بارقه های امید در تجارت ایران

به گزارش تور ارمنستان ارزان، رئیس کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس گفت: در چند سال اخیر بخش بازرگانی و تجارت خارجی کشور ما در شرایط بسیار سختی بوده است که در حال حاضر شاهد ایجاد بارقه های امید در این بخش هستیم.

بارقه های امید در تجارت ایران

به گزارش از ، خسرو فروغان در جلسه کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس گفت: امروز تجارت خارجی و ارتباط اقتصادی کشورها با کشور ما در حال تغییرات زیادی است و می توانیم بگوییم راه های برای برقراری مجدد ارتباط با کشورهایی از جمله کشورهای اروپایی، چین و امارات باز شده است.

او اضافه نمود: این درحالی است که خود این کشورها پیشنهاد دهنده راه های حل مسائل اقتصادی با کشور ما هستند و این رویه امید بخشی برای تجار و بازرگانان کشور خواهد بود.

فروغان با بیان اینکه در شرایط نامناسب تصمیم ها منطقی نیست و همه بخش های اقتصادی با مشکل روبرو می گردد، اظهار کرد: برای برخورداری از اقتصاد فعال و پویا باید زنجیره اقتصادی شامل تمام بخش های از جمله صادرات، واردات، فراوری و توزیع باید در کنار هم دیده شوند تا حرکت اقتصادی خوب و روان در کشور ایجاد گردد.

او در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون شورای پژوهش اتاق بازرگانی فارس، افزود: اتاق بازرگانی فارس در دوسال اخیر در مسایل و مسائل بخش اقتصاد، تجارت و بازرگانی استان را احصا و جهت برطرف آنها راهکارهایی را در قالب کار علمی و پژوهشی دنبال می نماید.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه مسائل و موانع در بخش صادرات و واردات بسیار زیاد است و این بیانگر احتیاج این بخش به کارهای علمی و زیربنایی است، ادامه داد: خروجی پژوهش های اتاق بازرگانی موجب برطرف مسائل، تسهیل شرایط و حضور پیروز در بازارهای هدف خواهد شد که ما در این کمیسیون کوشش می کنیم اولویت های طرح های پژوهشی اتاق در حوزه صادرات و واردات را پیشنهاد و با جدیت پیگیری کنیم.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس نیز در این جلسه با اشاره به فرصتهای سرمایه گذاری بی نام (استعلامات 11 گانه اخذ و آماده واگذاری است) موجود در استان گفت: شرایط حال حاضر کشور به منظور انجام سرمایه گذاری بسیار مثبت است.

ساداتی با اشاره به وجود تحریمهای ظالمانه بر صنعت نفت کشور اضافه نمود: درآمد فعلی دولت صرفا منوط به صادرات غیر نفتی است و در این شرایط احتیاج به اعمال محدودیت ها و ممنوعیت هایی در صادرات و واردات کالا می باشد که سیاست گذاری ها در مورد این ممنوعیت ها در راستای حمایت فراوری داخلی و بسیاری از محدودیت های اعمال شده به منظور کاهش احتیاج ارزی کشور تبیین شده است.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صمت فارس، بیان نمود: از 10 هزار و دو فقره سفارش ثبت شده، شش هزار و 176 مورد در کمتر از 7 روز تایید نهایی شده که این نشان دهنده پذیرش بالا در ثبت سفارشات است.

ساداتی همچنین با اشاره به حوزه تجارت خارجی استان بیان نمود: در یک سال گذشته بیش از 600 بخشنامه توسط متولیان حوزه صادرات، واردات و گمرک در کشور صادر شده است که این آمار جای تعمق دارد.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 802

به "بارقه های امید در تجارت ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارقه های امید در تجارت ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید