چرا ترانه علیدوستی دور تلویزیون را خط کشید؟

به گزارش تور ارمنستان ارزان، ترانه علیدوستی که سال هاست در هیچ برنامه ای تلویزیونی حضور پیدا نکرده و در سریالی هم ایفای نقش نداشته است، در خاطره ای، علت قهر خود با صداوسیما را شرح داد.

چرا ترانه علیدوستی دور تلویزیون را خط کشید؟

به گزارش تور ارمنستان ارزان، ترانه علیدوستی با انتشار مطالبی در صفحه شخصی خود در توئیتر، خاطره ای از تنها مصاحبه خود با تلویزیون در سن نوجوانی را روایت نموده است.

او نوشته است که همان طور که گفتم با صداوسیما همکاری نداشته ام که خاطره ای ازش داشته باشم. فقط همون یک اتفاقی که باعث شد دورش را خط بکشم را می تونم تعریف کنم:

سال 79، اولین فیلمم رو بازی نموده بودیم، اما هنوز اکران نگردیده بود و کسی مطلقا من را نمی شناخت. دعوت شدم به برنامه ای در شبکه جام جم، سر جمع ده دقیقه؛ به عنوان استعداد نوجوان. برنامه زنده بود و در ساختمان شبکه دو ضبط می شد. سینمایی بود و مهمان های دیگری هم داشت.

سر ساعت رسیدم ساختمان شبکه دو. حراست بانوان جلوم رو گرفت که پالتوت کوتاهه؛ تا زیر زانو بود. برق ناخن هم داشتم. گفتن نمیشه بری. گفتم من اینجا کار نمی کنم و مهمانم. گفتن خیر نمیشه. از طرف برنامه یکی آمد دنبالم و اصرار و التماس که می شه تا خونه بری و مقنعه سر کنی؟ متاسفانه بچه بودم و گفتم چشم. تا خونه رفتم و برگشتم. راهم دادن.

پشت صحنه منتظر نوبت آنتن بودم که آقایی آمد. در حالی که لبخند عریضش تا بناگوش رفته بود، گفت ترانه خانم محیط اینجا سینما نیستا، لطفا جلوی دوربین رفتی نخند؛ لبخند بزن، ولی کامل نخند. بالاخره رفتیم جلوی دوربین. دو سوال جواب دادم دیدم مجری خانم چشم و ابرو میاد: از پشت صحنه اشاره می کنن خانم علیدوستی پا رو نندازه رو پاش.

پاییز بود. زدم بیرون و خیابان الوند رو عصبی و پیاده پایین آمدم. نیم ساعت هم توی برنامه نبودم، ولی نصف روز تحقیر شدم. عهد کردم هرگز دیگه پام رو اونجا نذارم. در این 18 سال بارها تو مصاحبه هام اینو گفتم که تلویزیون نخواهم رفت و از طرف همکارانم و گاهی مردم انتقادهایی هم بود.

مثلا سال 86 به خاطر مصاحبه ای با یک ماهنامه سینمایی و حرف هایی که ضد تلویزیون زدم، نام من از تیزر فیلم کنعان که آن زمان اکران بود، حذف شد. سر و صدایی هم شد و جناب ضرغامی آمد وسط که اشتباه گردیده و غیره.

همه اینها به کنار. منظور این نیست که سینما این سال ها بی سانسور بوده. گوش چسب زدن در سینما هم هست. کوک زدن شال و روسری به همه لباس ... اونقدر قصه زیاده که حوصله آدم از گفتنش سر میره. ولی همین فیلم های فضای بازتر سینما هم با سانسور و بی سانسور گاهی پشت در توقیف ماندن یا هیچ وقت رنگ پرده را ندیدن. پس سانسور در زندگی یکی مثل من مانعی دائمی و سرنوشت سازه. همیشه هم بوده.

به گزارش تور ارمنستان ارزان، در روزهای اخیر عده ای از هنرمندان در فضای مجازی به بیان خاطراتی از سابقه همکاری با تلویزیون و سانسورهایی که انجام گردیده است، اقدام نموده اند. این حرکت که با عنوان من و سانسورچی معرفی می گردد، از امیر مهدی ژوله شروع شد و همچنان توسط هنرمندان ادامه دارد.

ترانه علیدوستی در چهار فصل از سریال شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی ایفاگر نقش اصلی بود، اما این سریال برای پخش از شبکه نمایش خانگی فراوری شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 99

به "چرا ترانه علیدوستی دور تلویزیون را خط کشید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا ترانه علیدوستی دور تلویزیون را خط کشید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید