آب ماست یا آب پنیر

به گزارش تور ارمنستان ارزان، برخی ها مزه آب پنیر یا آب ماست را دوست ندارند ، در حالی که دیگران آن را خیلی دوست دارند . آب پنیر یا آب ماست مایعی است که هنگام تهیه ماست یا پنیر از شیر جوشیده و غلیظ شده تشکیل می گردد و روی سطح ماست یا پنیر قرار می گیرد . در حالیکه تمام پروتئین به پنیر یا ماست منتقل می گردد ، مواد حیاتی در آب آن جمع می

آب ماست یا آب پنیر

آب ماست یا آب پنیر

برخی ها مزه آب پنیر یا آب ماست را دوست ندارند ، در حالی که دیگران آن را خیلی دوست دارند . آب پنیر یا آب ماست مایعی است که هنگام تهیه ماست یا پنیر از شیر جوشیده و غلیظ شده تشکیل می شود و روی سطح ماست یا پنیر قرار می گیرد . در حالیکه تمام پروتئین به پنیر یا ماست منتقل می شود ، مواد حیاتی در آب آن جمع می شود . (به علت یکسان بودن خاصیت آب پنیر و آب ماست، برای جلوگیری از تکرار هر دو لغت در این مطلب، فقط از کلمه آب ماست استفاده میکنیم ولی منظور هر دوی آنهاست.)

آب ماست از یبوست جلوگیری می نماید . منبع پروتئین خوبی برای مسائل کلیوی است و سلول های ایمنی بدن را فعال می نماید. با توجه به اینکه آب ماست اندازه کمی چربی و پروتئین دارد ولی دارای مقادیر زیادی مواد معدنی خصوصاً کلسیم و ویتامین های محلول در آب مثل 2B و 6B می باشد ، در مقایسه با شیر مقدار مواد با ارزش آن در هر کالری بیشتر است. بنابراین به فردی که باید چربی و پروتئین کمی مصرف کند و در مقابل به مواد معدنی و ویتامین احتیاج دارد ، توصیه می شود آب ماست بیشتری مصرف کند.

مصرف آب ماست ، نه بار کلیه ها را سنگین می نماید و نه دارای پروتئین است که در اثر تجزیه موادی تشکیل شود که باعث چاق شدن باسن و ران و شکم شود .

کلیه ها می توانند مقادیر کم پروتئین را تحمل نمایند ، زیرا در صورت مصرف زیاد پروتئین مواد حاصل از تجزیه آن، فشار را در کلیه ها افزایش داده و در نهایت اجزاء تشکیل دهنده کلیه صدمه دیده و حساس می شوند .

به استثنای آب ماست، تقریباً تمام مواد لبنی که منبع تأمین کلسیم و ویتامین می باشند ، دارای مقادیر زیادی پروتئین هستند . آب ماست دارای مقادیر کمی پروتئین است و بدن می تواند به راحتی از این اندازه پروتئین ، به طور مطلوب استفاده کند . بنابراین برای افرادی که به علت داشتن پروتئین بالا ، از خوردن شیر منع شده اند ، آب ماست به اسم یک جایگزین مناسب توصیه می شود .

با نوشیدن آب ماست به جنگ سلول های چربی بروید . با رژیم محتوی آب ماست ، خیلی از افراد چاق وزن خود را کم می نمایند . نبودن چربی ، پایین بودن کالری ، و وجود ویتامین و مواد معدنی در آب ماست، بدون ایجاد کمبود مواد مغذی ، لاغر شدن را تسهیل می نماید . علاوه بر این ، خوردن آب ماست هضم غذا را شدت می بخشد.

پروتئین آب ماست برای سیستم ایمنی بدن مناسب است . علاوه بر باکتریهای اسید لاکتیک موجود در آب ماست تازه ، پروتئین موجود در آن به سیستم ایمنی بدن قدرت می بخشد .

آب ماست یاری خوبی برای برطرف یبوست است

کسانی که از یبوست رنج می برند با خوردن آب ماست می توانند این مشکل را برطرف نمایند . کافی است هر روز یک لیوان آب ماست بنوشند. با نوشیدن آب ماست ، اسید لاکتیک و میکروب های اسید لاکتیک موجود در آب ماست ، روده را به راحتی تحریک می نماید .

منبع:www. mahshar.com

منبع: راسخون
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2156

به "آب ماست یا آب پنیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب ماست یا آب پنیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید