نمایشگاه فیتور اسپانیا مقدمه احیای صنعت گردشگری جهان است

به گزارش تور ارمنستان ارزان، مدیرعامل کانون #جهانگردی و اتومبیلرانی گفت: نمایشگاه فیتور 2022 اسپانیا مقدمه احیا و فعال شدن #گردشگری در جهان پس از #کرونا است و می تواند موجب رونق مجدد این صنعت شود.

نمایشگاه فیتور اسپانیا مقدمه احیای صنعت گردشگری جهان است

به گزارش دنیای سفر محمدحسین صوفی که در نمایشگاه فیتور 2022 در مادرید اسپانیا حضور دارد، در گفت و گو با ایرنا، گفت: سه روز اول این نمایشگاه به صورت تخصصی برگزار گشت، که طی این روزها مدیران دفاتر خدماتی سفر و تورگردانان و هتل داران و سایر اصناف صنعت گردشگری که در پاویون ایران حضور داشتند و پیروز شدند با تعداد زیادی از همتایان خود از کشورهای مختلف درباره کمیت و کیفیت پذیرش و اعزام گردشگر مذاکرات خوبی انجام دهند و توافقات خوبی هم حاصل شد.

مدیرعامل کانون گردشگری و اتومبیلرانی گفت: با توجه به نگرانی که درباره شیوع کرونا به ویژه سویه امیکرون وجود دارد، در این رویداد اجلاس عمومی برگزار نشد، همچنین به دلیل عدم اجرای برنامه های هنری جانبی مانند موسیقی و نمایش، جای خالی این نوع برنامه ها کاملا محسوس بود، اما فرصت خوبی برای گفت وگو و مذاکرات بیشتر و تبادل نظر و تجربه میان فعالان صنعت گردشگری در زمینه های محتلف از جمله حفظ گردشگری در دوران بحران و بیماری و معرفی مقاصد نو گردشگری ایجاد شد.

صوفی گفت: در این چهار روز بیشتر بازدیدها و نشست های تخصصی و مذاکرات B2B میان متخصصان و فعالان صنعت گردشگری در پاویون های مختلف برگزار گشت که منجر به انعقاد قرارداد و تفاهم نامه برای توسعه همکاری دو یا چندجانبه شد. البته از روز گذشته بازدیدهای عمومی نمایشگاه برای علاقه مندان شروع و محصولات تبلیغاتی برای معرفی ایران آماده شده که به مخاطبان ارایه می شود.

مدیرعامل کانون گردشگری و اتومبیلرانی گفت: با توجه به اینکه در دو سال گذشته تحت تأثیر شیوع کرونا صنعت گردشگری خسارت قابل توجهی را متحمل و دچار رکود بی سابقه ای شده است برگزاری نمایشگاه فیتور مقدمه ای برای احیا و فعال شدن صنعت گردشگری دنیا است و می تواند موجب رونق جدی این صنعت شود.

وی به ظرفیت ها و جاذبه های متنوع فرهنگی و گردشگری ایران اشاره کرد و اضافه نمود: با توجه مذاکرات انجام شده میان فعالان صنعت گردشگری، امیدواریم سال 1401 گردشگران بیشتری برای سفر به ایران جذب کنیم و سهم مناسب تری از بازار گردشگری دنیا به ایران کسب کنیم.

نمایشگاه فیتور اسپانیا مقدمه احیای صنعت گردشگری دنیا است

پاویون ایران به مساحت 120مترمربع در بخش اروپایی نمایشگاه - 14 شرکت تخصصی گردشگری از ایران در این دوره شرکت کرده اند

به گزارش ایرنا، چهل و دومین نمایشگاه فیتور (FITUR) به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای تخصصی صنعت گردشگری، عصر چهارشنبه -29 دی 1400- در محل برگزاری نمایشگاه های (IFEMA) در مرکز شهر مادرید در اسپانیا افتتاح شد.

در این نمایشگاه که در سایه شیوع سویه اُمیکرون و تحت تدابیر شدید بهداشتی و دستورالعمل های دنیای برگزار می شود بیش از 100 پاویون کشورهای مختلف و در مجموع حدود 600 غرفه دار و 7هزار شرکت از فعالان صنعت گردشگری (هتل داران، تورگردانان، دفاتر خدمات سفر) حضور دارند.

نمایشگاه فیتور 2022 تا 3 بهمن 1400 ادامه دارد و برگزارکنندگان این رویداد انتظار دارند در طول دوره پنج روزه این نمایشگاه، حدود 90 هزار نفر از این رویداد بازدید کنند که 60 هزار نفر از آن ها متخصص صنعت گردشگری هستند. دو روز پایانی این نمایشگاه پذیرای عموم علاقه مندان به گردشگری از سراسر دنیا خواهد بود.

ارقام نمایشگاه فیتور 2022 هنوز با آمار ثبت شده در سال 2020 (که قبل از شروع همه گیری برگزار گشت) فاصله زیادی دارد. در نمایشگاه فیتور 2020، بیش از 900 غرفه دار، 11 هزار شرکت، 165 کشور و 250 هزار بازدیدکننده شرکت کرده بودند.

در پاویون ایران که به مساحت 120 مترمربع با نماهایی از معماری ایرانی-اسلامی و دوران صفوی طراحی شده و در بخش اروپایی نمایشگاه فیتور 2022 واقع شده است، 14 شرکت تخصصی فعال صنعت گردشگری حضور دارند تا ضمن معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری ایران، راه های توسعه همکاری با همتایان خود در سایر کشورهای دنیا برای احیا و رونق گردشگری در پساکرونا را بررسی کنند.

هماهنگی، برنامه ریزی حضور و مدیریت پاویون ایران در فیتور 2022 را کانون گردشگری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی بر عهده گرفته است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2339

به "نمایشگاه فیتور اسپانیا مقدمه احیای صنعت گردشگری جهان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه فیتور اسپانیا مقدمه احیای صنعت گردشگری جهان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید