تحریم داد چین را درآورد ، شکایت از آمریکا به سازمان تجارت جهانی (تور ارزان چین)

به گزارش تور ارمنستان ارزان، مهر نوشت: چین می گوید در سازمان تجارت جهانی از آمریکا شکایت نموده است تا جلوی تحریم های صنعت تراشه را بگیرد. وزارت بازرگانی این کشور، آمریکا را تهدیدی برای اقتصاد بین المللی قلمداد می نماید.

تحریم داد چین را درآورد ، شکایت از آمریکا به سازمان تجارت جهانی (تور ارزان چین)

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

وزارت بازرگانی چین می گوید در سازمان تجارت جهانی (WTO) شکوائیه ای علیه دولت ایالات متحده ثبت نموده است تا با تحریم هایی که آمریکا علیه صنعت تراشه وضع نموده مقابله کند.

چین می گوید شکایت از آمریکا در WTO پاسخی به پروتکشنیزم تجاری است. دولت پکن برای حمایت از حقوق و منافع خود میخواهد از مکانیزم حل اختلاف سازمان تجارت جهانی برای به چالش کشیدن تحریم های آمریکا استفاده کند. وزارت بازرگانی چین می گوید در کوشش است به وسیله شکایت رسمی، جلوی محدودیت هایی را که ایالات متحده بر محصولاتی مثل تراشه اعمال نموده است بگیرد.

قوانینی که ایالات متحده در ماه های اخیر تصویب نموده است اعلام می نمایند تراشه سازان آمریکایی به منظور صادرات انواع خاصی از تراشه های حوزه هوش مصنوعی و ابرکامپیوتر به چین، باید مجوز مستقیم از وزارت بازرگانی آمریکا دریافت نمایند.

مقامات رسمی دولت جو بایدن می گویند هدف از تحریم های نو، جلوگیری از دستیابی چین به سیستم های نظامی مخرب و اسلحه های نو و به روز است. وزارت بازرگانی چین می گوید ایالات متحده در سال های اخیر مفهوم امنیت ملی خود را توسعه داده و از قدرتی که در زمینه کنترل صادرات دارد سوءاستفاده نموده است. به عقیده چین، اقدامات اخیر آمریکا مانعی برای تجارت عادی جهانی قطعات نیمه هادی و سایر محصولات شده و ثبات زنجیره تأمین جهانی را تهدید نموده است. چین تحریم های سخت گیرانه آمریکا را اقدامی برای مختل کردن اقتصاد بین المللی می داند.به ادعای وزارت بازرگانی چین، محدودیت های اعمال شده از سوی آمریکا با قوانین تجارت بین المللی در تضاد است و به صلح جهانی لطمه می زند.

چین در بیانیه نوش از ایالات متحده خواسته تفکر مبتنی بر استراتژی مجموع صفر را کنار بگذارد و اشتباهاتش را به موقع اصلاح کند تا ثبات به زنجیره تأمین بین المللی برگردد.

سخنگوی دفتر نماینده تجاری ایالات متحده در گفت وگو با وال استریت ژورنال درخواست از سوی وزارت بازرگانی چین را تأیید نموده و اعلام نموده است: همان طور که قبلاً به دولت چین اطلاع داده ایم این اقدامات هدفمند به امنیت ملی ارتباط دارند و سازمان تجارت جهانی بنیاد مناسبی برای صحبت درباره مسائل مرتبط به امنیت ملی نیست.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 دی 1401 بروزرسانی: 17 دی 1401 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2534

به "تحریم داد چین را درآورد ، شکایت از آمریکا به سازمان تجارت جهانی (تور ارزان چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم داد چین را درآورد ، شکایت از آمریکا به سازمان تجارت جهانی (تور ارزان چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید