تاثیر سیگار های الکترونیکی بر سلامت قلب

به گزارش تور ارمنستان ارزان، محققان آمریکایی هشدار دادند سیگار های الکترونیکی سلامت قلب را تحت تاثیر قرار می دهد.

تاثیر سیگار های الکترونیکی بر سلامت قلب

به گزارش، محققان با بیان اینکه سیگار های الکترونیکی به سلامت قلب ضرر می رساند، اظهار داشتند: یافته های بدست آمده باور به اینکه این سیگار ها بی خطر هستند را رد می نماید.

نتایج آنالیز ها حاکی از آن است ذرات ریز موجود در هوای آلوده که وارد جریان خون می شوند به طور مستقیم بر قلب تاثیر می گذارند که به گفته محققان این ادعا در خصوص سیگار های الکترونیکی نیز صحیح است.

محققان آمریکایی اظهار داشتند: هنوز تحقیقات کافی در خصوص تاثیرات سیگار های الکترونیکی بر سلامت انجام نگرفته است. بسیاری از افراد بر این باورند که این محصول برای سلامت بی خطر است این درحالیست که دلایل بسیاری وجود دارد که ضروری است بر اساس آن ها نسبت به مضرات سیگار های الکترونیکی برای سلامت قلب نگران بود.

بر اساس یافته های جدید محققان آمریکایی، سیگار های الکترونیکی حاوی ترکیب هایی از قبیل نیکوتین، فلزات و طعم دهنده هاست که به بروز مسائل قلبی یاری می نمایند.

ذرات ریز موجود در جریان خون فشار خون، ضربان قلب را افزایش داده و به تنگی عروق و التهاب منجر می گردد که تمامی آن ها با بیماری قلبی مرتبط هستند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام نموده است تعداد مصرف نمایندگان سیگار های الکترونیکی از هفت میلیون نفر در سال 2011 به 41 میلیون نفر در سال 2018 افزایش پیدا نموده و پیش بینی ها حاکی از آن است این تعداد در سال 2021 به بیش از 55 میلیون نفر می رسد.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 851

به "تاثیر سیگار های الکترونیکی بر سلامت قلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر سیگار های الکترونیکی بر سلامت قلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید