چطور در تور کشتی کروز با امنیت خاطر سفر کنیم

با کم دقتی در هر شرایطی میتوانید دچار دردسر شوید، حتی در سفرهایی همچون تور کشتی کروز که از امنیت بالایی برخوردارند، در ادامه میخواهیم نکاتی را بیان کنیم با در نظر گرفتن انها میتوانید با امنیت خاطر از سفرتان لذت ببرید.

چطور در تور کشتی کروز با امنیت خاطر سفر کنیم

شاید از نظر جرم و جنایت، سفر با کشتی کروز یکی از امن‌ترین راه‌ها باشد، اما اتفاق در هر شرایطی ممکن است رخ دهد و هیچکس نمی‌خواهد قربانی جنایت باشد. در کشتی کروز هم ممکن است سارق وجود داشته باشد. خوب است که برای کاهش آمار جرم، این نکات را رعایت کنید:

نکاتی برای قبل از سفر

یک نسخه کپی از گذرنامه، گواهینامه رانندگی، کارت‌های اعتباری، محتویات کیف پول و اسناد سفر (بلیط هواپیما و غیره) تهیه کنید. یک کپی از آن را همراه داشته و نسخه دیگر را در خانه نزد خانواده بگذارید یا به ایمیل خود ارسال کنید. برای حفظ امنیت پول خود نیز، کیفی کوچک برای نگهداری زیر لباس خریداری کنید و پول خود را درون آن بگذارید.

بسته‌بندی چمدان‌ها

یک فهرست از تمامی وسایل درون چمدان تهیه کرده و هم از فهرست و هم از وسایل درون چمدان، عکسی بیاندازید. داروها، عینک و اشیای ارزشمند را در کیسه‌ای جداگانه قرار داده، البته بهتر است از بردن طلا و جواهر به سفر جدا خودداری کنید. چمدانی که انتخاب می‌کنید باید دارای جنس خوب و به طور مناسب پر شده باشد که در میان راه پاره یا زیپ آن خراب نشود.

وقتی در کابین کشتی هستید

هنگامی که برای اولین بار وارد کابین می‌شود، تا زمانی که در باز است، قسمت‌های مختلف آن را به خوبی بررسی کنید. تمامی اقدامات احتیاطی که در اتاق هتل انجام می‌دهید را در کابین کشتی هم در نظر داشته باشید. مثلا هنگام خوابیدن یا خروج از کابین از قفل بودن درها اطمینان حاصل کنید یا وسایل باارزش خود را در معرض دید قرار ندهید.

حضور در فضاهای عمومی کشتی

کشتی‌های کروز نسبتا امن هستند اما باید نکاتی را هم در نظر داشته باشید. باید بدانید که کشتی کروز با وجود مسافران و خدمه شبیه به شهری کوچک است نه یک خانواده، پس اصول امنیتی را فراموش نکنید. اگر در این سفر با کودکان همراه هستید، همیشه در کنار آنان باشید و از قسمت‌های تعیین شده استفاده یا حرکت کنید.

نکات مهم در بندرگاهها

اگر در کشتی سفر امنی را تجربه کرده‌اید، احتیاط را در بندر از دست ندهید زیرا خطر همیشه در کمین است. بیشتر جیب‌بری‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که شما در مکانی شلوغ قرار می‌گیرید. وسایلی نظیر دوربین، ساعت و موبایل را هم در دستتان نگه ندارید.

همیشه دو چیز است که لذت سفر را از بین می‌برد، یکی بیمار شدن و دیگری طعمه سرقت قرار گرفتن، پس از رعایت نکات ایمنی در هیچ شرایطی غافل نشوید.

انتشار: بروزرسانی: 15 اسفند 1397 شناسه مطلب: 60

به "چطور در تور کشتی کروز با امنیت خاطر سفر کنیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "چطور در تور کشتی کروز با امنیت خاطر سفر کنیم" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور در تور کشتی کروز با امنیت خاطر سفر کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید