هزینه اینترنت معلمان و دانش آموزان برای شبکه شاد اعلام شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: هزینه استفاده از شاد (شبکه اجتماعی دانش آموزان) با استفاده از اینترنت همراه یک سوم محاسبه خواهد شد.

هزینه اینترنت معلمان و دانش آموزان برای شبکه شاد اعلام شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان به نقل از تسنیم، محمود حبیبی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش درباره نتایج مذاکرات برای کاهش هزینه ها در اینترنت شاد اظهار کرد: اینترنت شاد رایگان نیست و آنچه مصوب شد، این است که برای استفاده از اینترنت ثابت، آبنومان ماهانه معین گردد که هنوز هزینه آن معین نیست اما رقم آن بسیار اندک خواهد بود.

وی اضافه کرد: برای استفاده از شاد به وسیله اینترنت ثابت دیگر میزان مصرف معین نماینده نیست و دانش آموزان و معلمان هر چقدر از شاد استفاده نمایند، آبنومان ماهانه را پرداخت می نمایند.

حبیبی اعلام کرد: هزینه استفاده از اینترنت همراه برای سایت های داخلی یک سوم است و هزینه شاد هم برای معلمان و دانش آموزان یک سوم خواهد بود. این اینترنت فقط برای استفاده از بستر شاد است و در صورت استفاده از نرم افزارهای دیگر نرخ اینترنت به شیوه معمول برای آنها محاسبه خواهد شد.

پیش از این حبیبی، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در خبر 21 درباره مسائل شبکه شاد در سال تحصیلی گذشته از جمله شرایط اینترنت گفته بود: آموزش و پرورش مانند سایر بخش های دیگر کشور در کرونا غافلگیر شد اما در مدت زمانی کوتاه بستر شاد را ارائه کرد و هر بستر جدیدی با مسائلی همراه است اما در طول چند ماه گذشته برنامه ریزی کافی انجام شد و زیرساخت شاد و سرورها ارتقا پیدا کرد و برای ارائه کلاس های آنلاین برای کل دانش آموزان کشور آماده است از طرفی جلسات متناوب را با وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی داشتیم تا زیرساخت اینترنت در کل کشور ایجاد و پوشش دهی شبکه ملی اطلاعات را داشته باشند.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش مطرح نمود: در جلسه امروز با مرکز ملی فضای مجازی، قول دادند تمام ظرفیت کشور به کار گرفته گردد تا با مسائل پهنای باند و ترافیک برای شاد روبرو نباشیم، ما پیش بینی کردیم که تقریباً 10 درصد از ظرفیت کشور را برای شاد احتیاج داریم که قول همکاری دادند.

وی درباره تامین اینترنت ارزان در شبکه شاد گفت: جلسات متعددی برگزار گردید و طبق مصوبه امروز شورای عالی فضای مجازی ظرف یک هفته آینده الگوی مصرف برای دانش آموزان و معلمان طراحی و هزینه و مبالغی که برای استفاده از شبکه شاد صرف می گردد، معین خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1524

به "هزینه اینترنت معلمان و دانش آموزان برای شبکه شاد اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه اینترنت معلمان و دانش آموزان برای شبکه شاد اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید