نمایشگاه گردشگری فصلی در فارس برگزار می گردد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، نمایشگاه گردشگری فصلی در فارس برگزار می گردد.

نمایشگاه گردشگری فصلی در فارس برگزار می گردد

سهراب شرفی، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان فارس در جلسه کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته در اتاق بازرگانی فارس گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه ها رونق صنعت گردشگری استان در تمام بخش هاست و اکنون در حال تدوین نهایی تقویم برگزاری این نمایشگاه ها با همکاری دستگاه های مربوطه در استان هستیم.

وی با بیان اینکه با برگزاری این نمایشگاه ها در هر فصل کوشش می کنیم فعالان بخش خصوصی و کسب و کارها این حوزه در استان تقویت شوند، افزود: در دو سال اخیر به علت شیوع بیماری کرونا، صنعت گردشگری با مسائل عدیده روبرو شد و شرایط صنوفی نظیر اماکن اقامتی، پذیرایی، حمل و نقلی و فعالان صنایع دستی و .... بحرانی است.

بی انگیزگی و فرار سرمایه؛ تهدیدات صنعت گردشگری

شرفی از بی انگیزه شدن فعالان صنعت گردشگری به اسم یک تهدید یاد و افزود: شیوع بیماری کرونا، وقفه ای طولانی در فعالیت های صنوف مختلف مرتبط با حوزه گردشگری ایجاد نموده و موجب دپو و رکود سرمایه موجود در صنعت گردشگری شده است و این واقعیت ها، به بی انگیزگی و فرار سرمایه از صنعت گردشگری دامن زده است.

وی با تاکید براینکه واکسیناسیون عمومی در ایجاد منظره روشن برای صنعت گردشگری موثر است، ادامه داد: با توجه به اینکه صنعت گردشگری یکی از مزیت های اصلی توسعه مالی استان فارس محسوب می گردد که طی سال های گذشته کمتر مورد توجه بوده است، امیدوار هستیم که در دولت نو و دور نو شوراهای شهر، شاهد سیاستگذاری های متفاوتی در این حوزه باشیم.

امید به بهبود شرایط در دوره دولت و شوراهای نو

رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه حدود 60 درصد اشتغال در بخش خدمات است، گفت: فارس داشته های ارزشمند فراوانی دارد و هر یک از ابعاد صنعت گردشگری این استان می تواند ثروت آفرین باشد و دولت و شورای شهر نو باید برای این مهم برنامه داشته باشند.

او با بیان اینکه فارس یک ایران کوچک است، گفت: از ظرفیت های استان در صنعت گردشگری می توان به پتانسیل و داشته های طبیعی، مذهبی، باستانی و حوزه سلامت و صنایع دستی اشاره نمود، اما متاسفانه مسئولان تمرکز خود را بر صنعتی شدن و راه اندازی صنعت خودروسازی گذاشته اند درحالیکه فارس در حوزه های صنعتی استان برخورداری نیست.

شرفی افزود: نگاه حاکم بر شوراهای شهر باید ایجاد اشتغال، رونق مالی و نشاط در جامعه و نه تنها کسب عایدی برای شهرداری ها باشد و این درحالی است که در رویکرد نو، شهرداری ها باید ایجاد کننده سازه ها و در گام دوم عایدیزایی باشد.

وی با بیان اینکه بطور مثال در 15 سال اخیر در شمال غرب شیراز هیچ اتفاق نوی در حوزه گردشگری ایجاد نشده، بیان نمود: شهرداری ها راه های مختلفی برای کسب عایدی دارند، اما در شرایط فعلی رویکرد در مورد صنعت گردشگری بعلت حساسیت برای ایجاد اشتغالزایی و ممانعت از فرار سرمایه، باید حمایتی باشد.

شرفی گفت: بعد از فراگیری بیماری کرونا در جهان، روینمودها در بخش های مختلف تغییر کرد و صنعت گردشگری یکی از بخش های نیازمند تحول است؛ به ویژه این تغییر می تواند در بکارگیری یا لغو قوانین و مقررات این حوزه باشد.

وی بعلاوه با اشاره به درخواست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مورد ارائه پیشنهادات برای نشان ملی گردشگری کشور افزود: هر استان ظرفیت و پتانسیل منحصر بفردی برای معرفی و برندسازی گردشگری دارد که هر کدام از جذابیت خاصی برای گردشگران داخلی و خارجی برخوردار است.

شرفی ادامه داد: معتقدیم نشان ملی کشور باید بدون تعصب و نگاه های سلیقه ای انتخاب و معین گردد که بدنبال این برند سازی می تواند در حوزه اقتصاد گردشگری هم اقدامات گسترده ای برای تجاری سازی آن انجام گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2072

به "نمایشگاه گردشگری فصلی در فارس برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه گردشگری فصلی در فارس برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید