زنگنه: ما را با لجبازی ها در پرونده کرسنت در یک چاه عمیق انداخته اند

به گزارش تور ارمنستان ارزان، وزیر نفت با بیان اینکه پرونده کرسنت هنوز زنده است گفت عده ای با لجبازی و ندانستن قواعد بین المللی ما را در یک چاه عمیق انداختند.

زنگنه: ما را با لجبازی ها در پرونده کرسنت در یک چاه عمیق انداخته اند

بیژن زنگنه، وزیر نفت در آخرین نشست خبری خود در پاسخ به سوال ایسنا درمورد پرونده کرسنت شرح داد: در جلسه رأی اعتماد من در دولت یازدهم، موضوع کرسنت مطرح شد، اما رأی آوردم. در جلسه رأی اعتماد من در دولت دوازدهم، کلمه ای از کرسنت مطرح نشد و باز هم رأی آوردم. اکنون دوباره این موضوع را بعد از سال ها مطرح نموده اند.

وزیر نفت با تاکید بر این که کرسنت یک پرونده زنده است، اظهار کرد: عده ای با لجبازی و ندانستن قواعد بین المللی، ما را در یک چاه عمیق انداختند. من سعی کردم کشور را از چاه عمیق خارج کنم.

زنگنه با بیان این که ایران در فرآیند داوری کرسنت عملکرد خوبی داشته است، شرح داد: داوری درصدد صدور رأی بود که به تأخیر انداختند. امیدوارم با کارهایی که دنبال می کنیم، وضعیت خوبی داشته باشیم. اعدادی که از سوی بعضی افراد در کشور مطرح می گردد به نفع کرسنت است. تا نزدیک به موفقیت می شویم، عدد یا بحثی مطرح می گردد که به ضرر ماست. اگر رأی صادر گردد، می توانیم حرف هایمان را بگوییم تا علیه مان استفاده نگردد.

پرونده قرارداد کرسنت هم اکنون در مراحل داوری قرار گرفته است و هنوز هم هیچ حکمی درباره این پرونده صادر نشده است و از این رو بیان محکومیت ایران در این پرونده صحت ندارد و به طریق اولی ارقامی نیز که به عنوان جریمه ایران مطرح شده است مورد تایید نیست. با این حال حتی اعداد و ارقامی که تاییدیه رسمی ندارند، نشان از کاهش در نظر دریافت جریمه های احتمالی برای ایران دارد؛ یعنی حتی خود اماراتی ها و بعضی مخالفان داخلی کرسنت نیز ناچار شده اند برآورد خود از جریمه ایران را معقول تر نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 397

به "زنگنه: ما را با لجبازی ها در پرونده کرسنت در یک چاه عمیق انداخته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگنه: ما را با لجبازی ها در پرونده کرسنت در یک چاه عمیق انداخته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید