنوع است. با اینکه در کشورهای غربی این مسئله آنالیز شده است و بعضی از حیوانات خانگی که نقش مراقب شما را دارند با برگه و گواهی پزشکی می توانند در طول سفر در کنار شما باشند. این سگ ها آموزش دیده هستند و قدرت تشخیص مسائل مختلفی را دارند.

برای مثال سگ هایی که می توانند حملات عصبی را تشخیص دهند و به صاحب خود یاری نمایند. اما در ایران این مسئله غیرممکن تلقی می گردد. پس اگر نگران حیوان خانگی خود هستید یا باید در طول سفر در کنار شما باشد، به شما سفر هوایی را پیشنهاد نمی کنیم.

حمل حیوان خانگی با همراه در هواپیما

مسافر می تواند همراه با حیوان خانگی خود وارد هواپیما گردد. به این معنا که حیوان خانگی را در قفس های مخصوص قرار داده و به بخش پذیرش بارگیری تحویل دهد. این مسئله بیشتر برای حیوانات کوچک امکان پذیر است.

حمل حیوانات خانگی با هواپیما بدون همراه

اگر به عنوان مسافر نتوانید همراه با حیوان خانگی سفر کنید، باید برای حیوان خانگی در شرکت های هواپیمایی کارگو بلیط تهیه کنید. در پروازهای کارگو هم حیوانات اهلی و هم وحشی پذیرش می شوند. دقت کنید مقصد و نام خود و نام تحویل گیرنده را به درستی روی برگه های مخصوص بنویسید.

هزینه حمل و جا به جایی حیوانات با هواپیما

قوانین حمل هوایی حیوانات خانگی در ایرلاین های داخلی محاسبه وزن را این گونه اعلام نموده است. در صورتی که حیوانات خانگی با مسافر در حال انتقال باشند، وزن حیوان و قفس به صورت تعرفه اضافه بار محاسبه خواهد شد. اغلب شرکت های هواپیمایی داخلی از فرمول زیر استفاده می نمایند:

حیوانات خانگی (وزن حیوان + وزن قفس) ضربدر 2 = اضافه بار به کیلوگرم

پرندگان خانگی (وزن پرنده + وزن قفس) ضربدر 4 = اضافه بار به کیلوگرم

هزینه حمل و نقل حیوانات خانگی جدا از میزان بار مجاز رایگان محاسبه خواهد شد. اگر بار دیگری نداشته باشید، همچنان باید هزینه محاسبه شده برای حمل و نقل را به عنوان کرایه حمل AVIH پرداخت کنید. در پروازهای بین المللی اضافه بار بر اساس تعرفه کشور مقصد تعیین و محاسبه می گردد.

شرایط و نکات پذیرش حیوان های خانگی در فرودگاه

حتماً پیش از سفر قوانین حمل هوایی حیوانات خانگی را مطالعه کنید. تمامی مدارک را آماده نموده و کد AVIH را از دفاتر فروش بلیط تهیه کنید. حتماً آب و هوا را آنالیز نموده و 24 ساعت قبل از سفر با فرودگاه مبدا تماس گرفته و از شرایط آگاه شوید تا در صورتی که مسئله ای پیش آمده است، آگاه شوید.

بچه های سگ و گربه حداقل باید 10 هفته و در بعضی از کشورها 12 هفته سن داشته باشند. در زمان درخواست این مسئله را در نظر بگیرید. بعلاوه، شما در تعداد حیواناتی که می توانید با پرواز منتقل کنید محدودیت دارید. طبق قوانین سازمان دامپزشکی ایران، هر مسافر می تواند حداکثر 2 قلاده سگ یا گربه یا 10 پرنده زینتی همراه داشته باشد یا حمل کند.

پذیرش حیوانات خانگی زمان بر خواهد بود، پیشنهاد می کنیم 2 ساعت تا 1 ساعت و نیم قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شوید. حتماً چند ساعت قبل از پرواز غذایی سبک در اختیار حیوان خود قرار دهید. اگر پروازی طولانی در پیش دارد، آب و غذای کافی در اختیار حیوان خانگی خود قرار دهید.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما اشاره می نمایند که اگر حیوانی پرخاشگر، بیمار یا ظاهری نامناسب داشته باشد، شرکت هواپیمایی ممکن است آن را نپذیرد.

حیوانات ارزشمند و بومی نیز به وسیله شرکت های هواپیمایی ممکن است، پذیرش نشوند. بعلاوه بعضی از ایرلاین ها، مانند هواپیمایی قطر بعضی از گونه های خاص سگ و گربه را پذیرش نمی کند، چراکه این گونه ها در شرایط استرس زا و دمای بالا دچار گرمازدگی خواهند شد.

بهتر است در روزهای گرم تابستانی سفر نکنید و پروازهای شب یا صبح زود در هوا خنک را انتخاب کنید.

چه حیواناتی می توانند با هواپیما حمل شوند؟

قوانین حمل حیوانات با هواپیما در این زمینه به امکانات شرکت هواپیمایی اشاره دارد. بعلاوه، باید به قوانین کشور مبدا و مقصد توجه کنید. در صورتی که امکانات هواپیما با قوانین هماهنگ باشد و کشور مبدا و مقصد تاییدیه را انجام دهند، حیوانات به صورت همراه یا کارگو (بدون همراه) حمل خواهند شد.

حیوانات خانگی مثل سگ، گربه، خرگوش، پرنده و بسیاری موارد دیگر (به صورت همراه / کارگو)

حیوانات دریایی و ماهی های آکواریوم (به صورت کارگو)

حیوانات زینتی خاص مانند کاسکو، طوطی، قناری (به صورت کارگو)

چهارسرانجام بزرگی مانند گوسفند، گاو، اسب تنها به صورت کارگو حمل می گردد.

حیوانات خاص و وحشی مانند شیر، ببر و غیره تنها به صورت کارگو جا به جا خواهد شد.

حیوانات سیرک های بین المللی به صورت کارگو حمل می شوند.

حیواناتی که رو به انقراض هستند تنها به صورت کارگو حمل می شوند.

سگ های آموزش دیده پلیس به صورت کارگو حمل خواهند شد.

حیوان خانگی شما در سلامت کامل هست؟

با دامپزشک حیوان خود مشورت کنید و از او بخواهید که حال حیوان خانگی تان را قبل از آغاز سفر هوایی تان آنالیز کند. بعضی از گونه سگ ها بینی نوک تیز مانند بول داگ ها، باکسرها و بوستون تِریِرها در پروازها و سفرهای هوایی دچار اختلال تنفسی می شوند. در موارد این چنینی، احتیاج دارید تا مکانی بزرگ تر از جاهای عادی برای حیوانات خانگی در هواپیما فراهم کنید. توجه داشته باشید که در طول پرواز نباید هیچ نوع لباسی به تن حیوانات خانگی تان باشد.

وسایل جا به جایی و قفس مناسب

تمامی حیوانات برای آنکه با هواپیما به مقصد حمل شوند، باید قفسی مناسب داشته باشند. شرکت های هواپیمایی برای آنکه حیوان

خانگی سفری امن داشته باشد، توصیه نموده اند با توجه به نکات زیر قفس را تهیه کنید:

ابعاد آن را در نظر بگیرید. قفس باید فضای کافی برای حیوان خانگی شما داشته باشد.

ابعاد آن باید به گونه ای باشد که حیوان به راحتی بایستد.

قفس باید محکم و مطمئن بوده و منافذ کافی داشته باشد.

در قفس حتماً باید قفل داشته باشد.

قفس نباید چرخ داشته باشد.

پوزه حیوان هایی مانند سگ و گربه و منقار پرندگان باید داخل قفس باز باشد و استفاده از قلاده و پوزه بند مجاز نیست.

کادر هواپیما را از رفتار و خطرات حیوان خود آگاه کنید. خطر نیش زدگی، گاز گرفتن و چنگ انداختن را به درستی اطلاع دهید.

بر روی قفس با برچسب استاندارد اطلاعات شخصی خود شامل نام کامل، نشانی و شماره های تماس خود یا مسافر را بنویسید.

در صورتی که حیوان مادر و بچه هایش را منتقل می کنید درون قفس باید مادر و 3 بچه قرار گیرند. سن بچه ها نباید بیش از شش ماه باشد و وزن هر یک از آنها باید کمتر از 2 کیلوگرم باشد

چه طور حیوان خانگی خود را با شرایط آب و هوایی محفظه هماهنگ کنیم؟

تا زمانی که سفر هوایی تان محیا می گردد، بگذارید حیوان خانگی تان با ورود و خروج به محفظه اش با جو آن آشنا گردد و با آن خود بگیرد. حتی بگذارید چن وقتی را در آن زندگی کند تا با محیط آن آشنا گردد. زمانی که به پیاده روی با سگ خانگی تان می روید، محفظه را هم با خود ببرید و هر بار که از راه رفتن خسته شد، او را تشویق کنید تا در محفظه اش برود و شما وظیفه حمل آن را به عهده بگیرید. اگر هم گربه خانگی دارید با هر بار ورودش به محفظه به او جایزه بدهید تا کم کم به فضای آن عادت کند.

اگر حیوان خانگی تان رغبتی برای ورود به محفظه نداشت و یا بعد از مدتی با آن خو نگرفت، تعدادی از اسباب بازی ها و وسایل مورد علاقه و آشنایش را در محفظه قرار دهید تا کم کم برایش حکم خانه را پیدا کند. هر روز تا روز سفر این کارها را انجام دهید تا روز سفر به راحتی بتوانید با حیوان خانگی آرام در محفظه به سفر بروید و سفر هوایی پیروز داشته باشید.

موارد مورداحتیاج محفظه شما برای شناسایی در فرودگاه ها

روز سفر برای این که محفظه حیوان خانگی شما قابل شناسایی باشد و برای این که هنگام دریافت آن در مقصد به مشکل بر نخورید، موارد زیر را اجرا کنید؛

نام و آدرس خودتان را روی محفظه بنویسید

برای حمل و نقل راحت محفظه، دسته ای محکم و راحت برای آن درست کنید.

در محفظه، ظرف آب و غذا (البته بدون محتویات) قرار دهید. قرار گیری ظرف ها جوری انجام دهید تا مامورین مربوطه در صورت احتیاج بتوانند از آن ها برای تطمیع حیوان خانگی شما استفاده نمایند.

هیچ گاه در یک محفظه دو حیوان خانگی به عنوان مثال سگ و گربه را با هم قرار ندهید.

پارچه ای را هم برای نظافت در محفظه قرار دهید.

قلاده و یا گردنبند مخصوص حیوان خانگی خود را در بسته ای پلاستیکی قرار دهید و آن را در محفظه جا بدهید.

نام حیوان خانگی تان را روی برچسب بنویسید و آن را روی محفظه بچسبانید.

عکس واضح از صورت حیوان خانگی تان بیاندازید و روی محفظه بچسبانید.

محفظه را از هر گونه اسباب بازی خالی کنید.

علاوه بر نام و نام خانوادگی خودتان و نام حیوان خانگی تان، شماره تماس خود را نیز برای شرایط اضطراری روی محفظه بچسبانید. برای این که بتوانید سفری راحت تر و با کیفیت تر با حیوان خانوادگی خود داشته باشید، مامورین هواپیمایی و فرودگاه مقصد را از به همراه داشتن حیوان خانگی آگاه کنید تا خدماتی بهتر بگیرید.

ایرلاین های خارجی و پذیرش حیوانات خانگی

قوانین حمل هوایی حیوانات خانگی در بسیاری از ایرلاین های خارجی سخت گیرانه است. تنها شرکت هواپیمایی خارجی که بیشترین پذیرش را دارد، ترکیش ایر است. ترکیش ایر ساده ترین روش برای انتقال حیوان خانگی شما خواهد بود. حتی در صورتی که درخواست شما رد گردد، اطلاعات دقیقی از دلیل آن به شما داده خواهد شد و با برطرف مسائل می توانید دوباره درخواست خود را ثبت کنید. شرکت هواپیمایی لوفتهانزا اتریش امکانات حمل حیوانات خانگی را ارائه می دهد اما تضمین قطعی برای تایید درخواست شما وجود ندارد. ایرلاین های ترکیش ایر و لوفتهانزا تنها در صورتی که وزن حیوان به همراه قفس از 8 کیلوگرم کمتر باشد، اجازه می دهند آن را با خود به کابین ببرید.

شرکت های هواپیمایی امارات و قطر اغلب درخواست حمل و نقل حیوانات را قبول نمی نمایند. در صورت تایید گربه و سگ باید در قفس مناسب قرار گرفته و به بخش بارگیری تحویل داده گردد. اما همراه داشتن پرندگانی مانند عقاب یا قرقی در کابین کلاس پروازی مالی امکان پذیر است.

پروازهای داخلی و حمل حیوانات

طبق قوانین حمل هوایی حیوانات خانگی، حمل و همراهی حیوانات درون کابین ممنوع است. در پروازهای داخلی تضمینی وجود ندارد که درخواست شما برای حمل و نقل حیوان خانگی تایید گردد. در میان ایرلاین ها داخلی، تنها شرکت ماهان به طور فعال اجازه حمل حیوانات خانگی را فراهم نموده است. حمل و نقل به وسیله این شرکت هواپیمایی تنها به صورت کارگو امکان پذیر است. اگر قصد انتخاب دیگر شرکت های هواپیمایی را دارید، باید با شرکت مد نظر تماس گرفته و از امکانات آن آگاه شوید.

شرایط کشورهای مختلف در زمینه حمل حیوان های خانگی با هواپیما

قوانین حمل حیوانات با هواپیما تنها به شرکت های هواپیمایی محدود نمی گردد. باید قوانین کشور مقصد را نیز مد نظر داشته باشید. کشورهایی مانند انگلستان، امارات و عمان اجازه ورود و همراه داشتن بعضی از حیوانات به همراه شما را نمی پذیرند و تنها می توانید به وسیله کارگو آنها را به کشور مقصد منتقل کنید.

مسئله زمان قرنطینه را در نظر داشته باشید. این موضوع به خصوص برای کشورهای استرالیا و انگلستان مهم است. باید مدارکی مانند میکروچیپ، شماره میکروچیپ و تاریخ تزریق را ارائه دهید. مدارک واکسن هاری و نمونه آزمایش خود نه تنها به وسیله دامپزشک داخلی بلکه باید به وسیله دامپزشکی خارجی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، مورد تایید قرار گیرد. در صورتی که تمامی مدارک را به درستی ارائه دهید، پس از سه ماه اجازه ورود به کشورهای گفته شده را خواهید داشت.

سخن سرانجامی

قوانین حمل حیوانات با هواپیما را آنالیز کردیم. دقت داشته باشید پیش از سفر حتماً شرایط شرکت هواپیمایی، فرودگاه و کشور مقصد را آنالیز کنید. در صورتی که حیوان خانگی شما دارای احتیاجهای خاصی است، مانند داروهای خاص، خوراک و آب حتماً پیش از سفر این موارد را برایش فراهم کنید. قبل از سفر با دامپزشک مشورت کنید تا نکات تغذیه، داروها و واکسن را بدانید. سپس، گواهی نامه های لازم را از دامپزشک دریافت کنید. با رعایت نکات گفته شده و ارائه مدارک از مسائل قانونی و مسائلی که در مقصد ممکن است رخ دهد، جلوگیری کنید.

سوالات متداول

سن حیوانات باید حداقل چقدر باشد؟

حیوانات خانگی حداقل باید 10 تا 12 هفته سن داشته باشند. در سفر مادر و بچه حیوانات خانگی، تنها سه بچه می تواند در قفس مادر قرار گیرد که باید سنشان از 6 ماه کمتر باشد.

هزینه حمل حیوانات چگونه محاسبه می گردد؟

فرمول دقیق آن را در مقاله آورده ایم. برای پرندگان، وزن پرنده و قفس ضربدر 4 می گردد و برای دیگر حیوانات وزن حیوان و قفسش ضربدر 2 خواهد شد.

مدارک مورد احتیاج برای حمل و سفر حیوانات با هواپیما کدامند؟

شناسنامه یا گذرنامه حیوان، گواهی واکسیناسیون، برگه پرداخت هزینه و در صورت حمل به کشورهای خارجی به برگه گواهی پزشکی بین المللی احتیاج خواهید داشت.

آیا می توانیم حیوان خانگی را به داخل کابین ببریم؟

خیر، در پرواز های شرکت های هواپیمایی ایران، امکان بردن حیوان خانگی به درون کابین وجود ندارد.

امکان بردن پرندگان به درون کابین وجود دارد؟

خیر، پرندگان نیز باید قفس مخصوص خود قرار گیرند. بعضی از پروازهای قطر و امارات اجازه ورود شاهین و قرقی را به کابین می دهند.

الی گشت

منبع: گردشبان
انتشار: 9 مهر 1402 بروزرسانی: 9 مهر 1402 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2640

به "همه چیز درباره قوانین حمل حیوانات خانگی برای سفرهای هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره قوانین حمل حیوانات خانگی برای سفرهای هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید