جنجال افشای چگونگی اطلاع دولت آمریکا از بحران کرونا در ووهان ، اطلاعاتی که جاسوس های آمریکایی از ووهان جمع کردند

به گزارش تور ارمنستان ارزان، گزارش ها و افشاگری های جدید درباره چگونگی اطلاع دولت آمریکا از بحران شیوع کروناویروس حاکی از آن است که جاسوس های آمریکایی ماه نوامبر اقدام به جمع آوری اطلاعاتی خام درباره یک مشکل رو به گسترش سلامت عمومی در شهر ووهان چین نموده و این اطلاعات را در قالب گزارشی در اختیار مقام های فدرال گذاشتند اما نسبت به شکل گیری یک بیماری همه گیر هشدار نداده بودند.

جنجال افشای چگونگی اطلاع دولت آمریکا از بحران کرونا در ووهان ، اطلاعاتی که جاسوس های آمریکایی از ووهان جمع کردند

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، ایسنا به نقل از دیلی میل نوشت: خبر ارائه یک گزارش هشدارآمیز دقیقتر به مقام های آمریکایی در ماه نوامبر در حالی منتشر می گردد که دولت دونالد ترامپ در روزهای اخیر واکنشی شدید در خصوص یک گزارش دیگر با موضوع اطلاع جاسوس ها از بحران در حال شکل گیری شیوع کروناویروس و تهیه یک یادداشت درباره آن و راه پیدا کردن این یادداشت به کاخ سفید همراه با اطلاعات ماه نوامبر، داشته است. دونالد ترامپ در توئیتی این گزارش را یک حقه خواند.

شبکه ان بی سی نیوز گزارش کرد جاسوس های آمریکایی به دنبال ردیابی یک سری ارتباطات و اتکا به تصاویر هوایی به این نتیجه رسیده بودند که یک بحران مربوط به سلامت عمومی در شهر ووهان چین در حال شکل گیری است و سپس این اطلاعات را طی یک گزارش شرایط نوشتند که این گزارش بعدا به دست مقام های بهداشت و درمان فدرال رسید.

این در حالی است که شبکه ای بی سی نیز اخیرا گزارش نموده بود که اطلاعات ارتش آمریکا به اطلاعاتی درباره شکل گیری بحران شیوع کروناویروس دست یافته و آن را درقالب یک یادداشت مطرح ساخته و این یادداشت بعدا به دست آژانس اطلاعات دفاعی و ستاد مشترک پنتاگون و همچنین کاخ سفید رسید. با این حال گزارش ان بی سی نیوز اشاره ای به این گزارش ای بی سی نداشته است.

رئیس مرکز ملی اطلاعات پزشکی آمریکا به عنوان تهیه نماینده گزارش معرفی شده بود اما او روز پنجشنبه در بیانیه ای این مساله را تکذیب کرد.

سرهنگ آر. شین دی، رئیس مرکز ملی اطلاعات پزشکی آمریکا در بیانیه خود عنوان نمود گزارش درباره این که این آژانس ماه نوامبر 2019 یک ارزیابی در ارتباط با کروناویروس منتشر نموده نادرست است.

جان هایتن، معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز از جمله مقام های مخالف با این گزارش بوده و به سی ان ان عنوان نمود تا ماه ژانویه شاهد گزارش های اطلاعاتی درباره شیوع کرونا نبوده است.

او به سی ان ان توضیح داد: ما نگاهی به همه چیز که مربوط به ماه نوامبر و دسامبر بود انداختیم. نخستین نشانه مربوط به گزارش های بیرون آمده از چین در اواخر دسامبر بود که در اتاق های بحث عمومی وجود داشتند و نخستین گزارش اطلاعاتی که در این ارتباط من دیدم در ماه ژانویه مطرح شده بود.

رئیس جمهور آمریکا بعد از توئیت فرانک لونتز، یک مسئول نظرسنجی جمهوریخواهان در خصوص رد اعتبار دو منبع خبری واکنش نشان داده و نوشت: ممنونم فرانک. اینها اخبار دروغ ای بی سی هستند. آنها وقتی این حقه ماجراجویانه را ادامه دادند می دانستند که اشتباه می نمایند.

این سطح بالای برخورد مقامات آمریکایی با این گزارش ها نشان دهنده حساسیت های زیاد آنها در خصوص اطلاعات مربوط به هشدارهای بالقوه اولیه در خصوص کروناویروس است.

ماه گذشته میلادی نیز واشنگتن پست گزارش کرد مقام های اطلاعاتی آمریکا آغاز به دادن هشدارهای اکید طی گزارش هایی محرمانه درباره خطر کروناویروس و تبدیل شدن آن به یک همه گیری نموده اند.

منابع خبری به ان بی سی گفتند در حالی که جاسوس های آمریکایی در ماه نوامبر هیچ محصول اطلاعاتی رسمی فراوری ننموده بودند اما یک سری اطلاعات را به وسیله اخطارهای کارشناسان در حال رصد مسائل بهداشت عمومی دنیا به دست آورده و این اطلاعات در ارزیابی های رسمی تهیه شده در ماه دسامبر گنجانده شده بودند.

سرهنگ آر شین دی، در اقدامی نادر برای تکذیب گزارش ای بی سی یک بیانیه علنی درباره این موضوع اطلاعاتی منتشر کرد. او گفت: مرکز ملی اطلاعات پزشکی آمریکا در راستای عملکردش در خصوص مسائل اطلاعاتی خاص اظهارنظر علنی نمی کند.

به گزارش تایم او توضیح داد: با این حال در راستای شفاف سازی در طی این بحران فعلی سلامت عمومی، می توانیم تایید کنیم که این گزارش رسانه ای درباره موجودیت و انتشار یک ارزیابی/محصول مرکز ملی اطلاع رسانی پزشکی آمریکا در ارتباط با کروناویروس در ماه نوامبر 2019 درست نیستند و چنین محصولی وجود ندارد.

ترامپ روز چهارشنبه گفت: ابعاد مربوط به شیوع کرونا ویروس را درست قبل از صدور فرمانش برای متوقف ساختن سفر شهروندان غیرآمریکایی از چین به آمریکا دریافته است.

یک مقام دفاعی آمریکا به سی ان ان عنوان نمود هر محصول ممکن که با این موضوع ارتباط داشته را جستجو نموده اما این جستجو حاصلی نداشته است.

جان هایتن به سی ان ان اظهار کرد جز در زمان ماه ژانویه هیچ گزارش اطلاعاتی درباره شیوع ویروس ندیده است.

اطلاعات درباره شیوع این ویروس هم از جانب منابع دولتی و هم از شیوه های دیگر در گزارش روزانه تاریخ سوم ژانویه به رئیس جمهور آمریکا گنجانده شدند.

به گفته ای بی سی، مقامات اطلاعاتی آمریکا که متمرکز بر تحولات پزشکی سراسر دنیا بوده اند در ماه نوامبر اطلاعاتی درباره بحران شیوع بیماری در ووهان چین دریافت کردند و این اطلاعات را به کاخ سفید و دیگر مقامهای دولت گزارش دادند.

این هشدارها می توانستند زودتر این بحران را که به کشته شدن 12000 آمریکایی منجر شده پیش بینی نمایند.

در این گزارش تعیین نشده که چه کسی و دقیقا در چه زمانی در کاخ سفید به این اطلاعات دسترسی پیدا نموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1275

به "جنجال افشای چگونگی اطلاع دولت آمریکا از بحران کرونا در ووهان ، اطلاعاتی که جاسوس های آمریکایی از ووهان جمع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال افشای چگونگی اطلاع دولت آمریکا از بحران کرونا در ووهان ، اطلاعاتی که جاسوس های آمریکایی از ووهان جمع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید