خبرنگاران نقشه راه توسعه همکاری های ایران و جمهوری آذربایجان ترسیم شده است

به گزارش تور ارمنستان ارزان، تهران - خبرنگاران - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نقشه راه توسعه همکاری ها با جمهوری آذربایجان ترسیم شده است.

خبرنگاران نقشه راه توسعه همکاری های ایران و جمهوری آذربایجان ترسیم شده است

به گزارش روز دوشنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،

محمد شریعتمداری در گفت و گوی تصویری (ویدئو کنفرانس) با ساحل بابایف وزیر کار و امور اجتماعی جمهوری آذربایجان با اشاره به پیش نویس برنامه اقدام مشترک دو کشور گفت: نقشه راه توسعه همکاری ها ترسیم شده است.

وزیر تعاون در این گفت و گو گفت: روسای جمهوری دو کشور در مذاکرات تلفنی روز عید قربان، بار دیگر بر پیگیری همکاری وزارتخانه های و دستگاه های دو کشور تاکید کردند.

وی ادامه داد: در این چارچوب، آمادگی داریم در سطوح مختلف از طریق ویدئو کنفرانس به تبادل نظر و رایزنی در خصوص همکاری های مشترک ادامه دهیم.

وی یکی دیگر از نشانه های شاخص دوستی دو کشور را حتی با شیوع ویروس کرونا باز بودن مرز دو کشور دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در شرایط محدودیت های مرتبط با کرونا نیز مرزهای خود را بر روی ناوگان حمل و نقل زمینی، ریلی و دریایی باز گذاشتند که نشانه خوبی از اراده سیاسی برای ادامه همکاری دو کشور است.

وزیر تعاون تاکید کرد: امیدواریم با بهبود شرایط ناشی از بیماری کرونا، بازرگانان بتوانند فعالیت های خود را از سر بگیرند.

وی با اشاره به توافق بر سر فعالیت کمیته همکاری مشترک بیان نمود: تجربیات خوبی در زمینه سرمایه گذاری، بیمه، واحدهای تولیدی مختلف، سازمان های خدمات رسانی به بازنشسته ها، افراد دارای معلولیت و سازمان های خیریه و مراکز آموزش فنی و حرفه ای و تربیت نیروی کار ماهر داریم که آماده ایم این تجربیات را در اختیار طرف مقابل قرار دهیم.

شریعتمداری شرح داد: با توجه به یادداشت تفاهم امضا شده میان دو وزارتخانه و در راستای مذاکرات کمیته های کاری مشترک، انتظار ما برداشتن گام های عملی برای همکاری در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای است.

وی بیان نمود: نظر به مذاکرات به عمل آمده در کمیته کاری مشترک و ظرفیت های بالای سازمان تأمین اجتماعی در استان های مرزی، این وزارتخانه آمادگی خود را برای همکاری در زمینه گردشگری سلامت اعلام می کند و آماده است مذاکرات و تفاهم های لازم را برای اجرایی کردن آن به عمل آورد.

وزیر تعاون گفت: با توجه به این که زمان سرانجام کرونا مشخص نیست از همکاری و تبادل تجربیات در این زمینه استقبال می کنیم چرا که این مساله علاوه بر آسیب های بهداشتی، پیامدهای اجتماعی، اقتصادی به دنبال دارد و متاسفانه حدود یک میلیارد و 200 میلیون فقیر به فقرای دنیا اضافه کرده است.

وی با اشاره به پیش نویس همکاری در زمینه اعزام نیروی کار گفت: پیش نویس سند همکاری در زمینه اعزام نیروی کار را ارسال کرده ایم. ما با تبادل نیروی کار ماهر و متخصص موافق هستیم. انتظار ما این است که مذاکرات کارشناسی برای تحقق این امر در دستور کار قرار گیرد.

ساحل بابایف وزیر کار و امور اجتماعی جمهوری آذربایجان در این دیدار ویدئو کنفرانسی تاکید کرد: دو کشور دوست و برادر علاوه بر داشتن مرز مشترک، دارای اشتراکات زیادی در زمینه تاریخ و موسیقی هستند.

وی اضافه کرد: روابط دو کشور در قالب سرمایه گذاری و تولیدات مشترک گسترش یافته، اما حجم مبادلات به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش پیدا کرده که امیدوارم این دوران نیز سپری شود؛ همواره فرایند کوئید 19 را در ایران و دنیا پیگیری می کنم و از تجربیات ایران در مشاخصه با کرونا استفاده خواهیم کرد.

وزیر کار و امور اجتماعی جمهوری آذربایجان تاکید کرد: بسیار ضروری است که از تجربیات ایران پیرامون اشتغال، مناسبات کارفرمایان، شاغلین در دوران کرونابهره مند شویم.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1525

به "خبرنگاران نقشه راه توسعه همکاری های ایران و جمهوری آذربایجان ترسیم شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نقشه راه توسعه همکاری های ایران و جمهوری آذربایجان ترسیم شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید