اطلاعات لازم برای چک، این آنلاین ، اطلاعات ضروری سفر

به گزارش تور ارمنستان ارزان، انجام ندادن چک-این آنلاین در برخی مسیرها و ایرلاین ها شامل جریمه می گردد پس اگر رزرو بلیط هواپیما انجام داده اید و قصد سفر دارید حتما این پست را مطالعه نمایید.

اطلاعات لازم برای چک، این آنلاین ، اطلاعات ضروری سفر

چک-این آنلاین چیست؟

چک-این آنلاین راه بسیار ساده ای است که به شما یاری می نماید تا زمان زیادی را در فرودگاه صرفه جویی و سفر خود را ساده تر کنید.اینکه شما 4 ساعت قبل از پرواز خارجی خود در فرودگاه باشید و در صف خسته نماینده پذیرش و دریافت کارت پرواز باشید فرایند ای است که افرادی که به سفر می فرایند آن را تجربه کرده اند.

چرا ایرلاین ها دوست دارند شما چک-این آنلاین انجام دهید؟

چک-این آنلاین به ایرلاین ها یاری می نماید تا با کاهش هزینه ها، پول خود را ذخیره نمایند چون با این روش کاغذ کمتری مصرف می گردد،کارمند های کمتری برای پذیرش در فرودگاه استخدام می شوند و زمان زیادی صرفه جویی می گردد.به همین علت است که ایرلاین های مقرون به صرفه قیمتی مانند easyjet ، Wizzair و Ryanair، چک این آنلاین اجباری دارند،یعنی شما حتما قبل از پرواز باید خودتان وارد سایت ایرلاین مربوطه شوید و به وسیله بخش Online Check-In کارت پرواز خود را دریافت کنید.

نکته مهم چک-این آنلاین

برخی ایرلاین ها شما را در صورت انجام ندادن چک-این آنلاین یا پرینت نگرفتن کارت پرواز جریمه می نمایند.برای مثال Wizzair در فرودگاه بین 10 تا 30 یورو برای انجام پذیرش و تا 50 یورو برای نداشتن پرینت کارت پرواز از شما می گیرد.این قیمت هر سال تغییر می نماید.

این ایرلاین ها بعلاوه یک سری خدمات اضافه مانند اضافه بار برای راحتی سفر در اختیار شما قرار می دهند.

چک-این آنلاین به نفع شماست

شما در هر مکان و با استفاده از اینترنت می توانید با ورود به سایت ایرلاین پذیرش خود را انجام دهید،بعلاوه این کار را می توانید به وسیله برنامه های گوشی که برخی از ایرلاین ها دارند انجام دهید.

این کار از دو جهت به نفع شماست:

1- در وقت شما صرفه جویی می گردد

همانطور که شما با خرید آنلاین بلیط هواپیما در وقت خود صرفه جویی می کنید، با چک-این آنلاین نیز وقت زیادی صرفه جویی می کنید به ویژه اگر فقط بار دستی داشته باشید و لازم نداشته باشید بارخود را تحویل دهید.اگر شما چک-این آنلاین انجام دهید و بار نداشته باشید به راحتی با کارت پروازی که خودتون پرینت گرفته اید از گیت پرواز عبور می کنید و لازم نیست ساعت ها قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید.فقط به زمان بسته شدن گیت قبل از پرواز توجه داشته باشید.

بیشتر ایرلاین ها به شما اجازه می دهند 24 ساعت قبل از پرواز Online Check-In خود را انجام دهید وبرخی ایرلاین ها از 72 ساعت قبل از پرواز چک-این آنلاین خود را باز می نمایند.

2- می توانید جایگاه پرواز خود را انتخاب کنید

انتخاب جایگاه پرواز چیزی است که خیلی از افراد دوست دارند،خیلی ها دوست دارند کنار پنجره بشینند،چیزی که ممکن است هنگام پذیرش عادی در فرودگاه امکان پذیر نباشد ولی به راحتی با چک-این آنلاین جایگاه خوتون را انتخاب می کنید.البته توجه داشته باشید در صورت اینکه از ایرلاین های مالی و مقرون به صرفه قیمت استفاده می کنید آنها به صورت رندم و اتفاقی یک شماره جایگاه به شما اختصاص می دهند و برای انتخاب جایگاه دلخواه خودتان مبلغی از شما دریافت می نمایند، ولی در مورد ایرلاین های دیگر شما حق انتخاب جایگاه خود را دارید.

زیباترین فرودگاه جهان | آفریقای جنوبی

در هنگام Online Check-In درباره چه چیزهایی باید مطمئن باشید؟

برای گرفتن کارت پرواز آنلاین ، شما به اطلاعات و PNR رزرو و شماره پاسپورت خود نیاز دارید اگر شما پرواز بین المللی انجام می دهید.بعلاوه لازم هست بدانید که شما با چه تعداد بار اجازه چک-این دارید.کانتر مخصوص تحویل بار چک-این معمولی با چک-این آنلاین متفاوت می باشد و چک-این آنلاین از کانتر مخصوص خود استفاده می نماید، اگر بار زیاد دارید کمی زودتر به فرودگاه بروید.

تقریبا تمام خطوط هواپیمایی بزرگ جهان چک-این آنلاین را برای شما فراهم کرده اند،برای پرواز بین شهرها و کشورهای اروپایی و برخی ایرلاین ها اجباری و برای برخی مقاصد و ایرلاین ها اختیاری می باشد.

پرواز از شانگهای تا لس آنجلس در پنج ساعت

منبع: claimcompass

منبع: تریپ
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2458

به "اطلاعات لازم برای چک، این آنلاین ، اطلاعات ضروری سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات لازم برای چک، این آنلاین ، اطلاعات ضروری سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید