چین برای مقابله با مشکل زباله، صعود به اورست را محدود کرد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، چین کمپ های مستقر در بخش هایی از کوه اورست را که در این کشور قرار گرفته است به روی بازدیدکنندگانی که مجوز صعود به این کوه را ندارند، بسته است.

چین برای مقابله با مشکل زباله، صعود به اورست را محدود کرد

به گزارش ایسنا، مقامات چین این اقدام غیرمعمول را برای مقابله با مشکل روزافزون زباله در این بخش از کوه انجام داده اند.

این ممنوعیت به معنای آن است که گردشگران معمولی می توانند تنها تا ارتفاع حدود 5200 متری بالا بروند اما به کوهنوردانی که مجوز صعود به قله 8848 متری اورست را دارند، اجازه داده می گردد که از کمپ های در ارتفاعات بالاتر هم استفاده نمایند.

در ماه گذشته میلادی، مقامات چین اعلام کردند که مجوز صعود به این کوه را در سال به 300 نفر محدود می نمایند. اکثر توریست ها برای بالا رفتن از این کوه، بخش جنوبی آن را که در کشور نپال واقع است، انتخاب می نمایند اما در سال های اخیر بر شمار کسانی که از منطقه خودمختار تبت در چین به سوی اورست می روند، افزوده شده است.

با تور چین به این کشور زیبا سفر کنید.

محل استقرار کمپ چین در تبت به دلیل آن که با اتومبیل قابل دسترس است در بین گردشگران محبوبیت دارد. این در حالی است که دسترسی به کمپ نپال تنها به وسیله پیاده روی تقریباً دو هفته ای امکان پذیر است.

مرتفع ترین قله دنیا در سال های اخیر همزمان با افزایش گردشگران، شاهد افزایش میزان زباله بوده است. مقامات چین گفته اند که در جریان عملیات پاکسازی این کوه در بهار گذشته، هشت تن زباله از جمله مدفوع انسان و تجهیزات کوهنوردی را از این کوه جمع آوری کردند.

به گزارش بی بی سی، گفته شده که در جریان عملیات پاکسازی سال جاری، کوشش می گردد تا اجساد کوهنوردانی را که در منطقه موسوم به مرگ که در ارتفاع بالای 8000 متر واقع شده را هم پیدا نمایند. در چنین ارتفاعی به دلیل کم بودن اکسیژن نمی توان برای مدت زیادی زنده ماند. به دلیل ارتفاع بالا و سردی هوا، این اجساد اغلب برای سال ها و حتی دهه ها دست نخورده باقی می ماند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 333

به "چین برای مقابله با مشکل زباله، صعود به اورست را محدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین برای مقابله با مشکل زباله، صعود به اورست را محدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید