اعتراضات ضد نژاد پرستی در آمریکا ادامه دارد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، در ادامه اعتراضات خیابانی مردم آمریکا علیه نژادپرستی و مخالفت با برخورد خشونت آمیز پلیس، مردم شهر سالت لیک ایالت یوتاه روز آدینه با حضور گسترده در خیابان ها تجمع کردند.

اعتراضات ضد نژاد پرستی در آمریکا ادامه دارد

به نوشته نشریه هیل، به دنبال تجمع گسترده مردم و به خشونت کشیده شدن اعتراض ها، فرماندار یوتا در مرکز این ایالت شرایط اضطراری اظهار داشت.

این تظاهرات، در اعتراض به کشته شدن برناردو پالاسیوس جوان 22 آمریکایی به دست پلیس آن هم با 34 بار شلیک در ماه مه (اردیبهشت) و توجیه بازپرس قضایی در خصوص برخورد خشونت آمیز پلیس صورت گرفت.

در اعتراض های اولیه به این جنایت، بازپرس قضایی سالت لیک با توجیه کردن قتل برناردو، از پلیس خاطی حمایت و اظهار داشت که کار وی در این قضیه درست بوده است.

تظاهرکنندگان در اعتراض به سخنان بازپرس قضایی، به اداره پلیس سالت لیک حمله نموده و پنجره های ساختمان را شکستند.

در پی به خشونت کشیده شدن اعتراض های خیابانی، اریک مندنهال فرماندار شهر سالت لیک ضمن درخواست از معترضان برای حفظ آرامش گفت به زودی کمیسیون تازه ای برای ارزیابی عدالت نژادی در پلیس تشکیل می گردد و تغییراتی در اداره پلیس به وجود می آید.

تظاهرات علیه وحشیگری های پلیس و رفتارهای نژادپرستانه آنان در سراسر آمریکا و نقاط مختلف دنیا پس از مرگ دردناک جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی در اواخر ماه مه شروع شد.

این اعتراضات مدنی و خیابانی تا کنون بعضی ادارات پلیس و ایالت های آمریکا را به بازنگری در شیوه های اجرای قانون و اعمال سیاست های جدید در جهت کاهش تعصبات نژادی سوق داده است.

بیش از یکماه است که نقاط مختلف آمریکا شاهد اعتراض های مرمی است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1466

به "اعتراضات ضد نژاد پرستی در آمریکا ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات ضد نژاد پرستی در آمریکا ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید