صبوری: تهران برای تابستان بدون خاموشی نیازمند 600 مگاوات کاهش مصرف است

به گزارش تور ارمنستان ارزان، یک مقام مسئول گفت: برای اطمینان از تامین برق پایتخت در ساعات اوج بار فصل گرما، 600 مگاوات کاهش در مصرف برق این کلان شهر ضروری است.

صبوری: تهران برای تابستان بدون خاموشی نیازمند 600 مگاوات کاهش مصرف است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، کاهش نزولات آسمانی در سال 1399 و فروردین و اردیبهشت ماه سال 1400 را عاملی موثر در کاهش تولید نیروگاه های برق آبی کشور دانست و گفت: اوج مصرف برق تهران در سال های 1392 تا 1398 سالانه به شکل متوسط، 3 درصد افزایش پیدا می کرد که با برنامه ریزی های اجرا شده و اجرای طرح های مدیریت بار و همکاری مشترکان، این فرایند در سال های 1398 و 1399 کاهش یافت.

وی افزود: در سال جاری با توجه به بارندگی های اندک و گرمای زودرس هوا و همچنین تغییر معادلات ناشی از شیوع بیماری کرونا پیش بینی می کنیم میزان مصرف برق، شیب افزایشی به خود بگیرد که این مسئله با توجه به ایجاد محدودیت تولید در نیروگاه های برق آبی، نگران کننده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ادامه داد: به همین دلیل از سال گذشته، طرح های مدیریت بار این شرکت در بخش های مختلف با شدتی دو چندان آغاز شده و در این زمینه، تفاهم نامه های همکاری با مشترکان بزرگ اداری، صنعتی و تجاری نیز امضا شده است.

صبوری با بیان اینکه مدیریت پیروز بار در سال گذشته منجر به جلوگیری از وقوع خاموشی در پایتخت شد، تاکید کرد: در سال جاری برای اطمینان از تامین برق پایتخت در ساعات اوج بار نیازمند حدود 600 مگاوات کاهش در مصرف برق در ساعات پرباری هستیم که اگرچه تمام توان فنی و اجرایی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم، اما برای دستیابی به این هدف، نیازمند همراهی همه مشترکان تهرانی هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2007

به "صبوری: تهران برای تابستان بدون خاموشی نیازمند 600 مگاوات کاهش مصرف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صبوری: تهران برای تابستان بدون خاموشی نیازمند 600 مگاوات کاهش مصرف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید