پیشنهاد اهدای آثار هنری در ازای استرداد برنزهای بنین

به گزارش تور ارمنستان ارزان، گروهی از هنرمندان نیجریه ای برای ترغیب موزه بریتانیا به استرداد برنزهای بنین مجموعه ای از آثار هنری را به این موزه پیشنهاد داده اند.

پیشنهاد اهدای آثار هنری در ازای استرداد برنزهای بنین

به گزارش خبرنگاران و به نقل از رویترز، گروهی از هنرمندان شهر بنین واقع در نیجریه در راستای تشویق موزه بریتانیا به استرداد آثار تاریخی ارزشمند مشهور به برنزهای بنین که در سال 1897 از طریق سربازان بریتانیا از بنین غارت شده اند، مجموعه ای از آثار هنری را به نام هدیه به این موزه پیشنهاد داده اند.

این آثار تاریخی برنزی که زمانی در پادشاهی بنین خلق شده اند، از نفیس ترین و مهم ترین آثار فرهنگی و تاریخی آفریقا شناخته می شوند. موزه های اروپایی که از این آثار نگهداری می کنند سال ها است که مورد انتقاد قرار گرفته اند.

گروه هنرمندانی که اخیرا برای مورد توجه قرار دادن اهمیت استرداد این آثار به میدان آمده اند، قصد دارند مجموعه ای از آثار هنر معاصر را که فرهنگ امروزی شهر بنین را به نمایش می گذارند و عاری از تاریخچه مرتبط با غارت و سرقت هستند به موزه بریتانیا اهدا کنند.

آثار هنری پیشنهادی که در جریان مرنامی در شهر بنین از آن ها رونمایی شد، یک لوح دو متر در دو متر برنزی را که بر روی آن رویدادهای تاریخی بنین حکاکی شده است هم شامل می شود.

کننده این گروه از هنرمندان که در ماه جاری به لندن سفر کرده است اظهار داشت با مدیران بخش آفریقای موزه بریتانیا ملاقات داشته است.

با این که آلمان اعلام کرده است قصد دارد برنزهای بنین را از موزه های این کشور به نیجریه بازگرداند، اما مسئله استرداد این آثار از موزه بریتانیا که خانه بزرگ ترین و مهم ترین مجموعه برنزهای بنین است همچنان بحث برانگیز است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مهر 1400 بروزرسانی: 7 مهر 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2157

به "پیشنهاد اهدای آثار هنری در ازای استرداد برنزهای بنین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد اهدای آثار هنری در ازای استرداد برنزهای بنین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید