سفر نابهنگام شهرام عبدلی

به گزارش تور ارمنستان ارزان، علاقه شهرام عبدلی به بازیگری ریشه در کودکی دارد. او این علاقه را پی گرفت و بار ها روی صحنه تئاتر رفت. سال 81 در سریال همسفر بازی کرد و کمی بعد با نقش بابک در سریال خط قرمز ستاره بختش درخشید. او یک نقش منفی خاص مقابل چشم مخاطبان قرار داد و با این سریال به معروفیت رسید.

سفر نابهنگام شهرام عبدلی

هفته پیش شهرام عبدلی دچار عارضه مغزی شد و دیروز شنبه (ششم اسفند) در سن 46سالگی درگذشت. این بازیگر برای ایفای نقش در سریال آسوده باش در شهر مشهد به سر می برد. روحش شاد.

منظر اول| کارنامه سریالی: علاقه شهرام عبدلی به بازیگری ریشه در کودکی دارد. او این علاقه را پی گرفت و بار ها روی صحنه تئاتر رفت. سال 81 در سریال همسفر بازی کرد و کمی بعد با نقش بابک در سریال خط قرمز ستاره بختش درخشید. او یک نقش منفی خاص مقابل چشم مخاطبان قرار داد و با این سریال به معروفیت رسید.

عبدلی چند فیلم سینمایی هم بازی کرد، اما عمده فعالیتش در تلویزیون بود. کما این که امسال سریال های راز ناتمام و شب آخر با بازی او روی آنتن رفت. فرشتگان بی بال، صبح آخرین روز، جلال 2، حکایت های کمال، راه و بیراه و سر دلبران سریال های متاخر این بازیگر فقید هستند. غیرعلنی، معمای شاه، تبریز در مه، سال های مشروطه، رستگاران و مختارنامه از سریال های شاخص کارنامه عبدلی محسوب می شوند. این بازیگر فقید هیچ وقت ردای یک ستاره بر تن نکرد، اما بازیگری توانمند بود که کارش را فارغ از حاشیه های رسانه ای انجام می داد.

منظر دوم| مرور حرف ها: زنده یاد عبدلی در یکی از مصاحبه هایش گفته بود: مدتی است دیگر نقش منفی بازی نمی کنم و فقط نقش های مثبت را می پذیرم. واقعیت این است که برخی بازیگران با بازی در نقش های منفی به سوپراستار تبدیل شدند، ولی به ما که رسید بد شد! من خودم هم نفهمیدم جاافتادن در نقش منفی خوب است یا بد!

خیلی ها را دیده ام که برای گرفتن نقش منفی التماس می کنند، چون معتقدند جای کار بیشتری دارد، اما خیلی ها به من می گویند بازی در نقش منفی و کلیشه شدن در آن برایم خوب نیست. مرور این بخش از مصاحبه او با ایسنا بعد از پخش شب های مافیا نشان از شخصیتی آرام دارد: متاسفانه برخی دوستان در مافیا ماجرا را خیلی جدی گرفته بودند و پرخاش می کردند، اما برای من این ماجرا فقط یک بازی و تفریح بود. نگاه من این بود تا روز خوبی با هم داشته باشیم و اتفاقا احترام متقابل برقرار بود.

منبع: روزنامه هفت صبح

منبع: فرادید
انتشار: 8 اسفند 1401 بروزرسانی: 8 اسفند 1401 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2560

به "سفر نابهنگام شهرام عبدلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر نابهنگام شهرام عبدلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید