اپارتمان های 50 تا 70متری در تهران چند؟

خبرنگاران: آمار رسمی منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان می دهد اگرچه میانگین قیمتی هر مترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران طی یک ماه نخست فصل پاییز معادل 12 میلیون و 720 هزار تومان بوده است اما بیشترین معاملات خرید و فروش مسکن در بازه قیمتی 7 میلیون و 500 هزار تا 9میلیون تومان در این ماه منعقد شده است.

اپارتمان های 50 تا 70متری در تهران چند؟

به گزارش خبرنگاران، تازه ترین گزارش رسمی بانک مرکزی از آخرین تحولات بازار مسکن در ابتدای فصل پاییز امسال نشان می دهد: واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی 7میلیون و 500 هزار تا 9 میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا، بیشترین سهم در میان واحدهای مسکونی با قیمت های مختلف معامله شده را به خود اختصاص داده اند.

در عین حال، واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی 6 میلیون تا 7 میلیون و 500 هزار تومان و آپارتمان های 9 میلیون تا 10میلیون و 500 هزار تومان به ازای هر مترمربع نیز به ترتیب با اختصاص سهم 11 درصد و 4/ 10 درصد در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. به طوری که مطابق با داده های اخذ شده از وضعیت معاملات ثبت شده در بنگاه های املاک شهر تهران طی مهرماه، توزیع حجم معاملات در این ماه به گونه ای بوده است که 3/ 58درصد واحدهای مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هرمترمربع واحد مسکونی شهر تهران معامله شده اند. در این میان بررسی میدانی از وضعیت فایل های عرضه شده به بنگاه های املاک نیز نشان می دهد: بیشترین تمایل خریداران فعلی حاضر در بازار به گروهی از آپارتمان های مسکونی است که اصطلاحا به قیمت رسیده باشند. مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران عنوان می کنند در حال حاضر عمده خریداران مصرفی موجود در بازار مصرفی هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 30 آذر 1398 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 833

به "اپارتمان های 50 تا 70متری در تهران چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپارتمان های 50 تا 70متری در تهران چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید