تهران آماده نوروز می گردد ، رنگ آمیزی اتوبوس های شهری با طرح بهار

به گزارش تور ارمنستان ارزان، سازمان زیباسازی تهران در طرحی اقدام به نقاشی 60 ایستگاه اتوبوس در منطقه ها 22 گانه شهری و 22 اتوبوس شهری در آستانه نوروز 1402 نموده است.

تهران آماده نوروز می گردد ، رنگ آمیزی اتوبوس های شهری با طرح بهار

به گزارش خبرنگاران، مجید قادری آذر معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرتهران، هدف هشتمین سالانه هنرهای شهری بهارستان را ایجاد نشاط اجتماعی با آثار هنری خلاقانه در سطح شهر عنوان نمود و گفت: نوروز از اعیاد ملی است که همیشه مورد توجه مردم قرار گرفته است و ما در سازمان زیباسازی کوشش می کنیم تا با ایده های خلاقانه جامعه هنری، در اعیاد ملی و مذهبی، بستر شهری را به محلی برای نشاط شهروندان بدل کنیم.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرتهران ادامه داد: در بهارستان 1402 با همیاری جامعه دانشگاهی و دانشجویان هنری، کوشش شد تا آثار هنری را در بسترهای متفاوتی وارد حوزه شهری کنیم. از این رو یکی از بخش های این رویداد هنری به طراحی اتوبوس های شهری اختصاص پیدا کرد تا از اجرای آثار هنری ایستا به سمت ارائه آثار هنری متحرک، حرکت کنیم تا ضمن جابجایی این آثار در محیط شهر، زمینه تعامل بیشتر شهروندان با آثار هنری را فراهم آوریم.

قادری آذر شرح داد: بر همین اساس 22 اتوبوس شرکت واحد از سوی اساتید دانشگاهی هنر، مزین به آثار هنری شدند که این اتوبوس ها در آستانه نوروز مشغول خدمت رسانی به شهروندان شده اند. این اتوبوس های در خطوط اصلی، مرکزی و پر تردد شهر فعال هستند تا عموم مردم از آن ها بهره مند شوند.

سازمان زیباسازی شهر تهران در برپایی هشتمین سالانه هنرهای شهری بهارستان با دعوت از اساتید و دانشجویان دانشگاه هنر، آزاد و الزهرا، 60 ایستگاه اتوبوس در منطقه ها 22 گانه شهری و 22 اتوبوس شهری را در آستانه نوروز 1402 طراحی و نقاش نموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 اسفند 1401 بروزرسانی: 23 اسفند 1401 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2566

به "تهران آماده نوروز می گردد ، رنگ آمیزی اتوبوس های شهری با طرح بهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران آماده نوروز می گردد ، رنگ آمیزی اتوبوس های شهری با طرح بهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید