معبد بودای زمردین تایلند

معبد بودای زمردین تایلند، از مهمترین جاذبه‌های تاریخی است که به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند به بازدید آن بروید. در این مقاله شما را با بهترین ویژگی‌های این معبد آشنا خواهیم کرد.

معبد بودای زمردین تایلند

بودای زمردین مجسمه‌ای مقدس در تایلند است که در ساختمان وات پراکائو در محوطه‌ی قصر پادشاهی شهر بانکوک نگه‌داری می‌شود. این مجسمه که به رنگ سبز زمرد و از جنس یشم سبز است 45 سانتی‌متر ارتفاع دارد و به حالت مدیتیشن نشسته می‌باشد. لباسی زرین مجسمه‌ی بودا رو می‌پوشاند که در شروع هر فصل طی مراسمی پادشاه تایلند موظف به تعویض آن است. این بنا یکی از پربازدید ترین جاذبه‌های بانکوک می‌باشد که آداب و قوانین خاص خود را برای بازدید دارد. معبد بودای زمردین از مقدس‌ترین مکان‌های تایلند بوده و از ارزش و احترام زیادی برخوردار است. برای بازدید از این مجسمه در تور تایلند باید لباس پوشیده به تن داشته باشید.

بانکوک مانند اغلب شهرهای تایلند آب و هوایی گرمسیری دارد. این شهر به‌ویژه تحت تأثیر سیستم‌های موسمی جنوب آسیا است. شهروندان بانکوک هرسال سه فصل گرما، باران و سرما را در این شهر تجربه می‌کنند. فصل گرما از ماه فوریه شروع و تا ماه می ادامه دارد؛ با ورود بادهای موسمی از جنوب غربی در اواسط ماه می تقریباً فصل باران شروع می‌شود و تا ماه اکتبر ادامه دارد. از نوامبر تا ژانویه هم فصل سرد بانکوک است. گرما و باران‌های بانکوک تقریباً غیرقابل‌تحمل بوده و بهتر است در فصل سرما با تور تایلند به بانکوک سفر کنید. معبد بودای زمردین هرروز از ساعت 8.30 صبح تا 15.30 به روی گردشگران گشوده است. بازدید از معبد حدوداً یک ساعت زمان لازم خواهید داشت.

انتشار: بروزرسانی: 15 اسفند 1397 شناسه مطلب: 48

به "معبد بودای زمردین تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد بودای زمردین تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید