همکاری بارنزاندنوبل با کتابفروشی های دانشگاهی، خیز ابرکتاب فروش آمریکایی برای شکست آمازون

به گزارش تور ارمنستان ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از WITN، فروشگاه زنجیره ای کتاب بارنزاندنوبل در آمریکا در همکاری با دانشگاه های این کشور به مدیریت و افزایش درآمدزایی انتشارات و کتابفروشی های آنها یاری می نماید. مسئولان دانشگاه کارولینای شرقی (ECU) ضمن اعلام خبر قرارداد این دانشگاه با فروشگاه بارنز گفتند که قصد دارند همکاری های خود را با کالج این فروشگاه نیز افزایش دهند.

همکاری بارنزاندنوبل با کتابفروشی های دانشگاهی، خیز ابرکتاب فروش آمریکایی برای شکست آمازون

فروشگاه های زنجیره ای کتاب بارنزاندنوبل عظیمترین فروشگاه خرده فروشی کتاب در کشور آمریکا محسوب می گردد که اولین بار در دهه 1990 توانست ابرکتاب فروشی های خود را تاسیس کند. این ابرکتاب فروشی ها اکنون به مراکز دانش و اطلاعات در آمریکا شده اند. در این ابرکتاب فروشی ها کارمندان بسیار آموزش دیده با دانش بسیار از کتاب های تخصصی حوزه خود مشغول به کارند و تعداد عظیمی از کتاب ها بر اساس موضوع رده بندی شده اند.

در سال 1997 بارنز اند نوبل فروش آنلاین کتاب را نیز شروع کرد. امروز وبسایت بارنز اند نوبل عظیم ترین فروشنده آنلاین کتاب در جهان است و به فروش کتاب های دست دوم نیز می پردازد. همچنین از سال 2009 به بعد این شرکت به چاپ کتاب های الکترونیکی نیز دست زده و آنها را در اختیار مشتریان قرار داده است.

حالا فروشگاه بارنزاندنوبل اولین قرارداد همکاری خود را با دانشگاه کارولینای شرقی برای مدیریت کتابفروشی های دانشگاهی را کلید زده است و به نظر می رسد هدفش از این کار بالا بردن قدرت خود در مقابل رقیب اصلی اش یعنی آمازون باشد.

فروشگاه آمریکایی در قرارداد خود با دانشگاه کارولینای شرقی به مسئولان این دانشگاه تضمین افزایش درآمدزایی کتابفروشی های زیر نظر دانشگاه را داده است و خاطر نشان نموده است که بتواند زمینه دسترسی بیشتر دانشجویان به کتاب های الکترونیک و چاپی این فروشگاه فراهم گردد.

نوبل در قرارداد خود ذکر نموده است که بتواند بیش از یک میلیون دلار در اولین سال مدیریت خود بر فروشگاه های کتاب دانشگاه کسب کند که حدود 90درصد فروش تخمین زده شده است. فروشگاه آمریکایی قول همکاری و سرمایه گذاری در زمینه های دیگر مربوط به خدمات تکنولوژی کتابخانه ای و کتابفروشی را نیز داده است.

بارنزاندنوبل پیش از این در مطلبی نوشته بود که تاریخچه کتاب فروشی در آمریکا نشان می دهد که آمازون هرگز عظیم ترین کتاب فروشی آنلاین یا غیرآنلاین جهان نبوده است. در سال 1997، شرکت بارنز اند نوبل شکایتی حقوقی علیه آمازون بیان کرد. آمازون پیشتر ادعا نموده بود که عظیم ترین کتاب فروشی جهان است و بارنز اند نوبل بر کذب بودن این ادعا اصرار داشتند. آنها می گفتند آمازون اصلا یک کتاب فروشی نیست، بلکه دلال کتاب است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1836

به "همکاری بارنزاندنوبل با کتابفروشی های دانشگاهی، خیز ابرکتاب فروش آمریکایی برای شکست آمازون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری بارنزاندنوبل با کتابفروشی های دانشگاهی، خیز ابرکتاب فروش آمریکایی برای شکست آمازون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید