قوانین حمل بار رایان ایر باز هم تغییر کرد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، رایان ایر قوانین حمل بار خود را برای دومین بار در امسال تغییر داد؛ مسافران اعتراض کردند؛ اجرای قوانین برای یک ماه به تاخیر افتاد.

قوانین حمل بار رایان ایر باز هم تغییر کرد

رایان ایر، هواپیمایی مقرون به صرفه قیمت ایرلندی، سیاست های نو حمل بار خود را برای بار دوم در امسال تغییر داد و آن را از روز پنج شنبه، 1 نوامبر، به اجرا درآورد. این کار با هدف کاهش تاخیر در پروازهای این شرکت هواپیمایی و بعلاوه، حل مشکل کمبود فضای بالای سر مسافران در بوئینگ 737 انجام شد.

طبق بیانیه ای که در وب سایت رایان ایر منتشر شد، اکنون مسافران در صورت تمایل به مسافرت با یک چمدان کوچک با وزن حداکثر 10 کیلوگرم دارند، ملزم به خرید امتیاز حق تقدم در سوار شدن (priority boarding) یا پرداخت هزینه برای چک-این چمدان خود هستند.

در قوانین قبلی که ماه ژانویه به اجرا عایدیند، مسافرانی که امتیاز حق تقدم برای سوار شدن را نخریده بودند تنها مجاز به حمل یک کیف شخصی به داخل کابین بودند و چمدان های کوچک را هم بدون پرداخت هیچ هزینه ای می توانستند به بخش بار هواپیما تحویل بدهند. با این حال، به خاطر وقت گیر بودن تحویل 120 کیف و برچسب زدن به این تعداد کیف قبل از هر پرواز، معمولا پروازهای این هواپیمایی با تاخیر روبرو می شد. برای حل این مشکل، رایان ایر تصمیم گرفت تا حمل کیف رایگان را متوقف کند.

با توجه به سیاست های نو، آن دسته از مسافرانی که از امتیاز حق تقدم در سوار شدن برخوردار نیستند، هنوز هم می توانند کیف های شخصی خود را، مانند یک کیف لپ تاپ یا یک کوله پشتی کوچک، به صورت رایگان به داخل کابین ببرند، ولی برای تحویل چمدان های کوچک با وزن حداکثر 10 کیلوگرم به بخش بار هواپیما، باید 8 یورو (9 دلار) بپردازند. مسافرانی که این امتیاز را خریده اند، می توانند کیف های شخصی خود را به همراه یک چمدان کوچک به داخل هواپیما ببرند. مسافرانی که با بارهای بیشتری مسافرت می نمایند هنوز هم باید برای حداکثر 20 کیلوگرم بار، 25 یورو (28 دلار) بپردازند که در سیاست قدیمی این هواپیمایی، این قیمت مناسب ترین قیمت برای حمل بار به وسیله هواپیما بود.

این تغییرات که از اول نوامبر به اجرا عایدی، نقدها زیادی را در خیلی از رسانه های اجتماعی در میان مشتریان این هواپیمایی برانگیخت. رایان ایر همچنان بر این موضوع اصرار می نماید که این سیاست برای یاری به انجام سر وقت پروازهایش اتخاذ شده است و نیز این که، انجام این کار هیچ عایدیی برای آن به همراه نخواهد داشت. ولی خیلی ها با این گفته موافق نیستند. مسافران زیادی نارضایتی خود را از این موضوع ابراز کردند.

معین مهلت یک ماهه برای اجرای قوانین نو

شدت مخالفت های ابراز شده به حدی بود که رایان ایر را واداشت مهلت یک ماهه ای را برای اجرای قوانین نو حمل بار خود در نظر بگیرد. در نتیجه، این شرکت هواپیمایی مقرون به صرفه قیمت در بیانیه ای گفت:

در حالی که سیاست نو حمل بار ما از دیروز (1 نوامبر) به اجرا عایدی، ولی ما از کارگزاران خود در گیت های پرواز درخواست کردیم تا برای عادت کردن مشتریان مان به قوانین نو، طی ماه نوامبر رویکردی منطقی و انعطاف پذیر را در پیش بگیرند.

کنی جاکوبز، سخنگوی رایان ایر، با اشاره به این موضوع که این هواپیمایی تصمیم گرفته است که دریافت هزینه را به مدت چند هفته به تعویق بیندازد، گفت که این زمان تا آخر نوامبر طول می کشد.

تغییراتی که انجام شد

رایان ایر در ماه ژانویه سیاستی را تصویب کرد که به مسافران اجازه می داد یک کیف شخصی مانند یک کیف دستی را با خود به کابین ببرند؛ در حالی که کیف دوم و بزرگ تر مانند چمدان های چر خ دار با وزن حداکثر 10 کیلوگرم را به صورت رایگان تحویل بخش بار هواپیما می دادند. ولی طبق قوانین نو، دیگر هیچ چمدانی به صورت رایگان تحویل بخش بار داده نمی گردد. از اول نوامبر، مسافران باید 8 یورو در زمان رزرو بلیط برای چک-این یک چمدان 10 کیلوگرمی بپرداختند.

چمدان های 10 کیلوگرمی چرخ دار باید قبل از گذشتن از بخش امنیت فرودگاه و در بخش تحویل بار، چک-این بگردد که البته، این کار، چند مزیت دارد؛ چک-این کردن کیف ها به این معنی است که مسافران دیگر محدودیتی برای حمل مایعات در زمان گذشتن از امنیت فرودگاه ندارند. بعلاوه، هزینه آن مقرون به صرفه تر از چک-این کیف های 20 کیلویی به قیمت 25 یورو (28 دلار) است.

تنها کسانی که هزینه خرید امتیاز حق تقدم برای سوارشدن به قیمت 6 یورو (7 دلار) را می پردازند، اجازه دارند که چمدان های کوچک با وزن 10 کیلو را به داخل هواپیما ببرند. این امتیاز را تنها در زمان رزرو می توان خرید و تنها 95 مسافر با این امتیاز در هر پرواز وجود خواهند داشت.

استثناهایی هم در این قانون در نظر گرفته شده است؛ کیف های نوزادان با حداکثر 5 کیلوگرم و تجهیزات پزشکی که به تایید تیم امداد ویژه رایان ایر رسیده باشد را هم می توان همچنان به داخل کابین برد.

منبع: کجارو / lonelyplanet / independent.co.uk / edition.cnn.com
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2316

به "قوانین حمل بار رایان ایر باز هم تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین حمل بار رایان ایر باز هم تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید