تلفات کرونا در آمریکا از 900 هزار نفر عبور کرد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، خبرگزاری خبرنگاران-طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در 24 ساعت گذشته با مرگ بیش از دو هزار و 400 آمریکایی، شمار قربانیان کرونا در این کشور از مرز 902 هزار نفر عبور کرد.

تلفات کرونا در آمریکا از 900 هزار نفر عبور کرد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در شبانه روز گذشته دست کم دو هزار و 441 نفر در سراسر آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و شمار کلی تلفات این ویروس کشنده در سراسر ایالات متحده به 902 هزار و 624 نفر رسید.

این آمار و ارقام بعلاوه نشان می دهد که در 24 ساعت گذشته، دست کم 356 هزار و 658 نفر در سراسر آمریکا به ویروس کرونا آلوده شده اند و مجموع مبتلایان به این ویروس در این کشور به 76 میلیون و 505 هزار و 442 نفر افزایش یافته است.

طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکنیز، تا به امروز دست کم 394 میلیون و 884 هزار و 473 نفر از مردم سراسر دنیا به کروناویروس آلوده شده اند و از آن میان پنج میلیون و 739 هزار و 131 نفر جان خود را از دست داده اند و آمریکا همچنان در صدر کشورهای دنیا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار گرفته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی ورلد اُ میترز گزارش نموده است که تا به امروز دست کم 78 میلیون و 17 هزار و 402 نفر در سراسر آمریکا به ویروس کرونا آلوده شده اند و از آن میان 926 هزار و 29 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

جانز هاپکینز: در 24 ساعت گذشته، دست کم 356 هزار و 658 نفر در سراسر آمریکا به ویروس کرونا آلوده شده اند و دو هزار و 441 نفر در سراسر آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

با تسریع شیوع سویه اُمیکرون ویروس کرونا در ایالات متحده، فرایند ابتلا به کرونا و فوتی های مرتبط با این ویروس در این کشور صعودی شده است و آمار و ارقام منتشر شده حاکی از آن است که در کمتر از دو ماه گذشته، بیش از یکصد هزار نفر در سراسر آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

دانشگاه جانز هاپکینز گزارش نموده است که مقدار مرگ و میر مرتبط با کرونا در بعضی شهرهای آمریکا از جمله ایندیاناپلیس و سانفرانسیسکو بیشتر بوده است و کارشناسان بهداشت نیز بر این باورند که آمار مرگ و میر بیشتر در میان افرادی است که از زدن واکسن کرونا امتناع ورزیده اند.

شرایط شیوع کرونا در سراسر دنیا به شکلی است که تدروس آدهانوم گبریسوس رئیس سازمان دنیای بهداشت گفت، افزایش بسیار نگران کننده ای در زمینه مرگ و میر ناشی از کرونا در سراسر دنیا وجود دارد و هیچ کشوری نباید اعلام کند که بر کرونا غلبه نموده است.

تدروس گبریسوس در ادامه اضافه نمود: اکنون شاهد افزایش بسیار نگران کننده مرگ و میر ناشی از کرونا در بیشتر منطقه ها دنیا هستیم. ما نگران این هستیم که روایتی در بعضی از کشورها وجود داشته باشد که به علت واکسن زدن ها و سرایت پذیری بالا و شدت پایین امیکرون دیگر امکان انتقال وجود ندارد.

او هشدار داد که هیچ چیز نمی تواند کاملا درست و قطعی باشد و ممکن است سرایت بیشتر به معنای مرگ و میر بیشتر باشد و زود است کشوری اعلام کند که تسلیم کرونا شده یا بر آن غلبه نموده است. این ویروس خطرناک است و درست مقابل ما به تکامل خود ادامه می دهد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2373

به "تلفات کرونا در آمریکا از 900 هزار نفر عبور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفات کرونا در آمریکا از 900 هزار نفر عبور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید