نقشه محدوده عرصه و حریم 2 اثر تاریخی تکاب به استاندار آذربایجان غربی ابلاغ شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، در نامه هایی از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نقشه محدوده عرصه و حریم دو اثر تاریخی شهرستان تکاب به استاندار آذربایجان غربی ابلاغ شد.

نقشه محدوده عرصه و حریم 2 اثر تاریخی تکاب به استاندار آذربایجان غربی ابلاغ شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، در متن یکی از این نامه ها از سوی دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خطاب به محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی صادر شده، آمده است:

در اجرای بند 12 از ماده 3 قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1367 و مواد مربوطه از قانون راجع به حفظ آثار ملی مصوب سال 1309 و نظام نامه اجرایی آن، نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مربوط به اثر ملی فرهنگی-تاریخی مسجد جامع تکاب واقع در شهرستان تکاب که به شماره 6684 مورخ 1381/10/10 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، ابلاغ می شود.

محدوده حریم آثار مذکور تحت حفاظت و نظارت این وزارت است و هرگونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی مقرر، برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی تعزیرات و مجازات های بازدارنده جرم محسوب می شود و مرتکب مشمول مجازات های قانونی خواهد شد.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذیربط در استان، ابلاغ و از نتیجه این وزارت را مطلع نمایند.

همچنین در نامه ای جداگانه نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مجموعه حمام قدیمی و قلعه رشید الدوله روستای دورباش در شهرستان تکاب به استاندار آذربایجان غربی ابلاغ شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 821

به "نقشه محدوده عرصه و حریم 2 اثر تاریخی تکاب به استاندار آذربایجان غربی ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه محدوده عرصه و حریم 2 اثر تاریخی تکاب به استاندار آذربایجان غربی ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید