مشهورترین معابد بانکوک

به گزارش تور ارمنستان ارزان، شهر بانکوک (bangkok)، شهر معابد کشور تایلند می‌باشد. معابد تایلند یکی از بهترین جاذبه‌های برای درک تاریخ و مذهب در این کشور به شمار می‌روند. در این مقاله تعدادی از مشهورترین معابد بانکوک را معرفی کرده‌ایم.

مشهورترین معابد بانکوک

معبد شاتات بانکوک

معبد شاتات هزاران سال در این شهر قرار گرفته و افراد زیادی را به سوی خد می‌کشاند. معبد شاتات پر از تصاویر بودا، تابلوهای نقاشی و ساختمان‌های بلند می‌باشد. این معبد با سقف زیبا، نقاشی‌های روی دیوار، مجسمه بزرگ و طلایی بودا به چشم می‌خورد.

معبد مرمرین بانکوک

معبد مرمرین در بانکوک از مرمر سفید ساخته شده و زیبایی که دارید مسافران زیادی را به سوی خود می‌کشاند. ورودی این معبد از جذابیت‌های اصلی آن می‌باشد. درب اصاب ابن معبد در مسیری باریک و پوشیده از سنگفرش و چمن می‌باشد. در این معبد بیش از 50 مجسمه بودا وجود دارد که هر کدام ظرافت خاصی دارند.

معبد طلایی بانکوک

معبد طلائی محلی برای بازدید مردم تایلند است. یکی از جاذبه‌های اصلی معبد طلایی بانکوک، مجسمه طلایی بسیار بزرگ بودا می‌باشد که روی تختی به حالت چهارزانو آن را گذاشته‌اند.

معبد راتچابورانا بانکوک

معبد راتچابورانا یکی از معروف‌ترین معابد بانکوک می‌باشد و ارزش تاریخی بالایی داشته است. این معبد فرهنگ و سنت‌های قدیمی تایلند می‌باشد. بنای این معبد بسیار کهنه بوده و همچنان شکوه و جلال خود را حفظ نموده و گذشت زمان چیزی از ارزش و زیبایی آن کم نکرده.

معبد اینتراراوان بانکوک

این معبد برای مردم عادی ساخته شده. این معبد معمولی شامل همه جنبه ها و بخش های معبد نمی‌باشد. معماری عجیب این ساختمان آن رابه یکی از جاذبه‌های شهر بانکوک برای بازدید می‌باشد. این معبد نشانگر معماری فرهنگی و سنتی می‌باشد و نشان‌دهنده اعتقاد قوی و عمیق مردم آن به بودا است.

معبد سوتات بانکوک

معبد سوتات (Suthat) با قدمتی چند هزار ساله جز 6 معبد برتر کشور تایلند می‌باشد. این معبد برای مجسمه‌های طلایی و برنزی بودا، سبک معماری، طراحی جالب سقف، نقاشی‌های دیواری بسیار عظیم و مجسمه‌های برنزی سربازان چینی در حیاط یکی از بهترین جاذبه‌های تور تایلند به شمار می‌رود. تاب بررگ نیز در نزدیکی این معبد قرار گرفته است.

انتشار: 15 اسفند 1397 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 299

به "مشهورترین معابد بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشهورترین معابد بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید