آیا تکنیک 8، 7، 4 برای به خواب رفتن موثر است؟

به گزارش تور ارمنستان ارزان، متخصصان سلامت همیشه توصیه می نمایند که یک شخص بزرگسال هر شب به 7 تا 9 ساعت خواب (بسته به شرایط جسمی و روانی فردی خود) احتیاج دارد تا زندگی همراه با سلامتی داشته باشد. در این مطلب با روشی آشنا می شوید که به بهبود کیفیت خوابتان یاری می نماید.

آیا تکنیک 8، 7، 4 برای به خواب رفتن موثر است؟

به گزارش ایسنا، متخصصان سازمان خدمات ملی سلامت انگلیس (NHS) با تاکید بر این توصیه یادآور می شوند که کمبود خواب طولانی مدت ممکن است با بسیاری از بیماری ها از جمله چاقی، دیابت نوع دو، بیماری های قلبی و عروقی، آلزایمر و بیماری ها و اختلالات روان مانند اضطراب و افسردگی ارتباط داشته باشد.

کارشناسان سلامت با توجه به ضرورت داشتن خواب کافی برای همه افراد و در تمام سنین همیشه سعی نموده اند برنامه های روزانه متفاوت یا روش هایی را پیدا نمایند که مردم بتوانند آن ها را به کار بگیرند تا به بهبود کیفیت خواب آن ها یاری کند.

یکی از این روش ها، تکنیک تنفس 8-7-4 نام دارد؛ تمرینی که هدف آن تنظیم کردن تنفس و یاری به آرام شدن بدن قبل از ساعت خواب است.

تکنیک 8-7-4 چیست؟

به گزارش نشریه ایندیپندنت، اندرو ویل، پزشک آمریکایی در شرح این تکنیک گفت: برای امتحان این روش در یک مکان آرام و راحت بنشینید و ابتدا باید حتما نوک زبانتان را روی بافت پشت دندان های جلویی بالای خود قرار دهید.

سپس به مدت چهار ثانیه نفستان را از بینی و بی صدا به داخل فرو دهید.

قبل از بازدم، نفست خود را به مدت هفت ثانیه نگه دارید.

هنگام بازدم نیز به مدت هشت ثانیه هوا را با قدرت از دهانتان بیرون دهید، طوری که با این کار صدایی مانند هو کشیدن، ایجاد گردد. سپس این کار را برای چهار چرخه تنفسی تکرار کنید.

دکتر ویل تاکید دارد که برای چهار ماه اول، افراد نباید این کار را بیشتر از چهار چرخه انجام دهند.

وقتی با این روش احساس راحتی بیشتری کردید، می توانید آن را تا هشت چرخه افزایش دهید. این پزشک آمریکایی بعلاوه توصیه می نماید که انجام این کار در هر نوبت هرگز نباید از هشت چرخه بیشتر گردد.

آیا این روش موثر است؟

ویل می گوید که این روش، راهکاری عالی و موثر برای یاری به خوابیدن افراد در شب است و بعلاوه یاری می نماید اگر نیمه شب بیدار شدند، بتوانند دوباره بخوابند. او ادعا می نماید که این روش می تواند به کاهش اضطراب، پایین آوردن ضربان قلب، پایین آوردن فشار خون و بهبود گوارش یاری کند.

هرچند باید به این نکته توجه داشت که در خصوص اثربخشی این روش، هیچ پژوهشی در مقیاس بزرگ هنوز انجام نشده و کارآیی آن براساس تکنیک های تنفسی آنالیز شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مهر 1401 بروزرسانی: 10 مهر 1401 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2492

به "آیا تکنیک 8، 7، 4 برای به خواب رفتن موثر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا تکنیک 8، 7، 4 برای به خواب رفتن موثر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید