چشم انداز مبهم فعالیت شرکت های فناوری با وجود افزایش درآمد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، روز گذشته 5 شرکت بزرگ فناوری گزارشی از رشد قدرتمند درآمدها و آینده مبهم خود را ارائه کردند. این در حالی است که آنها سعی دارند با رکود اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا در سراسر جهان مقابله کنند.

چشم انداز مبهم فعالیت شرکت های فناوری با وجود افزایش درآمد

هرچند درآمد آمازون، آلفابت(شرکت مادر گوگل)، فیس بوک، اپل و توئیتر از پیش بینی های تحلیلگران بیشتر است، اما چشم انداز تاریک و عوامل عدم قطعیت دیگر در بازار سبب شده ارزش سهام همه شرکت ها به غیر آلفابت کاهش یابد.

اپل

در خاتمه سپتامبر 2020 میلادی ، فروش آخرین مدل آیفون مانند سال های گذشته رشد نکرد. با این وجود درآمد اپل در بازه جولای سپتامبر اندکی رشد کرد اما سودآوری شرکت کاهش یافته است.

مسائل تولید از تعطیلی کارخانه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا تا تاخیر در رونمایی از آیفون 12 دلیل این امر هستند. البته تحلیلگران معتقدند در بازه اکتبر تا دسامبر 2020 میلادی درآمد شرکت رشد می کند.

درآمد اپل از 63.6 میلیارد دلار در سه ماهه دوم به 64.7 میلیارد دلار اعلام شده است که بالاتر از تخمین 63.6 میلیارد دلار کارشناسان است. اما سودآوری آن در سه ماهه سوم سال با 7 درصد کاهش نسبت به همین بازه در سال گذشته، 12.7 میلیارد دلار اعلام شده است.

با این وجود نگرانی های کارشناسان از عدم قطعیت در آینده و احتمال کاهش فروش آیفون در چین، سبب شد ارزش سهام اپل در بورس 5 درصد کاهش یابد.

آلفابت

شرکت مادر گوگل طی تابستان رشد اقتصادی قدرتمندی را تجربه کرده است. درآمد این شرکت در سه ماهه سوم سال جاری میلادی 14 درصد نسبت به همین بازه از سال گذشته رشد کرد و به 46.2 میلیارد دلار رسید. سودآوری آلفابت نیز با رشد 59 درصدی، 11.2 میلیارد دلار اعلام شده است. هر دو این آمار بسیار بالاتر از تخمین های کارشناسان بوده اند.

انتشار آمار امیدوارکننده سبب شد، ارزش سهام آلفابت در بورس بیش از 7 درصد رشد کند.

فیس بوک

هرچند سودآوری و درآمد این شبکه اجتماعی در سه ماهه سوم سال افزایش یافته اما چشم انداز این شرکت در سال 2021 میلادی با عدم قطعیت زیادی روبرو است.

طبق آمار موجود در بازه جولای تا سپتامبر(سه ماهه سوم 2020) درآمد این شرکت نسبت به سال گذشته در همین بازه 22 درصد رشد کرد و به 21.22 میلیارد دلار رسید که بسیار بالاتر از تخمین 19.8 میلیاردد لاری کارشناسان است. سودآوری شرکت در این بازه 7.85 میلیارد دلار اعلام شده که 29 درصد نسبت به آمار سال گذشته رشد داشته است.

ارزش سهام فیس بوک پس از انتشار این اخبار حدود نیم درصد کاهش یافت.

آمازون

این خرده فروشی آنلاین همچنان از فرایند خرید اینترنتی طی همه گیری ویروس کرونا سود می برد. آمازون گفت عایدی خالص شرکت در سه ماهه سوم 2020 میلادی به 6.3 میلیارد دلار رسیده که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته 3 برابر شده است. درآمد آمازون نیز با 37 درصد رشد به 96.1 میلیارد دلار رسیده که بالاتر از تخمین کارشناسان است.

همچنین این شرکت پیش بینی می کند میزان فروش در پلتفرمش از 112 به 121 میلیارد دلاربرسد که حدود 28تا 29 درصد بالاتر از میزان فروش در سال گذشته میلادی است.

اما پس از اعلام این خبر ارزش سهام آمازون حدود 2 درصد کاهش یافت که به گفته کارشناسان دلیل احتاقتصادی آن پیش بینی کاهش عایدی عملیاتی شرکت است.

توئیتر

درآمد این شبکه اجتماعی در سه ماهه سوم 2020 میلادی بسیار قدرتمندتر از تصورات کارشناسان بود که دلیل آن رشد تقاضا برای تبلیغات اعلام شده است. سودآوری این شرکت در بازه جولای تا سپتامبر 28.66 میلیون دلار اعلام شده که 22 درصد کمتر از شاخص مذکور در همین بازه از سال گذشته میلادی است. دلیل این امر افزایش هزینه های مربوط به کووید19 اعلام شده است.

اما درآمد توئیتر در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به 936.2 میلیون دلار رسید که 14 درصد نسبت به شاخص 823.7 میلیون دلاری آن در سال گذشته بیشتر است. ارزش سهام این شبکه اجتماعی نیز پس از انتشار آمار 11.6 درصد کاهش یافت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1638

به "چشم انداز مبهم فعالیت شرکت های فناوری با وجود افزایش درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم انداز مبهم فعالیت شرکت های فناوری با وجود افزایش درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید