چرا دوپینگ عضو پیشین تیم ملی ووشو ایران رسما اعلام نشده بود؟

به گزارش تور ارمنستان ارزان، روز گذشته مهمترین بحث در ورزش کشور مربوط به دوپینگ دو عضو تیم ملی ووشو در رقابتهای جام جهانی 2018 چین بود. دو ووشوکاری که در این مسابقات پیروز به کسب مدال طلا و نقره شده بودند و تیم ملی ایران نیز با 7 طلا و یک نقره در مجموع قهرمان شده بود.

چرا دوپینگ عضو پیشین تیم ملی ووشو ایران رسما اعلام نشده بود؟

پس از آنالیز سایت فدراسیون جهانی تعیین شد که خروج نام تعیین تقوی و حمیدرضا قلی پور تغییری در رده بندی نهایی مسابقات ایجاد نخواهد کرد و ایران با شش طلا به صورت مشترک با چین قهرمان شده است.

نکته دیگر و البته مهم اینکه چرا خبر دوپینگ ووشوکاران در ایران منتشر نشده است. نزدیک به دو سال از دوپینگ این دو ورزشکار می گذرد، ولی این خبر آن هم نه از سوی مراجع رسمی که بعضی افراد آگاه از اتفاقات داخلی فدراسیون به دست رسانه ها می رسد.

امیرصدیقی رئیس فدراسیون ووشو در این مورد به تور ارمنستان ارزان گفت: پنهانکاری از سوی فدراسیون در مورد انتشار این خبر صورت نگرفته است، موضوع فوق روی سایت فدراسیون جهانی منتشر شده و فدراسیون ووشو ایران هیچ نقش و البته الزامی در اعلام این خبر نداشته است. موضوع بین ورزشکار و فدراسیون جهانی است. ما چیزی را پنهان نکردیم و ضمن اینکه قلی پور به این رأی اعتراض نموده و فدراسیون هم یاری نموده ولی در نهایت وی محروم شد.

اما مسئله ای که باعث حادتر شدن موضوع شد عضویت حمیدرضا قلی پور در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک بود. بر اساس همین رأی محرومیت چهارساله اجازه شرکت در این جلسه و اساساً عضویت در این کمیسیون را نداد و کمیته ملی المپیک می بایست قبل از آنکه خبر رسانه ای می شد، اقدامات لازم را انجام می داد، نه آنکه شب قبل از انتخابات و با هدف کنار زدن هادی ساعی شاهد چنین اقداماتی باشیم که در نهایت هم نتیجه لازم را نداشت و پرافتخارترین المپین ایران پیروز به کسب بیشترین آرا شد و مسئولیت کمیسیون ورزشکاران را برعهده گرفت.

در ساعات پایانی شب گذشته موضوع ووشو همچنان خبر داغ بود و اعلام شد که دو بانوی ووشوکار دیگر هم دوپینگ نموده اند. هر چند این اخبار هیچ منبعی نداشت، ولی با پیگیری های تور ارمنستان ارزان تعیین شد، اعلام نام نفر اول صحت ندارد و نفر دوم هم ارتباطی به جام جهانی 2018 نداشته و هنوز در مراحل ابتدایی اثبات موضوع دوپینگ است و بیان نام ورزشکار پیش از تائید فدراسیون جهانی و نادو کار درستی نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1491

به "چرا دوپینگ عضو پیشین تیم ملی ووشو ایران رسما اعلام نشده بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا دوپینگ عضو پیشین تیم ملی ووشو ایران رسما اعلام نشده بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید