سرمایه گذاری 54 میلیارد تومانی گردشگری در سد الیمالات نور کلید خورد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، فرماندار شهرستان نور از سرمایه گذاری 54 میلیارد تومانی بخش خصوصی برای رونق و اجرای طرح های گردشگری در سد الیمالات این شهرستان اطلاع داد.

سرمایه گذاری 54 میلیارد تومانی گردشگری در سد الیمالات نور کلید خورد

ایرنا: قرارداد اجرای این طرح بین شرکت آب منطقه ای مازندران و سرمایه گذار بخش خصوصی به امضای رسید و بر اساس این قرارداد سرمایه گذار بخشی خصوصی متعهد شد تا ظرف مدت پنج سال زیرساخت های لازم برای طرح های گردشگری شامل تفریحی و ورزشی را فراهم کند و در طی مدت 20 سال از آن بهره برداری کند.

وی با بیان اینکه این قرارداد برای اجرا به سرمایه گذار بخشی خصوصی ابلاغ شده است اضافه کرد: اگرچه زمان شروع بکار رسمی سرمایه گذار طبق تاریخ قرارداد از ماه آینده است منتهی بنا به درخواست سرمایه گذار مبنی بر انجام بعضی از اقدامات مانند بهسازی سرویس های بهداشتی ، تامین روشنایی معابر و سطح سد و به عنوان نخستین احتیاج گردشگران مراجعه کننده در جلسه هماهنگی روز گذشته مطرح شد که مورد موافقت قرار گرفته است.

نماینده سرمایه گذار نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ساخت پلاژهای تجاری، کافی شاپ ، ایجاد کابل راه هیجانی نظیر تله کابین ، فراهم سازی مکان هایی برای نگهداری حیات وحش ، بیشه حیوانات و تیمارگاه ، مراکز پذیرایی ، واحدهای اقامتی و توقفگاه را از جمله طرح های گردشگری مورد اجرا در این مکان معرفی کرد.

سید مهدی حسینی با اعلام آنکه تاریخ اجرای طرح های گردشگری و سرمایه گذاری برابر قرارداد از ماه آینده است ، گفت : به خاطر بهسازی زیرساخت ها با همکاری مسئولان مرتبط پیش از موعد این مکان گردشگری تحویل گرفته شده است.

وی با اشاره به قابلیت های طبیعی گردشگری سد الیمالات نظیر واقع شدن در همسایگی دریا و جنگل های هیرکانی گفت که این اثر طبیعی در صورت مورد توجه قرار دریافت مسئولان دست اندرکار و سرمایه گذاری در این بخش ها ارزش و اعتبار آن درسطوح ملی وحتی بین المللی است.

حسینی اضافه کرد : در حال حاضر این مجموعه دارای تعدادی قایق ، کلبه های چوبی و مراکز پذیرایی است که در خور و شان گردشگران و مسافران مراجعه کننده نیست و امیدوارم مسئولان ذیربط در فرآیند اجرای این طرح ها همراهی و همکاری لازم با سرمایه گذار داشته باشند

بیشتر بخوانید:

سد الیمالات به عنوان یکی از عظیم ترین آثار انسان ساختی و طبیعی به گستره حدود 17 هکتار در هشت کیلومتری جهت جاده نور - چمستان قرار گرفته است.

طی سه سال گذشته تا به امروز با سرمایه گذاری حدود 508 میلیارد تومان از محل مشارکت بخش خصوصی حدود 12 طرح گردشگری در شهرستان نور افتتاح و در پی آن بستر برای اشتغال 200 نفر فراهم شده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1962

به "سرمایه گذاری 54 میلیارد تومانی گردشگری در سد الیمالات نور کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 54 میلیارد تومانی گردشگری در سد الیمالات نور کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید