سخنگوی کاخ سفید: ترامپ مخالف هرج و مرج است نه اعتراضات !

به گزارش تور ارمنستان ارزان، سخنگوی کاخ سفید سخنان دونالد ترامپ که بارها معترضین را آشوب طلب و خواهان برخورد شدید با آنها شده بود تعدیل کرد.

سخنگوی کاخ سفید: ترامپ مخالف هرج و مرج است نه اعتراضات !

به گزارش گروه بین الملل تور ارمنستان ارزان به نقل از شبکه خبری الجزیره ، سخنگوی کاخ سفید در توجیه سخنان دونالد ترامپ که بارها معترضین را آشوب طلب و خواهان برخورد شدید با آنها شده بود ادعا کرد که موضع رئیس جمهور (در قبال نآرامی ها و اعتراضات) روشن است. او حامی تظاهرات مسالمت آمیز است و تنها خشونت و هرج و مرج را محکوم می نماید.

وی اضافه کرد: کشته شدن جورج فلوید غم انگیز است و رئیس جمهور با دیدن ویدئو از مرگش متاثر شد و برای تحقق عدالت کوشش خواهد نمود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در یک نشست ویدیویی با فرمانداران ایالت های این کشور گفت که دولتش میخواهد هزاران نفر از معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس را بازداشت و اعتراضات را به شدت سرکوب کند.

سخنگوی کاخ سفید در عین تاکید نمود که نمی توان به گروهها و سازمانهایی همچون آنتیفا اجازه داد که به خشونت و خرابکاری ادامه دهند.

به گفته این سخنگو، وزارت دادگستری آمریکا تصمیم گرفته که اقداماتی را برای قراردادن آنتیفا در لیست سازمانهای تروریستی اتخاذ کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه گفت که میخواهد جنبش چپ گرای آنتیفا را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهد.

آنتیفا جنبشی چپ گرا است که مجموعه ای از گروه های چپ مستقل با رویکرد عملی مبارزه با جریان های راست افراطی و فاشیستی را در بر می گیرد.

گروه های منتسب به آنتیفا از جمله سرسخت ترین رقبای گروه های حامی سفیدپوستان ملی گرا، جریان های راست افراطی و تشکل های حامی رجحان نژاد سفید در آمریکا هستند.

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: رئیس جمهور می خواهد که کنترل خیابان ها را به دست بگیرد و گارد ملی برای کاهش تشدید تنش در خیابان ها مستقر است.

به گفته سخنگوی کاخ سفید ، رئیس جمهور از فرمانداران ایالت ها خواسته است که نیروهای بیشتری از گارد ملی را به خدمت بگیرند.

دونالد ترامپ پیش از در این نشست ویدیویی از عملکرد فرمانداران ایالت های آمریکا در برابر معترضان انتقاد کرد و آنها را ضعیف خوانده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1400

به "سخنگوی کاخ سفید: ترامپ مخالف هرج و مرج است نه اعتراضات !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی کاخ سفید: ترامپ مخالف هرج و مرج است نه اعتراضات !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید