سلامتی و پزشکی

آخرین شرایط آلودگی هوای تهران

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در روز دوشنبه هفتم آذر 1401، شاخص آلاینده های مرکز را بیان کرد.

7 آذر 1401

جذب بیش از صد نیروی متخصص در دستگاه های اجرایی استان به زودی

معاون رئیس جمهور گفت: بیش از صد نفر از نیرو های بومی و متخصص در استان هرمزگان جذب دستگاه های اجرایی می شوند.

4 آذر 1401

حل مساله چالشی چند ده ساله به وسیله پژوهشگران ایرانی

مهر نوشت: گروهی از پژوهشگران ایرانی پیروز به ساخت مواد مرکّب پیشرفته ای شده اند که در آن ها آستانه تراوش الکتریکی و گرمایی به طور همزمان و در بارگذاری های بسیار کم از ماده رسانا مشاهده می گردد.

2 آبان 1401

پرداخت حق پرستاری به یک هزار و 42 مددجوی بهزیستی

یک هزار و 42 مددجوی بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری حق پرستاری دریافت می نمایند.

28 مهر 1401

آیا تکنیک 8، 7، 4 برای به خواب رفتن موثر است؟

متخصصان سلامت همیشه توصیه می نمایند که یک شخص بزرگسال هر شب به 7 تا 9 ساعت خواب (بسته به شرایط جسمی و روانی فردی خود) احتیاج دارد تا زندگی همراه با سلامتی داشته باشد. در این مطلب با روشی آشنا می شوید که به بهبود کیفیت خوابتان یاری می نماید.

10 مهر 1401

چاله عمیقی که راننده تاکسی را به دردسر انداخت، بهداشت نامناسب آبگرم رینه که خاصیت درمانی دارد

پربازدیدترین اخبار 7 شهریور ماه سرویس شهروند خبرنگار را در این بسته مشاهده می کنید.

9 شهریور 1401

6 رفتار خاص آن هایی که در سلامت روانی اند

آدم هایی هستند که با ما بدرفتار می نمایند، ما را به لحاظِ احساسی و عاطفی فاقدِ قدرت می نمایند و بعضی اوقات ما را متقاعد می نمایند که نمی توانیم به اهداف مان دست پیدا یا برترین نسخه خودمان را خلق کنیم. اگر روی چیز هایی که این افراد می گویند و کار هایی...

2 شهریور 1401

8 معجزه تنفس عمیق

شما با انجام برخی تمرینات خاص و تکنیک های ویژه می توانید تنفس دیافراگمی را تمرین کنید و به تدریج شکل انجام عمل دم و بازدم خود را بهبود ببخشید.

31 مرداد 1401

اسکین کر را کجا بیاموزیم؟

اسکین کر چیست؟ شامل چه مواردی می گردد؟ چگونه می توان مرکز معتبری برای آموزش اسکین کر پیدا کرد و به چه مواردی باید دقت کنیم؟ در این مقاله به این موضوعات می پردازیم

23 مرداد 1401

آدامس های حاوی زایلیتول؛ ضامن سلامت دندان

زایلیتول یک قند طبیعی جایگزین است که از الکل قند گرفته می گردد.

18 مرداد 1401

یا نمره یا مرگ&amphellip! پدیده ای به نام داروهای هوشمند

استرس و دلشوره امتحانات باعث فشار روانی بیشتری روی محصلان یا گاهی والدین می گردد و آنها را مجاب به پیدا کردن میان برهای زیرکانه می نماید.

16 مرداد 1401

چگونه در سفر و تعطیلات تغذیه سالم داشته باشیم؟

تعطیلات طولانی عید نوروز نزدیک است و یکی از مهم ترین نکات در این ایام، رعایت یک رژیم غذایی سالم برای حفظ سلامتی بدن است. اما بسیاری از افراد در تعطیلات، سفر و خوشگذرانی، برنامه غذایی سالم و متعادل و عادات غذایی صحیح خود را از یاد می برند. اگر چه تعطیلات...

14 مرداد 1401

طرز تهیه فالوده طالبی با طعمی بی نظیر

برای نوشتن از طرز تهیه فالوده طالبی خنک و خوشمزه باید گریزی به دوران خوش قدیم داشت تا یکبار دیگر ارزش و جایگاه این نوشیدنی معجزه آسا را به خود یادآوری کنیم. نام فالوده که به گوشمان می خورد، خاطرات خوش دوران کودکی یک به یک در ذهنمان تداعی می شود.

11 مرداد 1401

اینفوگرافیک، راه های درمان گرفتگی عضلات

گرفتگی عضلات علاوه بر درد و اسپاسم شدید در عضله موجب بروز توده های سفتی در زیر پوست می گردد که با لمس کردن آن درد شدید در ماهیچه احساس می گردد.

6 مرداد 1401

مابه التفاوت ارز دارو چگونه پرداخت می گردد؟

روابط عمومی سازمان بیمه سلامت با تکذیب خبری با عنوان قیمت دارو در روز های آینده تغییر می نماید که به نقل از مدیر عامل این سازمان در بعضی رسانه ها و فضای مجازی منتشر شده، توضیحاتی در این زمینه را ارائه کرد.

3 مرداد 1401

برای استخوان دردمان چه بخوریم؟

اگر احساس کوفتگی در بدنتان دارید و مفصل ها و استخوان های شما حساس یا ضعیف شده اند، احتمالا باید دچار مشکل زمینه ای و خاصی شده باشید. گاهی اوقات بیماری هایی مانند آنفلوآنزا هم می توانند چنین مشکلاتی را به وجود بیاورند، اما در برخی از موارد هم با آرتریت...

1 مرداد 1401

چگونه خود تنظیمی را تمرین کنیم؟

خود تنظیمی را می توان به روش های مختلفی تعریف کرد. در ابتدایی ترین مفهوم، شامل کنترل رفتار، احساسات و افکار فرد در تعقیب اهداف بلندمدت است. به طور خاص، خود تنظیمی هیجانی به توانایی مدیریت هیجان ها و تکانه های مخرب اشاره دارد.

1 مرداد 1401

کنسرت ارکستر متروپولیتن در تجلیل از کادر درمان

مدیر هنری ارکستریانیک نزه سگن بیش از 60 موسیقیدان را در خانه سمفونی مونترال گرد هم می آورد و به این مناسبت حدود 700 کارت دعوت به کارکنان شبکه بهداشت و درمان داده شده است.

30 تیر 1401

چگونه زندگی را ساده بگیریم؟

زندگی فراز و نشیب های زیادی دارد. لحظات زیادی پیش می آید که ناامید می شویم و مدام استرس داریم. از خودمان می پرسیم چگونه کنار آمدن با زندگی انقدر سخت شده است؟

29 تیر 1401

سود و زیان در معرض خورشید بودن

خورشید یکی از برترین منابع ویتامین D برای بدن انسان است. عوامل متعددی بر اندازه ویتامین D بدن افراد که از قرارگرفتن در معرض نور خورشید به دست می آید، تأثیرگذارند؛ عواملی چون ساعت قرارگیری در معرض نور، موقعیت جغرافیایی، رنگ پوست و استفاده از ضد آفتاب.

24 تیر 1401
تعداد: (534)