سلامتی و پزشکی

همه آنچه درباره زخم معده و دوازدهه و رژیم غذایی و درمان باید بدانیم

اولسر پپتیک (peptic ulcer disease) بیماری است که مشخصه اصلی آن زخم هایی در نواحی داخلی معده(زخم معده) و ناحیه فوقانی روده کوچک(زخم دوازدهه) است.

13 آذر 1400

احیای ریه آسیب دیده انسان در بدن خوک ها!

پژوهشگران دانشگاه کلمبیا در آنالیز جدیدی توانستند ریه های آسیب دیده انسان را در بدن خوک ها احیا نمایند.

12 آذر 1400

خوراکی های مضر برای اندام های حیاتی

در این گزارش به بیان مواد غذایی که مصرف بیش از مقدار و خارج از کنترل آن ها می تواند برای اندام های حیاتی بدن مضر باشند پرداخته شده است. بهتر است بدانید که در بدن انسان بیش از 22 اندام وجود دارد و در این میان مغز، قلب، کلیه ها، کبد، لوزالمعده و روده ها...

12 آذر 1400

نقش منیزیم در بدن و سبزیجات سرشار از آن را بشناسید

منیزیم یک ماده مهم معدنی است که در واکنشهای بسیاری در بدن انسان نقش داشته و کمبود آن باعث عوارض مهمی می شود. ار این رو در این مقاله به نقش منیزیم در بدن پرداخته و سبزیجات سرشار از این ماده مدنی را معرفی می کنیم.

10 آذر 1400

کدام خوراکیها در حفظ سلامت چشم موثرند؟

برای داشتن چشمانی زیبا و قوی باید علاوه بر رعایت اصول سلامت چشم به فکر تغذیه ای اصولی برای سلامت چشم ها نیز باشید. در این مقاله با ما همراه شوید تا مواد غذایی مفید برای سلامت چشم ها را معرفی کنیم.

6 آذر 1400

همه چیز درباره سینوزیت ، اطلاعات جامع درباره سینوزیت حاد

در خصوص سینوزیت حاد چه می دانید؟ در این مقاله قرار است تا به طور کامل درباره سینوزیت حاد و درمان آن صحبت گردد. سینوزیت در کدام قسمت از بدن قرار گرفته است؟ پشت ابروها، پشت استخوان های گونه و بین چشم هایتان سینوس های شما قرار دارند. حفره های پر از هوا...

26 آبان 1400

عواقب کرونا برای زنان باردار، آیا کووید بر سلامت باروری تاثیرگذار است؟

کارشناس اداره سلامت میانسالان وزارت بهداشت ضمن تشریح تاثیرات کرونا بر سلامت جسمی و ذهنی خانم ها، گفت: البته پنج علت اصلی مرگ در بین زنان ایرانی برای کلیه سنین شامل بیماری های قلبی عروقی، سرطان ها، اختلالات عصبی، دیابت، بیماری های کلیوی و بیماری های...

16 آبان 1400

علل و عوامل درد سیاتیک در دوران بارداری

دلیل درد سیاتیک در بارداری فشاری است که جنین بر روی این عصب وارد می نماید.در این مطلب با دلیل و راه های پیشگیری و درمان درد سیاتیک در بارداری آشناشوید.

14 آبان 1400

تاثیرات لیزر بعد از کاشت مو چگونه است؟

داشتن موهای پرپشت و متراکم ازجمله عواملی است که می تواند روی زیبایی فرد تاثیرگذار باشد. بسیاری از آقایان در پی داشتن موهایی پرپشت و متراکم هستند، داشتن موهای پر و یکدست می تواند روی جذابیت ظاهری و اعتماد به نفس آن ها تاثیرگذار باشد.

12 آبان 1400

رژیم غذایی مناسب در بیماران آرتریت روماتوئید

به طور قطع رژیم غذایی مناسب انسان را ازابتلا به این بیماری مصون میدارد و یا به درمان آن می انجامد که در این مقاله به بعضی از آنها میپردازیم.

11 آبان 1400

مسائل زیست محیطی کنونی

امروزه مسائل زیست محیطی متعددی وجود دارد که باعث تخریب سیاره زمین می گردد و بعضی از این ها تبدیل به مسائل جدی شده اند. بسیاری از این مسائل ناشی از فعالیت های انسانی است که صورت می گیرد.

5 آبان 1400

سم زنبور عسل .Apis mel

داروهای هومیوپاتی/ داروهای حاد پاتوژنز: موجب اِدِم در بافتهای سلولی پوست، پرده های مخاطی، التهاب کلیه و در نتیجه ورم، روی پرده های مغز موجب هیدروسفال، بر پلورا موجب پلورزی، بر پرده های سروزی موجب سینوویت و بر غدد موجب سفتی و بزرگی می گردد.

5 آبان 1400

سامانه جعبه ابزار پژوهش ساخته شد، ارائه ابزار تخصصی تحقیقات پزشکی

به گزارش خبرنگاران، ماموریت طراحی، توسعه و راه اندازی سامانه جعبه ابزار پژوهش (Research Toolbox) که به منطقه آمایشی یک با موضوع دانشگاه علوم پزشکی مازندران واگذار شده بود، آماده بهره برداری است.

2 آبان 1400

نادال: وقتی جوان بودم فکر می کردم در 30 سالگی بازنشسته می شوم

تنیسور مطرح اسپانیایی در جوانی تصور می نموده است که در 30 سالگی بازنشسته خواهد شد.

29 مهر 1400

چگونه از سرکه سیب برای درمان آکنه استفاده کنیم؟

آکنه شما را دیوانه کرده؟ مقداری سرکه سیب امتحان کنید. برای خلاص شدن از آکنه چگونه از آن استفاده کنیم؟ مقاله زیر را بخوانید تا جواب های مورد نظرتان را پیدا کنید.

28 مهر 1400

سوختی که تامین نمی شود، ابهام در مرگ فک های خزری؛ مانور نظامی یا بیماری، با نام جانبازان، به کام دلالان!

تصاویری از نیم صفحه نخست روزنامه های استانی مورخ یکشنبه یازدهم مهر ماه را مشاهده می کنید.

27 مهر 1400

علل آروغ زدنهای بیش از حد ، 2

عارضه ای است که مانع از هضم غذا شده و موجب بوجود آمدن ناراحتی در ناحیه شکم می گردد. شخص ممکن است اغلب از سوء هاضمه دارای مشخصه آروغ زدن بیش از حد و احساس سوزش جاری در میان دستگاه گوارش شاکی باشد. در

26 مهر 1400

فورسماید (FUROSEMIDE)

موارد مصرف: کنترل فشارخون، نارسایی مزمن کلیوی، سیروز کبدی، نارسایی احتقانی قلب مقدار مصرف: 1/2 تا یک قرص روزانه استفاده می شود.

23 مهر 1400

بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان مشخص کرونای یاسوج

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیئت همراه دقایقی پیش با حضور در بیمارستان شهید جلیل یاسوج از فرایند خدمت رسانی در این بیمارستان بازدید کرد.

22 مهر 1400

افزایش ضربان قلب

این مشکل یکباره پیش می آید. قبل از افزایش تعداد ضربان، حتی متوجه قلب خود هم نیستید. ولی قلب یکباره و به شدت آغاز به زدن می نماید و تعداد ضربانات آن افزایش می یابد. 72ضربه در دقیقه ناگهان به 120، 180 و 200

21 مهر 1400
تعداد: (465)