تفاهم نامه ای برای فروش رایت کتاب های ایرانی با بزرگترین آژانس ادبی چین

در بیست و ششمین نمایشگاه کتاب پکن، میان آژانس ادبی پل و بزرگترین آژانس ادبی چین تفاهم نامه همکاری برای معرفی و بازاریابی برای فروش حق انتشار آثار ایرانی در چین بسته شد.

تفاهم نامه ای برای فروش رایت کتاب های ایرانی با بزرگترین آژانس ادبی چین

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

مجید جعفری اقدم، مدیر آژانس ادبی پل در گفت وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، از محل نمایشگاه پکن، درباره تفاهم نامه همکاری این آژانس با بزرگترین آژانس ادبی چین به نام آژانس ادبی رایتول گفت: قرارشد تا آژانس ادبی رایتول در مرحله نخست 50 عنوان از کتاب های ما را که مناسب بازار چین است، انتخاب و به نمایندگی از آژانس ادبی پل در چین معرفی و برای فروش رایت برای ناشران چینی بازاریابی کند. ما هم متعهد شدیم از میان کتاب های آن ها در مرحله اول 30 عنوان کتاب را انتخاب کنیم که مناسب بازار نشر ایران است و در ایران معرفی کنیم تا بتوانیم برای فروش حق امتیاز آن ها به ناشران ایرانی بازاریابی کنیم.

  • انعقاد قرارداد همکاری چاپ مشترک کتاب های ایرانی در چین

او با اعلام امضای قرارداد همکاری با دو ناشر چینی اعلام کرد: با دو ناشر چینی؛ یکی انتشارات educational central land و دیگری انتشارات جی. یو قرارداد چاپ مشترک 6 کتاب را امضا کردیم. قرارشد طرف های چینی هزینه ترجمه و چاپ 1000 جلد را پرداخت نمایند تا ناشرهای ایرانی، این کتاب ها را ترجمه و چاپ نمایند و 50درصد از فروش آن کتاب ها را به ناشران چینی بدهند.

به گفته مدیر آژانس ادبی پل، به این صورت ناشران ایرانی، بهایی برای حق حق امتیاز پیش پرداخت نمی نمایند و مبلغ رایت را از درصد فروش پشت جلد کتاب ها به ناشران چینی می پردازند.

جعفری اقدم در مورد واگذاری حق امتیاز کتاب های ایرانی به ناشران چینی برای ترجمه و نشر در چین گفت: توافق شد طرف چینی سه عنوان از کتاب های ما را به چینی ترجمه و چاپ نمایند و حق رایت را از درصد فروش کتاب ها به ناشران ایرانی پرداخت نمایند. قرارداد این کتاب ها در نمایشگاه کتاب فرانکفورت نهایی خواهدشد.

مذاکره با ناشر فرانسوی برای ترجمه و نشر رمان های ایرانی

جعفری اقدم همچنین از ملاقات با ناشری از فرانسه اطلاع داد و اضافه نمود: قبل از اینکه به کشور چین بیاییم با ناشر فرانسوی مکاتبه داشتیم، آن ها اظهار علاقه نموده بودند تا رمان های ایرانی با موضع زنان را به آن ها معرفی کنیم.

وی ادامه داد: در این زمینه، کتاب هایی را معرفی کردیم و به صورت حضوری بیشتر شرح داده شد. سه عنوان کتاب را هم برای آنالیز انتخاب کردند که در صورت نهایی شدن تصمیم آن ها در نمایشگاه فرانکفورت می توانیم قرارداد فروش این سه کتاب را ببندیم.

جعفری اقدم همچنین از کوشش های شخصی شیوا وکیلی نسلیان، نماینده موسسه نمایشگاه ها در نمایشگاه کتاب پکن برای استفاده مفید از این نمایشگاه تشکر و قدردانی کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 18 شهریور 1398 شناسه مطلب: 549

به "تفاهم نامه ای برای فروش رایت کتاب های ایرانی با بزرگترین آژانس ادبی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه ای برای فروش رایت کتاب های ایرانی با بزرگترین آژانس ادبی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید